Alati i radionice

Hteo sam da napravim neku tabelu sa tim dimenzijama i oznakama,pa da odstampam i da imam u radionici.Zatreba mi to ponekad.

Trazi po oglasima krautov strojarski prirucnik, mala knjizica 10-tak x 12cm imas sve sto ti je potrebno unutra. Ili na netu u pdf izdanju pa stampaj sta ti treba.

Imas od matematike koja se korist i pa na dalje tako imas i tablice oznaka lezajeva.

https://www.scribd.com/doc/26714948/Strojarski-Prirucnik-Bojan-Kraut-9-Izdanje
 
znam da je na lezajevima zadnji broj *5 unutarnji promjer. U slucaju 6206 6*5=30 sto znaci da lezaj ide na osovinu promjera 30mm

Prvi broj oznacuje tip lezaja 6 je valjda jednoredni kuglicni a brojevi u sredini su neke kodirane oznake dimenzije lezaja...

Ovo sa *5 važi za ležajeve sa zadnjim brojem većim od 3. Npr 6203 ima rupu fi 17....
 
Kupih danas 2 polovna kljuca na vasaru za 100 din. Jedan 19-18 drugi 17-13 reko nisu neke pare pa nek stoje u traktoru za nedaj boze ce posluziti,posto kad radim sa njima na njivi solidne su sanse da cu ga izgubiti pa sam isao logikom bolje da izgubim te losije nego one prave.
 
Са 13/17 мож генералну на Југу урадити:osmeh:

Valja i za BMW, Mercedes.

ZUY0cfC.jpg

retXvLN.jpg


Nekad se pravio u Jugoslaviji. Bila zemlja jedared.
 
Original Seeger klešta.Vrhovi su im "uštrojeni".Moraću ih turpijati.





Pravio sam nasadni 32 na 3/4 cola.
Imao sam 32 na 1/2 cola ,danas kupim jedan polomljeni ženski deo od 3/4 cola .Ovoko to igleda.





 
Var nazalost nece puno izdrzati, zbog karakteristike materijala CrV..ali otom potom videces sam....:ppozdrav:
 
Zavisi čime je vareno... Mada CrV trpi dosta toga.... Imam TANG-ov okasti 19 koji je varen običnom elektrodom 6013 i još uvek drži, a baš ga nisam štedeo...
 
Nije čist var.Zarezana je četvrtka od 1/2 cola na adapter od 3/4 cola.Vareno sa običnim Saf-fro elektrodama .
 
Na mom Mercedesu , koji je ovde kupljen nov, bili su Unior, Heyco i Matador. To je iz vremena dok je ova drzava nesto vredela.
 
Bio na buvljaku pa kupio dve iskrine bušilice i ručku za neku drugu.Mala je klip klap,jednu takvu več imam ali ova mi se sviđala pa sam je kupio za 4 eura.Druga je 65eto godište pa sam je isto platio 4 eura a uzeo sam je samo tako da je imam za suvenir.Malu sam sam doma samo lepo razmontiro očistio,zamenio kabal i glavu i radi ko nova.Na kolektoru se jedva poznaje da je radila i na velikoj je isto kolektor još u super stanju.Staru sam napola očistio i isto treba samo novi kabal ali moram još dobro pregledat i ostale kablove da me ne ubije jer je cela od aluminija.Mala od prije sa crnom ručkom ima 370w ova od danas 450w i stara 260 wati.










 
Mislim da bi trebalo da moze obicna fluoro traka. Spominjali su u nekom oglasu da moze i ona. Imas je u bolje snambdevenim (ako ne i u svim) prodavnicama auto delova.
 
Nazad
Vrh