Alati i radionice

Taj cep je visak verovatno je neko nekad probao da u nju ubacuje euro patrone pa je cep tu dospeo
Naj bitnija stvar na mazalici ti je nepovratni ventil inace imam ako verujete desetak fadipovih mazalica i nekoristim ih najvise koristim kinesku na vazduh i rucnu claas na patrone
Imam cak i onih stauferki na nabijanje sigurno 3-4

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Taj plastični ''čep'' stvarno deluje kao višak. Kao višak deluje mi i taj limeni poklopac (sa zubom) , na 6. i 7. slici. Liči na poklopac od patrona, probaj da ga izvadiš, taj deo bi trebao biti ravan, samo sa gumicom.

Inače u ovu mazalicu mogu da se stavljaju euro ketridži (patroni) masti.

Da bi izvadio klip iz cilindra potrebno je da skineš nitnu sa ručke. (jednu od dve na četvrtoj slici, najbolju onu gde je klip). Nitnu obrusiš brusilicom pa izvučeš sa drugog kraja poprečnu osovinicu. Kad vratiš moraš da pecneš nitnu sa aparatom za varenje, kako bi ostala na mestu. To je fabrički tako upresovano, nema drugog načina. Ima gumica na klipu.

Ali moj savet ti je da ne diraš to. Izvadi ove nepotrebne delove i samo ubaci patron masti i probaj mazalicu. Trebalo bi da radi.

 
Koristio sam više fadip mazalica, sad imam dvije i čep joj definitivno ne pripada. Izbaciti ga napolje, napuniti polako mast da nema vazduha unutra i mora da radi. Što se tiče klipa ni ja to nebi dirao, do sada nisam vidio nijednu da se tu šta poremetilo, a bilo ih je i bačenih napolju preko zime, sa sasušenom masti od prije dvadeset godina i slično.

Limeni poklopac sa zubom nije višak. Zakretanjem šipke ulijevo se dobija kruta veza i može se taj dio gurati u obe strane što je korisno da se lakše izbaci vazdušni čep ako je ipak ostalo malo prilikom punjenja.

edit: Evo i jedan snimak punjenja kad nemamo patrone već kupimo kantu masti. :osmeh:
Ja gotovo uvijek koristim prvi način, jer tako najmanje zamastim mazalicu spolja.

https://youtu.be/OrEU7RS9_f4
 
Poslednja izmena:
Var Sistem je za Metabo alate, a hidrofor ne znam... pozovi ih. Možeš da probas i u Aswo ako je elktrični deo.

Šta ti konkretno treba? Najbolje je da slikaš to i postaviš ovde. Možda neko zna i ima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Samo da pohvalim ove iz Var Sistema izuzetno uslužni i ekspresno mi izašli u susret. Sutra bi trebalo da pokupim delove u Nišu.
 
A sitnim slovima negde piše da je do 100€ 3€ a preko 100€ 1,75%? :)

Videh da ove nove "mobilni telefoni" ne uzimaju nikakvu proviziju do kraja godine. Dok razviju posao a posle kako im padne




Sent from my iPhone using Tapatalk


mogu samo jos ovo da kazem u vezi toga.... zavisi kakve konekcije imas u banci :riba:
 
Izbacio sam onaj čep iz Fadipove mazalice i sad lepo radi. Međutim sad vidim šta je bio stvarni problem što je ta mazalica gurnuta u stranu. Problem je u punjenju mazalice. Onaj zub neće da drži šipku kad se uvlači postepeno da se puni. Odnosno, povučem šipku nazad i ona ostane, napunim adekvatnom količinom masti do vrha, opet povučem nazad (mazalica tad povuče i mast nazad u telo) i u novostvoreni prostor opet dodam masti, i tako radim ali šipka u nekom trenutku (nema određeno na kom mestu) se otpusti i opruga izgura mast napolje. Pa onda opet iz početka, i opet sve izleti napolje. Jedino rešenje je da šipku stegnem u šraftuk i tako ne dozvolim da se vrati, ali tu već treba više ruku da i povlače šipku i stežu šraftuk. Pa i kad tako radim, posle par povlačenja u nazad mast se više ne uvlači u telo već ostaje na kraju pa je punjenje dosta zeznuto. Ne moram ni spomenuti da ne funkcioniše ni ono da se u jednom potezu uvuče mast iz kante u mazalicu. Izgleda da je gumena mažetna razglavljena i ne dihtuje dobro. Probao sam taj način punjenja na jednoj drugoj manjoj mazalici i radi bez greške.
 
Zato ti kažem, kupi patrone masti i gotov posao.

800_800.jpg
 
Nisam ja to ni video po prodavnicama. Imali možda tih patrona po vašarima? I koliko je skuplje u odnosu na kantu (mislim na jednake količine iz kante i patrone)?
 
Probusi rupu od 3 mm kad izvuces mazalicu stavis ekser kao osigurac i puni do mile volje i donji kraj lupkas o beton ili zemlju da se spusti mast,kad napunis dekalamit zavrnes glavu i izvuces ekser i gotovo tako punim preko 10 g0dina radi.
Nadam se da sam bar malo pomogao
 
Probusi rupu od 3 mm kad izvuces mazalicu stavis ekser kao osigurac i puni do mile volje i donji kraj lupkas o beton ili zemlju da se spusti mast,kad napunis dekalamit zavrnes glavu i izvuces ekser i gotovo tako punim preko 10 g0dina radi.
Nadam se da sam bar malo pomogao
Najbolje je klupkati o traktorsku ili neku tvrdu gumu.
 
Dukej najmanji je problem ako šipka nece da stoji. Sredi tu gumicu i vozi miško. Uvek je fadip mazalica dobra stvar. Ja punim sa starim nožem, pa i ako ne napunim celu, ne jedim se mlogo:haha:.
 
Ja sam rasklopio mazalicu i napravio brusilicom žlebove po šipki na svakih 2-3 cm tako da kada se puni mazalica nema šanse da se šipka sama uvuče,postepeno izvlačim i punim ,kada je napunim do kraja sa par udaraca o neko drvo ili gumu još dodatno isteram eventualni vazduh i dopunim.
Ovako nikad nemam problem sa vazduhom i drukanja na prazno a mazalica je full puna.Punim špaklom koju sam napravio samo za tu svrhu(lim od 2mm,širine 4cm i dužine 25-30cm sa rukohvatom),punjenje traje oko 3 minuta.
E da,kada odvrnem glavu sa ručicom ,ručicu provučem kroz ušku na šipki i stanem nogom na nju tako da mazalicu jednom rukom postepeno povlačim na gore a drugom punim...
 
Mi takvu fadipovu kad punimo odma izvucemo sipku do kraja i ide brzo imamo isecen lim koji staje u nju i za cas se napuni.

- - - - - - - - - -

I da dodam bolja mi je ta stara fadipovka od novih sto imamo sa uloscima vise stane masti u nju cak imam i Class-ovu i to originalnu sa uloscima ja nasao u ataru gde je zadruga kosila i nekom majstoru ili soferu ispala i ostala na leniji i ta joj se ne pita ova stara drtina nju kad stisnes nema mazalice koju nece probiti.
 
Већ када се пише о мазалицама, да ли неко зна где има да се купи гумица која се налази у глави Фадипове мазалице?
s-25439-1314618132.jpg
 
ja takvu mazalicu punim prstima i zicom .povucem klip nazad stavim masti koliko moze i provrtim zicom i mast ode skroz dole to ponavljam sve dok ne bude puna i tim postupkom bude puna i bez vazduha
 
Nazad
Vrh