Alati i radionice

To je sada hobi ili još bolje reći sajdžijski alat.
 
danas sam zvao i akcija ovih Unior kolica sa alatom traje i dalje...cena je 109.109 bez pdv-a,vidim da su inace oko 137.000 bez pdv-a.
sta mislite cena mi deluje ok?
 
Pa od cega bi ti ljudi ziveli, kad bi pravili kvalitetan alat. Sami kazete da vam stari alat traje od '80ih, sto znaci da vam novi i ne treba.. Pogledajte auto industriju, i kvalitet nekadasnjih, i sadasnjih automobila. Ko je insistirao na kvalitetu, propao je (Volvo, SAAB...)

---------- Poruka napisana u 11:00 ---------- Prethodna poruka je at 10:58 ----------

Ja imam neki komplet kljuceva, nasledio sam ga od dede, a odakle njemu, nemam pojma. Pise samo "zdelano vo SSSR", nema marke, al su sahranili svaki komplet koji sam ja kasnije kupio...
 
Ja licno nikad ne bi dao te pare za takav alat,kupili smo sto kaze sinisa"njihove vrhunske imbuse"jer ovi no name kratko traju...kvalitet 0,a ime prodaje-tako i sa srafcigerima...a uzeli smo pre 3-4 godine UNIOR POLOVNE njihove kljuceve sa gomile na najlonu...e to je alat.poceo sam da cenim malo poznato ime GEKO(poljska izrada kazu),izuzetno dobar alat za pristojno nisku cenu-kvalitetan alat sa solidnom zavrsnom obradom.tri garniture,i nijedan kljuc nije zakazao,zatim seger kljesta 2 garniture,moment kljuc(samo za proveru).
 
Dosta kvalitetan alat prodaju Poljaci na buvljaku u Pančevu, imaju svega. Od ovih no name mislim da su među najboljima.
 
Od tih no name kljuceva sam uzeo Ama tools ( mada mi se cini da ih stanca jedna fabrika i lepi nalepnice po potrebi jer Alpina klucevi isto izgledaju....) i prvobitna namena je bila da ih strpam u kombajn,traktore pa ako se neki izgubi i nece biti neka steta. Medjutim posto sam ih kupio u decembru isprobao sam ih u radionici i sasvim solidno su se pokazali. Naravno nisu kljucevi ekstra kvalitetni ali sasvim fino zadovoljavaju potrebe i uopste nisu bili skupi! E sad videcemo gde ce zavrsiti.....
 
Ja sam pazario veliki srafciger i racnu M-tech, Merkurove robne marke i izuzetno su se pokazali ali cena alata je priblizna ceni Unior alata. Imam nesto Beta alata kojeg sam dobio polovnog i mogu reci da je dobar ali ne nesto preterano. Kupio sam u poslednjih par godina Unior kljuceve za tockove 27 i 30 i 30 okasto-vilasti i sa time sam za sada zadovoljan ali te kljuceve jako malo koristim.
 
imao sam garnituru viljuškastih i okastih ključeva GEDORE ,nažalost nosio sam neke uz berač pa su se kako to biva zagubili na njivi pa mi je garnitura okrnjena...ali od tih kiljučeva ni jedan nije zino a kamoli pukao a namicao sam i metarske cevi na njih
 
torba za alat

treba mi neka dobra torba za alat koja ima puno pregrada i bravu za zakljucavanje...sve ove koje sam do sad gledao nisu bile toliko kvalitetne
 
Nema kvalitet nikakve veze sa vezom. Imam par starih Unior ključeva, okastih i viljuškastih, otac nekad davno kupio polovno na stočnoj pijaci (prije 20-30 godina ih kupio polovne). Jesu polovni ali je svaki idealno prav, bez krivljenja, naprslina, lomova. Kod komšije prije par mjeseci majstor remontovao Zetor 3320, ja isao da gledam, komplet novih Unior ključeva, pola pomotano, krivo, uvnuto, kaže majstor nizašta nisu a samo godinu dana stari. Nedavno sam na otpadu u Bijeljini našao orignalni Massey Ferguson ključ koji je dolazio uz stare MF traktore. Ne smijem ni da mislim koliko je star ali je, sem jako malo korozije, u praktično savršenom stanju. Platio ga samo pola evra.
 
Ja to racunam ovako. Recimo potreban navoj je od 14 mm, pa ga mnozim sa 0,8 i dobijem 11.2 mm. Ako neko zna kako drugacije i ja bi voleo cuti.
 
Evo ovo sam sada pronasao na netuM3 2,5 mm
M4 3,3 mm
M5 4,2 mm
M6 5,0 mm
M8 6,7 mm
M10 8,4 mm
M12 10,0 mm
M14 11,75 mm
M16 13,75 mm
vazi za rucno urezivanje u 3 koraka i tri ureznice (I , II, II
 
@ peto1
A kad se ide s standardnim korakom? jel ispravno ovako kako sam napisao?


Mislim da se moze i ureznica, ona s jednim prstenom, tj prva uzeti i izmeriti sublerom, pa tako na osnovu toga znati kojom burgijom raditi.
 
Nazad
Vrh