Alati i radionice

Imam povoljnu ponudu za aparat za zavarivanje ESAB LUD 320W. Neispravan je. Neradi ni elektroda ni žica.
Radio sam sa njim prije nekoliko godina i imao je povremen problem. Vari i na prekide prekida luk a žica, vario co2, udara u materijal.
Prikazivao je i neku grešku ali se nesjećam broja. Memorija radi i vjerovatno se može naći.
Dali je moguće detektovati kvar i pronaći djelove?
Bio je kod dva majstora. Jedan elektroničar a drugi navodno popravlja aparate za zavarivanje. Nisu riješili problem.
 
Imam povoljnu ponudu za aparat za zavarivanje ESAB LUD 320W. Neispravan je. Neradi ni elektroda ni žica.
Radio sam sa njim prije nekoliko godina i imao je povremen problem. Vari i na prekide prekida luk a žica, vario co2, udara u materijal.
Prikazivao je i neku grešku ali se nesjećam broja. Memorija radi i vjerovatno se može naći.
Dali je moguće detektovati kvar i pronaći djelove?
Bio je kod dva majstora. Jedan elektroničar a drugi navodno popravlja aparate za zavarivanje. Nisu riješili problem.
Na netu postoji shema aparata koja je bitna kod popravke , ali ne postoji shema upravljacke elektronike. Kad kazes bio kod dvojice , znaci vidjeli shemu i energetska elektronika vjerojatno u redu jer bi je popravili a kvar je vjerojatno u upravljackoj elektronici. Nisu nasli kvar , ekonomski neisplativo da gube vrijeme bez sheme i servisnog uputstva , unutra su procesori , ili je neki od procesora krepao i stvar je NE POPRAVLJIVA jer proizvodjac ne prodaje programiran procesor/e ili mikrokontrolere , a inace su zakljucani i nemogu se ocitati programi ni kad su ispravni. Odnosno popravljiva da kupis citavu upravljacu plocu koja pretpostavljam kosta kao takav dobar polovni aparat.

Uzmi ako imas vremena i znanja i ako su majstori koji su popravljali amateri.
 
Hvala vam svima. Iskreno netreba to meni. Nemam posla, neradim, ni za slabije mašine. Netreba ni sadašnjem vlasniku. Ni on neradi a aparat je neispravan.
Dobio bi ga skoro za džaba jer on će tako neispravan stajati dok ne završi na otpadu.
Šteta je jer ozbiljna je to mašina pa je to razlog zašto bi ga popravio.
Sin se razumije pomalo u elektroniku, po struci je programer, ali dolazi povremeno pa kad ga uhvatim nešto ćemo kemijati.
Za sad pokušavam sakupiti informacije i ako pronađem neku literaturu.
 
Nadji uvoznika i ovlašćeni servis i pitaj ih za cenu dijagnostike kvara i cenu opravke. To ti je najjednostavnije za početak. Sve ostalo je upravljačka elektronika koju uglavnom resava samo fabrika zamenom za novi deo.
 
Moras znati sta ti sigurno treba jer nece ti neko daljinski utvrdjivati kvar. Za početak, nadji proverenog elektroničara koji vec popravlja aparate. Mozes i bilo kog ali ce defektaza duze trajati a samim tim i biti skuplja
.
+1 glas za odustanak od takve avanture
 
Imam nesto da betoniram sutra i prekosutra u jednoj garazi,jel da kupujem aditiv antifriz ili ne?.Vidim po prognozama nema mraza sigurno jedno 7-10 dana kao,pa nzm mi je ciniti ....
 
Imam povoljnu ponudu za aparat za zavarivanje ESAB LUD 320W. Neispravan je. Neradi ni elektroda ni žica.
Radio sam sa njim prije nekoliko godina i imao je povremen problem. Vari i na prekide prekida luk a žica, vario co2, udara u materijal.
Prikazivao je i neku grešku ali se nesjećam broja. Memorija radi i vjerovatno se može naći.
Dali je moguće detektovati kvar i pronaći djelove?
Bio je kod dva majstora. Jedan elektroničar a drugi navodno popravlja aparate za zavarivanje. Nisu riješili problem.
Baci ga u potok, pogotovo ako su ga već dvojica čačkala :D Kad kažeš ne radi, neće uopšte da se pokrene ili neće da pokrene luk?

Tu ti je Aristo upravljačka,ako nikad nisi popravljao srećno, jer trebaće ti puno sreće :D
 
Programi rade. Koje god dugme pritisnem ono reaguje i ponudi izbor.
Ne pokreće luk ni na elektrodu ni na žicu.
Ne zabrinjava me šta će da bude od njega. Nije moj. Raspitujem se dali može, kako može, ko može.
 
Znam za ovog lika da popravlja aparate, pokusaj da ga kontaktiras pa vidi sta ce ti reci.https://www.facebook.com/profile.php?id=100063895971753&mibextid=ZbWKwL

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Programi rade. Koje god dugme pritisnem ono reaguje i ponudi izbor.
Ne pokreće luk ni na elektrodu ni na žicu.
Ne zabrinjava me šta će da bude od njega. Nije moj. Raspitujem se dali može, kako može, ko može.
Otišla upravljačka, popravke nema osim ako nemaš nekog doktora za elektroniku koji je spreman da se igra, a cena nove ti je tu oko 1000+ €.
 
Znam za ovog lika da popravlja aparate, pokusaj da ga kontaktiras pa vidi sta ce ti reci.https://www.facebook.com/profile.php?id=100063895971753&mibextid=ZbWKwL

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Nista nema od tog tipa,moj Kzubr je stojao ravno godinu dana kod njega i na kraju mi ga je vratio.
 
Nista nema od tog tipa,moj Kzubr je stojao ravno godinu dana kod njega i na kraju mi ga je vratio.
Na YT nekad deluje ubedljivo ali iskreno sam malo sumnjao, u nekim situacijama ne odise nekim velikim znanjem.
Sad je jasnije...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh