Alati i radionice

Po meni onda bolje kupi polovan co2 za takve stvari jer ce ti dosta pomoci. nije se toliko tesko prilagoditi bar osnovnom podesavanju i amaterskom varenju. Varmig 1700 nadji jer jako lepo vari a nije preterano skup.Za te stvari zapikovati i sitnije zavariti pogotovu sam to ti je najbolje po meni
 
Slab je CO2 jer mi je neki dan trebalo zaariti vucni klin na drljaci sto sumnjam da bi on mogao. I nisam za polovno nikako,prevelik mi je rizik da dam 150-200e na nesto polovno,kad bi mi iskrslo kao Mirku015 polovan Varstroj za 30e e tad bih odresio kesu. :ppozdrav:
 
Dobro to je vec prilicno debelo za manji co2 i tu inverter je mama.Za ono sto si predhodno pisao sam dao preporuku jer je to do 2-3mm debljine. Sa mojim varim i mnogo deblje od klina ali ipak je ovo dosta jace od aparata. Vario sam osovinu rukavca gde dolaze lezajevi na ursusu koja je oko 40mm debela .Ostao na putu jer je otpao i zavario i islo tako nekoliko meseci dok nisu nasli drugi. Ali ipak je moj varstroj 180 A
 
Danasnji obilazak terena i WH-a u NSu.
1 Matrix,amperaza i cena pisu,na oko je mali kao inverter ali sam ga jedva jednom rukom podigao malo od police jer nisam znao da li je obican ili inv.
110713331020613893350279.jpg

Ostali su Womax,razlika u amperazi poprilicna u ceni skoro nikakva,njih nisam dizao,za sve je garancija 3 godine.
110310771020613894830316.jpg


110320681020613898338404.jpg
 
taj sa prve slike je običan ali je spakovan da liči na invertorski
elektronski imaju digitalnu amperažu a na njemu je obična mehanička
to na tim slikama je smeće,kupi neki polovan a ne to kinesko sranje sa namotajima od ko zna čega
 
na,ne bacaj pare na te gluposti,to ne vredi ni jfnu crvenu,idi u banatsko novo selo.tamo ima covek sto prodaje ej masine,imas i invertore i to kemppi,esab,fronius,miller.linkoln,cene su oko 200do 253 evra.
 
Slab je CO2 jer mi je neki dan trebalo zaariti vucni klin na drljaci sto sumnjam da bi on mogao. I nisam za polovno nikako,prevelik mi je rizik da dam 150-200e na nesto polovno,kad bi mi iskrslo kao Mirku015 polovan Varstroj za 30e e tad bih odresio kesu. :ppozdrav:
prevelik je rizik za te pare kupiti kinesko sokoćalo :ppozdrav:
 
Gledam polovni Varstroj oko 100e,a nov 150e od 160a. Jel moze onda da prodje nov Varstroj?
Za polovan od nepoznatih prodavaca ne dam 100e. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Gledam polovni Varstroj oko 100e,a nov 150e od 160a. Jel moze onda da prodje nov Varstroj?
Za polovan od nepoznatih prodavaca ne dam 100e. :osmeh:
 
Juce sam kupio jednu krunu i drzac , skupi su kao za lek. Platio sam ako se nevaram oko 37f. Hitno su mi bili potrebni.



30vhs2t.jpg


- - - - - - - - - -

Trebam kupiti jos i 1 od ova 2 diska , jer uopste nemam na moj rucni cirkular. Ali ja mislim da je cena veoma visoka.
bejasm.jpg
2cr5xdv.jpg
2n0owu8.jpg




Vidim da si najvjerovatnije kupovao u coop u svici.
Te stvari kolega kupuj kad su na zimskoj isprodaji
tad se to kupuje
 
Tata je iz Nemacke doneo 2 CO2 aparata za varanje pre 20 godina. Jedan je poklonio limaru koji je tek pocinjao da radi a drugi komsiji tako da do pre 2 godine nismo imali aparat za varenje. Tada je za 60e kupio Villager 200A koji je prisvojio drugu komsija, takodje limar koji nikad nema gasa u ssvom CO2. Kad moram nesto da zavarim, moram da trazim sopstveni aparat a komsija kaze: Molim te ga vrati:haha:. Nedugo posle toga je kupio Gorenje Varex 130A za 30e. Ruzan ,tezak (zardjao) ali ispravan.
Meni ne treba aparat svaki dan, ali kad ga treba, njega nema, tako da je sledece neki inverter za koji nikom ne pricam da ga imam. Mnogo laksi za ledja od klasicnog a vari ko lud. Majstor je na kamionu vario 5 sati bez prestanka sa nekim zutim, ne znam proizvodjaca a aparat se nije uopste zagrejao.
 
Jeli narode jel neko razmisljao da tu pretakalicu moze mnogo jeftinije da napravi. Pumpa za naftu sigurno ce da povuce i ulje ova sto ide preko busilice. Ta kosta pisljivih 600din i dva creva i jednu posudu za ulje. Zar je to tesko nabaviti
 
Nazad
Vrh