Alati i radionice

Da,to najvise i rade,seku i gasno,i plazmom,i laserom.mada su dosta skupi,i oce da odugovlace
 
Zavisi kako ko naplacuje...recimo jeep komerc ti naplacuje materijal plus vreme potroseno za secenje,mislim da je nekih 15 evra minut...drugi opet ako seces na vece serije izracunaju po komadu ...ali to ako imas serije,treci isto po komadu,s tim da naplacuju 10 evra po crtezu za prebacivanje u program za secenje,pa posle ti samo komad naplate,to je povoljno ali za serijsko secenje,,.po meni,kad secem neke male i probne serije,najpovoljniji je jeep komerc,ali hoce da otegnu sa vremenom,ako im u medju vremenu uleti neki veliki posao...
Kako to ide ? Po kg ili ?
Gde je najpovoljnije da se iseče pločevina precizno po šablonu

- - - - - - - - - -

ako je 220 kg,onda i nije tako skupo,to su ti sekli laserom ili plazmom?
Ja sam pre neki dan sekao u Staroj pazovi 220 kg isecene plocevine 61800,00 poskupo mi to nesto:sta:

- - - - - - - - - -

A i ne mozes da gledas po kilogramu,velika je razlika ako ti recimo sece ploce,500x500 od 10mm,a kad ti sece neke sitne delove,recimo one sarke koje zatvaraju stranice na prikolici,i jos ako u njih buse rupice..zato ne mozes da meris po kg.obicno se naplacuje materijal+plus vreme potroseno za secenje..to njima sve pokaze u sekundu.
 
Danasnja prinova :)

PmBaumS.jpg
 
Kostala me ova Schrader/Michelinova ravno 90Eur. Narucio sam je bio preko Ebay'a... ima i sertifikat, ipak ja volim kada precizno meri pritisak za gume a ne ono na odprilike...
 
Nije tačan dok na sebi nema baždarnu nalepnicu izgubio bi na sudu pa neka je i najskuplji :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Dok čekam da se prskalica napuni vodom ,zanimam se sa ovim čudom od tehnike.
Verovatno nam je godina proizvodnje približna.




Kada sam je probao radilo je samo odvrtanje,nisam znao kako se menja smer .

Ovo je sistem za promenu smera.





Izolacija.



Do sada sam je rastavio na pola.Sutra nastavak,ako stignem.





Zanimljiv sistem podmazivanja,štauffer mazalica.

 
Nazad
Vrh