Alati i radionice

Ti pretvarači za pumpe centralnog grejanja imaju u sebi i punjač akumulatora koji ih napaja dok ima struje, a taj deo tebi u kombiju ne treba. Dalje, verovatno ima kablove sa klemama za akumulatore, pa mrežni kabel, sve je to glomazno i teško pa bih ja radije za tu namenu kupio neki od fabričkih pretvarača za vozila. Elegantnije je...
 
Ti pretvarači za pumpe centralnog grejanja imaju u sebi i punjač akumulatora koji ih napaja dok ima struje, a taj deo tebi u kombiju ne treba. Dalje, verovatno ima kablove sa klemama za akumulatore, pa mrežni kabel, sve je to glomazno i teško pa bih ja radije za tu namenu kupio neki od fabričkih pretvarača za vozila. Elegantnije je...
Ovaj nema svoju bateriju već samo pretvarac pa se kači na bilo koji akumulator,nisam ja ni mislio ovaj da ubacujem u kombi jer mi treba za grejanje,interesovalo me je dal moze uopšte da služi za tako nesto.
 
Ljudi jedno pitanje za vas koji se razumete u struju.
Da li moze da se u kombi ugradi pretvarac sa jednosmerne na naizmeničnu struju tj onaj sa 12v na 220v i da služi da se preko njega pune baterije za aku alate?

sal_naponski_pretvara_600w_usb.jpg
sal_naponski_pretvara_600w_usb_2_.jpg
sal_naponski_pretvara_600w_usb_3_.jpg

Kratki odgovor​



Malo detaljnih informacija o proizvodu​



Naponski pretvarač 600W + USB

Stvara mrežni napon ukoliko postoji napajanje 12V

Idealno rešenje na izletu, putovanju

Upotrebljivo u automobilu, brodu, na kampovanju…

Proizvođač: Po izboru :bravo::haha:

Napajanje 12V DC -> 230 V~ inverter

Opterećenje 600 / 300 W, 1000 / 500 W, 2000 / 1000 W (maksimalno / konstantno)

Efikasnost 85-90%

Zaštita od preopterećenja Da

Zaštita od pregrevanja Da

Zaštita od kratkog spoja Da

Zaštita praznog akumulatora Da

Priključci Utikač za upaljač, štipaljke za akumulator, USB utičnica (5 V, 500 mA max.)

Dimenzije 130x50x85 mm

Težina: 1 kg
 
Poslednja izmena:
Kad spomene boš .Kako te služi onaj udarni od boša ?
Za sad zadovoljan,pogotovo sa onim malim od 400nm,ne oseća se u rukama a do 14mm nije bilo nesto sto nije odvio,za te pare odličan alat za sad,ostaje samo da vidimo koliko će izdržati da radi bez problema.
E jedino što me mozda malo nervira to je sto ponekad hoće iz cista mira da prekine punjenje baterije.
 
Može sigurno. Šta kažu kolege nisu ti punjači neki zahtevni potrošači. Naravno koliko ampera možeš max da izvučeš (priključiš) zavisi od samog pretvarača što je naznačeno na njemu. Akomulator teško može biti ogrančavajući faktor jer su konstruisani da daju struje velike jačine.
Jedino što će brzo da se isprazni ako se više optereti.

Meni treba jedna takva stvarčica za kuću pošto ovde kod mene često nestaje struja. Treba mi da može par sati da drži TV, PC i par LED sijalica.
Da li je akomulator od traktora (100 Ah )u stanju da izgura to? Mislim može da se izračuna al me mrzi. :). Interesuje me da li je neko radio nešto slično. Da li mogu da se provučem sa starim akomulatorm (radi leti, zime ne baš) samo komp i monitor. Moram da vidim koliko struje vuku.

Sećam se onih restrikcija 90ih kad smo na stare akomulatore kačili sijalice od svetla. Naspram sveće sijalo ko vegas :). I bogami neispravan akomulator gurao je tu sijalicu celo veče bez problema.
 
Meni treba jedna takva stvarčica za kuću pošto ovde kod mene često nestaje struja. Treba mi da može par sati da drži TV, PC i par LED sijalica.
Da li je akomulator od traktora (100 Ah )u stanju da izgura to? Mislim može da se izračuna al me mrzi. :). Interesuje me da li je neko radio nešto slično. Da li mogu da se provučem sa starim akomulatorm (radi leti, zime ne baš) samo komp i monitor. Moram da vidim koliko struje vuku.
0074209_MC-200-500.jpg.jpeg
0091332_EG-PWC500-01-4.jpg.jpeg
0091329_EG-PWC500-01-1.jpg.jpeg
0091330_EG-PWC500-01-2.jpg.jpeg
0091331_EG-PWC500-01-3.jpg.jpeg


Mogu slobodno da ti kažem da će ti to raditi bez problema 🙂

Kada ima mrežni napon, uređaj može da služi i za punjenje akumulatora, a u trenutku nestanka, poput standardnog UPS-a, automatski se prebacuje na baterijsko napajanje.Prednost ovakvog uređaja u odnosu na klasični UPS jeste znatno veći kapacitet - sa akumulatorom od 45 Ah računar može da radi oko 3 sata, a sa 66 Ah i čitavih četiri i po. Takođe ne zavisiš od dobavljača akumulatora, a možeš ih imati i nekoliko u rezervi, ako ti treba još duži rad.
 
Kad spomene boš .Kako te služi onaj udarni od boša ?
Imam svasta od baterijskog bosa,mora da bude procore baterija a ove ostale su smece.Odvrcem sa 3/4 srafilicom vecinu sarafa na kamionskim tockovima.Brusilica radi solidno ali ima manji broj obrtaja od one na kabel.Imam i srafilicu od oko 20 nm i busilicu i ono za smirglanje autolimarije,ali obavezna je procore baterija sve druge kratko traju i nemaju snagu za sarafnje ili bilo kakav drugi rad! :ppozdrav:
 
Kod mene su obične baterije od 5ah i na malom odvijacu izdrži dva dana lagano dok već na velikom ne može da sastavi pola dana korišćenja,njemu bi valjalo od 8ah procore,to bi mu bila mera.
 
Water Jet secenje na cnc masini ,jel to izmisljeno juce pa da je toliko skupo ??,sta koji kur jbt ?.Dobio neke ponude za secenje u obicnoj plocevini malo vise od pola kvadrata i 80mm debljine(moj materijal,samo secenje njixovo) ,cena aj da kazemo jos malo da je skuplje i mogu kupiti odlicnog rusa novijeg,jos nisam siguran jel to neka greska ili sta ...ludilo skroz na skroz jbt,stvarno cena da sedis pre nego sto je procitas.
 
Ma neke nozeve,tj cekice.Nema sanse da plazma lakse sece,tj bar po meni,od water jet-a.Pise i na sajtovima gde nude usluge tih rezanja ,water jet ide i do 200+mm a plazma bar duplo manje uglavnom.
Raspitacu se za cenu gasnog rezanja,to je najjeftinije sigurno,jedino je kvalitet reza slabiji ali nema veze.
 
Nazad
Vrh