Alati i radionice

Postoji li neka jeftina varijanta za lakiranje dela namotaja, tacnije vise fiksiranje izvoda a da moze da istrpi do nekih 100°C? Komplikovano mi je i nepotrebno da kupujem lak za namotaje. Treba mi da fiksiram izlaze namotaja rotora alternatora izmedju kaveza i komutatora (kolektora) . Probao sam vec neko cudo kao plastelin, zuta i plava masa. Izmulja se prstima da se sjedini, saceka se malo i nanese se. Posle 12h suvo i tvrdo ali se to u prvih sat vremena rada raspalo i pokidalo i drugi izlaz namotaja. Lepkove za navoj imam razne ali oni nece da se suse u debelom sloju
 
Imaš firmu u zrenjaninu što prodaje jasic aparate i još što šta za bravare i zavarivače.
Weldergas se zove mislim.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ne bi trebalo toliko dugo. On na tom ventilu samo ispusti vazduh iz cevi koja ide od glave do boce radi lakšeg ponovnog pokretanja motora.
Nema u toj cevi toliko vazduha za 10 s. Jedino ako ti nije zapušen taj otvor pa da je protok jako loš.
Danas sam bas cacakao kompresor. 3x sam ga palio da izmerim koliko ce dugo da duva rasteretni ventil. Ventil moze lako da se zameni.

Nije hteo nijednom da ukljuci. :D

Druka do 11bari, tu se gasi.Kada stoji na auto kada se isprazni na 8 bara ukljuci sklopka ponovo ga pokrene.

Model je agro boss 7002. https://www.agre.at/content/dam/brands/Agre/katalogepdf/Kolbenkompressoren_2015.pdf
 
Danas sam bas cacakao kompresor. 3x sam ga palio da izmerim koliko ce dugo da duva rasteretni ventil. Ventil moze lako da se zameni.

Nije hteo nijednom da ukljuci. :D

Druka do 11bari, tu se gasi.Kada stoji na auto kada se isprazni na 8 bara ukljuci sklopka ponovo ga pokrene.

Model je agro boss 7002. https://www.agre.at/content/dam/brands/Agre/katalogepdf/Kolbenkompressoren_2015.pdf
Misliš uopšte ne otvori rasteretni ili ? Da, lako se zameni ventil. Čak mislim da bi malo WD spreja uglavnom rešilo situaciju.
 
Šta se meni desilo neki dan u firmi.Prolazim pored kompresora i čujem kako radi i u isto vreme duva na rasteretni.Pomislio sam da je u pitanju presostat kad ono zaglavila sklopka snage.Sreća da sam naišao jer se nije bio još aktivirao sigurnosni ventil.
 
Drustvo, jel zna neko radnju gde imaju velike zalihe i izbor svecica?
Treba mi malo specificna svecica, dovoljno je da kazem da je navoj m18.
Guglao sam, samo na ebay sam nasao, kod nas bukvalno ne postoji.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh