Alati i radionice

jako slicno kao autogen,on je za tanke i lepe varove pretezno,a aluminijum ces da varis samo ako je pulsni aparat u pitanju,as takve koliko znam tesko ima ispod 2000evra,
 
Ma moj je inventorski Jasic 220A.Trebalo bi mi za neke tanke limove kad treba da zapunktujem.Taj pistolj je oko 7000rsd.Sta tu jos treba od oprem?Bocu ce mi verovatno dati na revers.Ne mislim da varim prohrome i te ""specijalne"" materijale.
 
Treba ti manometar za gas i creva sa selnicama.Manometar treba za argon ,mada mislim da moze posluziti i od co2 samo ako ima stelovanje protoka jer to mora obavezno.gasa ide da se jedva oseti. To varenje ti je najkvalitetnije za provare i za to se vecinom koristi ali moze i za ostalo heftanje i varenje ko i sa autogencom. Samo zracenje je prilicno.
 
4 puta je skuplji a za tu kolicinu koliko treba u toku godine treba da uspem na razna mesta na masinama, dobra bi bila i boca od vazdusnog uredjaja, crevo, kompresor i slavinica.. :D
 
Trebao bi mi zamajac koji ima rupu fi28mm ili manju,ja bi ostrugao na fi28mm.
Da li znate koji auto ili vozilo nosi takav zamajac?

img2365.jpg
 
Kada sam trazio onu pumpu za ulje, nailazio sam na takve kljuceve u ponudama prodavnica za specijalne automehanicarske alate. Ako te zanima, mogu ponovo da potrazim.
 
Koliko vidim na tom sajtu oni prave te alate, pa ako je neki ne standardni verovatno ga mogu i napraviti.
 
U reduktorima prednje vuce, u rotodrljacama sam nalazio ovakve matice ali sam ih sve stezao cekicem i komadom punog zeljeza kao i vecina ljudi koje znam. Ona manjina nadje komad cjevi koji prelazi preko matice na knap i onda prave "kljunove" koji zahvataju maticu kako bi ju odvrnuli/zavrnuli. Ne poznam nikoga da ima ovakav alat za takve matice...
 
Nazad
Vrh