Alati i radionice

Ovakve burgije se koriste za drvene spojeve (popularni Kreg jig). Nema to da se kupi kod nas. Mora da ima dužinu kako bi probušila element za koji se vezuje.
 
Imam ja čitavu garnituru tih burgija,samo treba pronaći ako ih nađem dobijaš je besplatno :osmeh: ja ih ne koristim,zato i treba da je pronađem kozna gde se zaturila.
 
Ova je nekog žnj kvaliteta čim se slomila pri bušenju medijapana.Potraži ako si siguran da imaš takvu pa ćemo se dogovoriti.
 
Celu Rumu sam obišao od radnje do radnje.Ima manjih ali mi ne završavaju posao.Kod većine sam dobio odgovor da ću je teško naći.
 
U tržnim centrima, na pumpama, u prodavnicama auto dijelova. Cijena par evrića, uglavnom nije skupo.

Ovako nešto.

0e12187f785eb0d39ccbce7955a0e82f.jpg
 
Ma ti su skroz neprecizni manometri. Uzmi redovan manometar i spoj ga na parče pneumatskog creva a na drugi kraj creva staviš onaj nastavak za duvanje guma. Ja do skora nisam imao nikakv a onda kao da sam ih počeo skupljati, kako gde naletim ja kupim (uglavnom po vašarima), i sa pištoljem i bez...
 
E baš tako sam ja napravio sebi. Manometar je Fadipov 100mm, a sa ovog priključka za duvanje gume sam skinuo onu šnalu, tako da može lako i trenutno skinuti priključak sa ventila. Tu prvenstveno mislim na merenje pritiska u vazdušnoj membrani na prskalici, gde kod svakog narednog merenja manometar pokazuje za 0.3 bara manji pritisak. To je zbog toga što uvek prilikom skidanja ovog priključka sa ventila (ma koliko se to spretno uradilo) isteče malo vazduha, a s' obzirom na malu zapreminu to se rezultuje značajnim gubitkom pritiska i to treba imati u vidu kad se podešava pritisak u toj vazdušnoj membrani.
 
Zna li neko da li se moze naci tabela sa oznakama lezajeva i njihovim dimenzijama?
Npr.-lezaj 6206-pa da pise spoljasnja mera je npr 50,a unutrasnja npr-20 mm...
 
Zna li neko da li se moze naci tabela sa oznakama lezajeva i njihovim dimenzijama?
Npr.-lezaj 6206-pa da pise spoljasnja mera je npr 50,a unutrasnja npr-20 mm...

znam da je na lezajevima zadnji broj *5 unutarnji promjer. U slucaju 6206 6*5=30 sto znaci da lezaj ide na osovinu promjera 30mm

Prvi broj oznacuje tip lezaja 6 je valjda jednoredni kuglicni a brojevi u sredini su neke kodirane oznake dimenzije lezaja...
 
Hteo sam da napravim neku tabelu sa tim dimenzijama i oznakama,pa da odstampam i da imam u radionici.Zatreba mi to ponekad.
 
Nazad
Vrh