Alati i radionice

Danas tata za 2000 dinara kupio 2 kamionske dizalice.
Jedna je 10-15tona (nisam siguran) i ispravna je, ali treba malo ispolirati klip u gornjoj zoni i zameniti ulje. Zanimljivo da mali klip u koji ide poluga ima unutra feder koji sam vraca klip u gornji polozaj.
E druga je dizalica Sloga Nova Varos. 30 tona, ali je zaglavila u gornjem polozaju. Izgleda bas lepo. Farba nije izguljena, ima skoro celu ciavu nalepnicu i vidi se da nije puno radila, ali eto iz nekog razlga je zakovala i nece da se vrati klip nkako. Moram je rastaviti i pokusati da je osposoim. Ako je popravim, bice mnogo veselo. Taman da opremim oba kamiona sa sposobnim dizalicama:osmeh:
posle dugogodišnjeg iskustva u zameni ćelavih guma,ustanovio sam da je najbolje kupiti novu gumu pa ti onda netrebaju dizalice i ključ za točkove
šalim se,naravno da su te dizalice povoljne i treba ih imati u kamionu :ppozdrav:
 
Ima dosta vruće robe.Kod mene u selu je obijeno mnogo radionica gde je odnešen kompletan alat.Meni lično su ukrali Končarov švajs aparat od 250 ampera sa 20 metara kablova na sebi.Imao je 140 kg pa su uz njega maznuli i kolica na koja su ga natovarili i odgurali.Žao mi ga je samo tako a još žalije to što je garant otišao na neki otpad zbog bakra.
 
У четвртак, прошле године, колеги обију ауто и украду малу брусилицу, "хилти" и сав његов алат заједно са кутијом. Наговорим га да у суботу одемо на Најлон у НС. Поред белог комбија табла са натписом "купујем све врсте алата". На бетону, међу раширеним гајбицама са алатом, ја препознам комбинирке и француски кључ, колега још 5 ком. алата. Отишли смо у полицију и тамо објасне колеги да мора имати јасне доказе да је сваки појединачни алат његов (он пријавио "комплетан алат"), да га лопов не би тужио. После око 3 недеље, исти комби, исти лик, иста табла само други натпис "купујем гардеробу кошуље, панталоне...". Лик продаје само гардеробу, од алата ни А. После око 2 месеца, исти лик, исти комби, исте зелене гајбице, иста табла само трећи натпис "купујем све врсте каблова". И стварно уско специјализована продаја само каблова за струју. Од алата и гардеробе ни трага.
Да чешће одлазим на Најлон вероватно би и асортиман из белог комбија био већи.
 
posle dugogodišnjeg iskustva u zameni ćelavih guma,ustanovio sam da je najbolje kupiti novu gumu pa ti onda netrebaju dizalice i ključ za točkove
šalim se,naravno da su te dizalice povoljne i treba ih imati u kamionu :ppozdrav:
To smo i mi ustanovili:haha:. Sad su gume nove, ali opet ako nista drugo, volim da imam. A i ovi za koje radim su rigorozni. Hteli su da me izbace iz saobracaja jer vozac nije popunio dnevnu check listu (provera isoravnosti svih sistema na vozilu). Na kraju je ustanovio da je rezervna guma losa i da se mora zameniti.

Izgleda da je neko onu veliku zaglavio. Verovatno ju je previse digao i zablokirala je u najvisoj tacki. Uspeo sam da je bez nekog naprezanja vratim pomocu hidraulicne prese i rastavim. Ono sto sam video je OK. Sad ostaje da sunem novo ulje i probam je. Ako ne bude vracala, dacu drugu da uradi mandzetnu po uzorku. Nema sta drugo da ode osim nje.
 
pre neki dan sam isao kamionom kod sela Majdan na naftnu busotinu i posle svih kontrola nisu nas pustili u krug jer je zatitnom slemu zastarila homologacija
 
Juče sam odlomio deo od uniorovog alata.


Probao sam da je zavarim.Nekoliko matica sam zategao ,još je u funkciji.Do kada ??

 
Ne mora da znaci,zavisi od kvaliteta vara naravno,imam ja jednu racvu koja je varena,drska je pukla,vario neki majstor jos pre 20-ak godina,i dan danas sluzi,a koristi se svaki put kad se nesto radi oko masina.
 
pre neki dan sam isao kamionom kod sela Majdan na naftnu busotinu i posle svih kontrola nisu nas pustili u krug jer je zatitnom slemu zastarila homologacija
Ovi iz Ria bacili pun kontejner slemova. Sratiji od 10 godina i ne valjaju. Drago mi je da se ipak negde pridrzavaju tih EU zakona i bezbednosti. Traze vise od nase saobracajne policije. Jos samo fali da nam ugrade GPS u vozila i maksimalnu brzinu limitiraju na 50km/h jer je preko toga rizicno:osmeh:
 
Da li neko zna od koje velike brusilice je ova glava?


IMG_7442_zpsqhgfwpnj.jpg
 
Nije bilo cevi.Otpuštao sam točak od auta ,nisam ni stao na nju kako znam ponekad da uradim.Jednostavno sam malo jače cimnuo i puče.
 
Jel zna neko možda jačinu ovoga motora? Nema nikakvu pločicu, ovo što piše je broj obrtaja.

- - - - - - - - - -

2up8qcl.jpg
 
Može,ali dobijaš samo 1/3 nominalne snage od njega,a i zavis dal je trougao ili zvezda,ako je trougao onda još više gubiš na snazi.
 
Nazad
Vrh