Alati i radionice

Pozdrav svima, pitanje je sigurno pokretano na forumu, ali mi je hitno , pa ga moram ponovo postaviti. Kako se zove spojnica koja ide kao sklop kardana, i prilikom preopterecenja , pocne da preskace, a sluzi i kao jednosmerna spojka ? Hvala


Ako mislis na roto kose i ostale njima treba kardan sa spojnicom slobodnog hoda , na jednu stranu se okrece a na drugu ide slobodno, odnosno kad smanjis gas na traktoru roto kosa , silo kombajn ili slicno nastavljaju se okretati slobodno i ako kardan na traktoru stane.

A ova druga je sigurnosna sto se redje koristi koja proklize kod preopterecenja , prodaje se ali nisam vidjao da je neko koristi i u praksi , moguce za neke snazne traktore ako nesto zaglavi da ne izlome nesto.
 
Kad u paketic stigne cekic :)
8bdb848d50cb8fabe8a47c732c44430b.jpg
a4c6522891e14e811bd7a71210b23e53.jpg
 
Očišćen,zamenjen jedan ležaj ,nauljen ...





- - - - - - - - - -

Sta mislite za Villager duvac lisca?

- - - - - - - - - -

Duvač za lišće motorni VB 5290 E Villager
Ne znam kakav je taj Villager ali bilo koji motorni duvač je dobra stvar kako bi se kombajn lakše i brže izduvao u polju.Vidim da ga sve viže kombajnera koristi.
 
Ma mene interesuje koja je potrebna snaga,da brzo izduva prasinu oko motora,vinkle,kabinu itd. Ja bi ga koristio umesto kompresora.
 
Skida prašinu lako,mnogo brže nego kada radimo sa kompresorom.
Ovo su podaci od našeg duvača.

MODEL: BVM 250
ENGINE
Engine displacement 25 cm3
Maximum Engine Power, according to ISO 8893 0,71 kW
Rotational Speeds
Idle Speed +/-- 400 3700 rpm
Maximum recommended output shaft speed 8400 rpm
Engine speed at maximum recommended output shaft speed 8400 rpm
MASS
BLOWER 4,8 kg
VACUUM 5,5 kg
VOLUME
Fuel tank 360 cm3
SOUND PRESSURE LEVEL
According to prEN 31806
BLOWER
Idling: 80,9 dB(A)
Racing 95,2 dB(A)
VACUUM
Idling: 89,6 dB(A)
Racing 100,0 dB(A)
SOUND POWER LEVEL
According to ISO/CD 10884
BLOWER: 106 dB(A)
VACUUM: 107 dB(A)
VIBRATIONS
According to ISO 7916
BLOWER
Idling: Top 12,1 m/s2
Racing: Top 16,0 m/s2
VACUUM
Idling: Top 10,9 m/s2
Racing: Top 16,6 m/s2
 
Jucerasnja kupovina. Nije mocan kao peraci sa predhodnih stranica, ali za moje potrebe i vise nego dovoljan. Snaga 2500w, max pritisak 160 bar, radni 120 bar, crevo 10m.




IMG-20170309-00076_zpsuj5xvw6x.jpg~original



Usluzni remont hidro cilindra. Slika pre i posle pranja. Nije koriscen odmascivac, samo rotirajuca dizna.





c2a3caae-56dd-44d6-8c20-4712f8299d80_zpsvlsrktsc.jpg~original







127b6d22-ad0a-4b93-8752-b9617361a109_zpszid3oih9.jpg~original
 
Sta mislite za Villager duvac lisca?

- - - - - - - - - -

Duvač za lišće motorni VB 5290 E Villager
Meni juče stigao,doduše drugi model onaj što može i usisavati ali je slabiji protok vazduha od navedenog.prezadovoljan,ometlam dvorište za čas,kanim se već par godina da ga kupim.Uzimao sam prošle godine od druga i da izduvam kombajn,malo je nezgrapan ali odradi posao za 5+.
 
VBV 260. Treba mi i da usiava lišće. Imam neke vrbe ogromne oko imanja i obožavam ih ali se svađam sa ženom nom stop.Hoće da ih vadim jel prave cirkus u dvorištu vetar nanosi lišće.Ja neću pa je ovo kompromois:osmeh:

- - - - - - - - - -

Koji god da uzmeš nećeš pogrešiti.
 
Tražio 30e, dobio 3000. Jeste da je skupo (po meni) al mi treba hitno a ne volim da pozajmljujem od kojekoga. Još je i marka po volji.
Elem, jedem se već pola godine što sam mogao takvu jednu kupiti za 1000 i neki dinar ispravnu al eto nisam... Nije mi trebala. Ovaj put nisam propustio.
20170604_153744.jpg

Najlon danas.
Kupio sam i ključeva danas kojekakvih heyco,gedore,dowidat i to kombinacije tipa 10-13 i 8-10 i tako to jer mi treba za posao a pre ću buve dobiti nego neki dodatni alat da mi kupe.
I nema više pozajmljivanja. Pozajmim kolegi na poslu mali 8-10 ključ matador. Zgodan, mali, taman za brze posliće. On ga polomi jer ga koristio kao polugu pa još i udarao čekićem po njemu. Nije alat za svakog!
 
VBV 260. Treba mi i da usiava lišće. Imam neke vrbe ogromne oko imanja i obožavam ih ali se svađam sa ženom nom stop.Hoće da ih vadim jel prave cirkus u dvorištu vetar nanosi lišće.Ja neću pa je ovo kompromois:osmeh:

- - - - - - - - - -

Koji god da uzmeš nećeš pogrešiti.

Pa verovatno cu i ja uzeti tu manju varijantu,ono je bas glomazno. Muka mi kad svako jutro izvozim kompresor,odmotovam crevo i posle sve to spakuj,a pritom treba dosta vremena da izduvam kombajn i sav budem prasnjav.
 
I meni je glupo da stopujes vreme nikad to nisam video

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh