Alati i radionice

Leti je najbolja tehnika punjenja staviti kantu sa nasti na sunce da se razgreje i posle samo uroniti mazalicu u mast, ppovuci siplu i eto pune mazalice. Posle samo spaklom ili prstom svucete mast sa mazalice. Imam i ja Fadip mazalicu ali je ne koristim jer imam i bolje mazalice. Najbitnija je glava jer ako je dobra dovoljan je jedan covek da radi sa njom :ppozdrav:.
 
Ništa ne vredi od glave ako je loša sama sisica na koju se nabije glava i kroz koju prolazi mast na mesto koje se maže (ne znam imaju li te sisice posebno ime ili se i one zovu mazalice :osmeh: ). Moje je iskustvo da na malo kojoj sisici novije proizvodnje ne treba rukom pritiskati glavu jer inače ide mast više okolo napolje nego unutra. Na nekim starijim (npr. original sa traktora) ne moram da pritiskam glavu jer je pritisak masti potisne unazad i onda lepo zadihtuje na sisicu i ne ide mast napolje.
 
Tacno isto kao sto je pisao MDrasko i ja sam probusio rupu na sipci samo umesto eksera ja stavim zbicu od bicikla, punim kasikom i lupkam donji kraj o drveni stubic. Tako vec dvadeset godina i nikad nije bilo vazduha.
 
Poslednja izmena:
Kupite Unior glavu za mazalicu(cena ispod 10 evra)i nema problema sa curenjem masti oko "sisice" dok se podmazuje.
 
Kad vec spominjete mazalice-na sajmu uzmemo "fadipovu" mazalicu,onu malu rucnu zelenu...covek se kune u nju,kaze kupili su masine iz fadipa i oni ih rade sad-cena oko 2 000 ...pre neki dan je napunim,ne radi nikako,a nema vazduha,mast krusevacka...srpska posla.
 
Kupite Unior glavu za mazalicu(cena ispod 10 evra)i nema problema sa curenjem masti oko "sisice" dok se podmazuje.

Ja sam stavio Presol sa 4 pipka,i moze da se odvrce kraj glave sa kojim povecavas i smanjujes zazor pipaka u zavisnosti od velicine mazalice. Ja sam prezadovoljan,pogotovo sto nemam vise problem kad podmazujem druk lezaj na rusu.
 
Jednom kad probas mast u patroni vise nema kupovanja masti na kante... Patrone su SUPER stvar. Naj jeftinije sam nasao u maloprodaji DINARA 2€ komad, INA, FUCHS ili ABRO 3€ komad i dalje sto kvalitetnija mast to skuplja...

Mazalica je uvjek na kombajnu i kad se vise radi podmazuju se optereceniji lezajevi i tokom dana. Kad se ujutro podmazuje mazalica ide i jedna patrona uz nju. Kad nestane, samo promjenim patronu na licu mjesta i gas dalje. Koliko puta se desi da podmazujete kombajn npr i ostane jos 2-3 mazalice za podmazati a nestane masti u mazalici ;)
 
Kad vec spominjete mazalice-na sajmu uzmemo "fadipovu" mazalicu,onu malu rucnu zelenu...covek se kune u nju,kaze kupili su masine iz fadipa i oni ih rade sad-cena oko 2 000 ...pre neki dan je napunim,ne radi nikako,a nema vazduha,mast krusevacka...srpska posla.
Po meni klip i cilindar koji gura mast im nije dobar.Inace jesu kupili i nastavili rad tim masinama ali nesto ipak nije dobro.
 
Da pitam jedno glupo pitanje pošto patron nikad nisam video uživo
Patron upada komplet sa plastikom u mazalicu ili se mast pretače u mazalicu?

možda je bilo u nekom videu, al ja ih ne odgleda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristi li neko ovakav manometar za duvanje guma.Nešto mu fali ali ne znam šta .:sta:
Priključeim ga na kompresor on odmah duva ,priključim ga na gumu vazduh iz gume ide kroz otvor od brze spojke.




 
Koristi li neko ovakav manometar za duvanje guma.Nešto mu fali ali ne znam šta .:sta:
Priključeim ga na kompresor on odmah duva ,priključim ga na gumu vazduh iz gume ide kroz otvor od brze spojke.

Da, imam jedan takav kuci. Sutra u toku dana, proba cu da rasturim pa da uporedimo sta fali... Pozdrav
 
Ne mogu da nadjem adekvatnu temu pa cu napisati ovde. A tice se kardanskih vratila ili kardana za prikljucne masine. Znaci tata je skrsio 2 kardana za 2 dana. Jedan njegovom greskom a ma drugom je pukao var izmedju cevi i krsta i pokidao drugi krst. E sad kupio sam krstove za reparaciju, 22X55mm koji su neki standard ali oni ne pasu. Ubacim solje ali ne mogu da ubacim zeger osigurace. Fali 1-2mm. Kao da su nekako krstovi manji od standardnih. Je li imao jos ko ovakav problem?
 
Nije. I ja sam to mislio ali sve iglice na svom mestu. Nov ktst tacno 55mm. Kao da su kucista manja. Remontovao sam neki stari kardancic od kamiona i jos neke kardane stare po 20-30 godina i sve se savrseno uklopilo.
 
Nazad
Vrh