Alati i radionice

Trebo bi ti jedan ovakav samo neznam dal bi se snasao sa onim raznim dugmicima.

2e3ocpi.jpg
 
Ja imam komplet nasadnih kljuceva neki ruski no name i znam da imam zabranu zadnje 3-4g od caleta da dotezem zarafe na traktoru,polomio sam 2 brezona na tockovima fergusona kad okrecemo tockove,a alat je i dalje ok nije nikad nista puklo mada ga i ne koristimo nesto posebno.
 
Čegrtaljku-šnaper koristim samo ja i držim ga van kutije. Kada nekom dajem gedore (Unior šestougaone) izvinem se i kažem da je šnaper pokvaren.
Teško je nekoga naučiti kulturom upotrebe alata...
 
Trebo bi ti jedan ovakav samo neznam dal bi se snasao sa onim raznim dugmicima.

Sto se ne bih snasao? Vidim koji materijal treba zavarivati, podesim parametre za taj materijal, odgovarajuća elektroda i to je to. Zavarivao sam TIG-om na Institutu za zavarivanje u Tuzli (oni su dio IIW, Internacionalnog Instituta za zavarivanje), imao sam neka posla s njima dok sam radio na fakultetu pa sam se često zanimao njihovom opremom (a imaju opremu boli glava, oni vrse obuku licenciranih zavarivača i inspektora po nekom njemačkom programu, norme EN 3834 (EN 729), EN 14731 (EN 719) i DIN 18800)), obuka se vrsi kod njih a testiranje u Njemačkoj a titula je "INTERNATIONAL WELDING ENGINEER" ili "INTERNATIONAL WELDING TECHNOLOGIST". Nisam nazalost mogao da ucestvujem u programu obuke jer nisam imao pare za to (mnoooooooooooooooooogo je skupo) al bar sam imao priliku dosta puta isporbati i MIG, MAG, REL, TIG zavarivanje (npr, imaju REL od 600A), čak i plazma-rezač (to mi je uvijek bilo najzanimljivije, siječeš čelik kao da je stiropor).
 
zombie_666

Pa sa toliko alata se vec moze nesto poceti i raditi. A prsten je najbolji mislim najvise vredi ako nije samo pozlacen. A nasadni kljucevi svaka cast sve uredno slozeno ko za izlozbu. Jos ja mislim da je kod mene nered al kad sam ovo video onda je kod mene apateka.
 
zombie_666

Pa sa toliko alata se vec moze nesto poceti i raditi. A prsten je najbolji mislim najvise vredi ako nije samo pozlacen. A nasadni kljucevi svaka cast sve uredno slozeno ko za izlozbu. Jos ja mislim da je kod mene nered al kad sam ovo video onda je kod mene apateka.

Davno se raspala plastika u kojoj su stajali nasadni ključevi, pa sad moraju da stoje ovako. Prsten je srebrni, uspomena. Uostalom, šta ste navalili da komentarišete prsten, moja stvar šta i kako nosim, ovo je tema o alati i radionicama?
 
Bojim se da ne ostanes bez prsta ako negde zapne nedaj vraze. Ali ako je to moda onda ne treba raditi nego izigravati manekena. Ja sam dosad video mnogo sto sta al slabo sam video nekog radnika sa prstenom.
 
Očigledno ne kontaš na šta aludiram... :)

A o alatu sam rekao dovoljno. Ko je hteo da razume, taj je shvatio. :)
 
Ljudi, ovo stvarno nema smisla. Na svakoj temi na kojoj pišem, bilo o čemu, uvijek ista ekipa se okomi na mene sa ruganjem, provociranjem i vrijedjanjem. Nikome od vbas nista nisam lose ni uradio ni rekao pa zaista ne razumijem sta moze da iziaziva takav jedan nivo netrpeljivosti, čak i otvorene mržnje. Jednostavno ne mogu napisati nijedan post a da odmah ne krene provociranje i ruganje. Ako imate nešto lično protiv mene, ti Peto posebno, obrati mi se na pp. Pošto si moderator, prijaviću tvoje provokacije administatorima, jer nemaš pravo da se krijes iza moderatorske titule i provociras me do ove mjere na svakoj bozijoj temi na kojoj nesto pisem. Sto se jebenog prstenja tiče, kad te to već toliko zanima i pogadja, nosim ih čak 4, tri srebrina na lijevoj i jedan zlatni (vjenčanu burmu) na desnoj, svaki od njih ima veliko značenje za mene i nijedan mi ni najmanje ne smeta u poslovima koje radim.

Ovdje te po poslednji put molim da me se okaneš. Vidim da me ekstremno ne podnosis (zaista bez ikakvog razloga), pa me slobodno stavi na ignore. Ako neces, svakako cu traziti od administratora da ti zabrani da mi se obracas na temana van onih koje moderiras, a na koje ja sigurno necu ici. Na ovom forumu sam vec dozivio veoma veliki broj uvreda, od onih na nacionalnoj, pa čak i na vjerskoj osnovi, do ruganja i ružnog komentarisanja mog obrazovanja od strane nekih članova, a u zadnje vrijeme i žestokog provociranja sa tvoje strane, a i još nekih korisnika. Stvarno, ti i još neki ste stvarno prešli sve mjere.

Ko si mi ti da imaš pravo da komentarišeš moje uspomene i to šta ja nosim, pa još ma me nazivaš manekenom i neradnikom na taj način??!Ko ti je dao pravo da se tako ponašaš, šta si umislio? Ti si našao da se rugaš mojim uspomenama i meni lično?!

Nemoj više da mi se obraćaš uopšte, stavi me na ignore listu, ja tebe nažalost ne mogu jer si tamo neki moderator.

Shvati da nemaš prava da se tako rugaš korisnicima niti da zadireš u njihove privatne stvari, OK?

Prijaviću tvoje ruganje svim administatorima kao i vlasniku foruma, čim nadjem način dodjem do njeg. Neko te mora spustiti na zemlju.
 
Poslednja izmena:
zombi samo da znaš poznajem čovjeka koji nema prsta , u poslu mu je burma bukvalno ''ocvikala'' prst
ja sam imao slično iskustvo i posle toga ne nosim ništa od toga , čak ni vjenčanu , više volim svoje prste nego da nosim potencijalnu opasnost koja mi vreba svake sekunde

dali ti možeš da shvatiš da ti neko možda i dobronamjerno želi reći i ukazati na moguće opasnosti , pošto smo u ovoj temi alati i radionice to je isto kao da bi nekome rekao kako je lijepo mijenjati ploču na brusilici dok ona radi
pazi prste , imaš (imamo) ih SAMO 10 na rukama
 
zombi samo da znaš poznajem čovjeka koji nema prsta , u poslu mu je burma bukvalno ''ocvikala'' prst
ja sam imao slično iskustvo i posle toga ne nosim ništa od toga , čak ni vjenčanu , više volim svoje prste nego da nosim potencijalnu opasnost koja mi vreba svake sekunde

dali ti možeš da shvatiš da ti neko možda i dobronamjerno želi reći i ukazati na moguće opasnosti , pošto smo u ovoj temi alati i radionice to je isto kao da bi nekome rekao kako je lijepo mijenjati ploču na brusilici dok ona radi
pazi prste , imaš (imamo) ih SAMO 10 na rukama


@ zombie_666

Evo savoris ti je odgovorio u vezi sa prtenjem. To sam ti i ja govorio i samo sam hteo da ti skrenem paznju da se sa tim ne igras. A ako mislis da te neko zavitlava ili nesvata ozbiljno to je tvoja stvar. Treba nekad poslusati i starije a ne odma napadati misleci da te zezaju.
 
@zombie_666
Nemoj biti na kraj srca. Verujem da peto nije zeleo da te uvredi nego Ti je majstorskim jezikom skrenuo paznju na prste. Ja umalo nisam izgubio prst kada sam burmom zakacio kvaku na vratima. Sigurno da je tvoja licna stvar kako ces svoje uspomene cuvati i nositi, da li u srcu ili na prstima.:ppozdrav:
 
Ovako izgledaju ruke profesionalnog mehaničara.Nema znamenja samo zadebljana koža od ključeva i prerađeno ulje.PS. i poneki ofarbani nokat od promašaja znate već čega.

imgp0261.jpg


imgp0262.jpg
 
Nazad
Vrh