Alati i radionice

Kupio sam novi Metabo kompresor od 50 litara, uljni. Kad naduva bocu na 8 bara, motor se isključi i odmah počne da pušta vazduh na jednoj vertikalnoj cevčici kod prekidača i manometara koja ima rupicu. Nije mi jasno, da li tu nešto fali, da li su u fabrici nešto zeznuli, ali nema mi logike da odmah počne da ispušta.
 
Rasteretni ventil. Kako se vec zove, pisao je jedan kolega pre neki mesac o tome. Da rastereti cilndar pri novom pokretanju.
 
Ali koji je onda smisao boce ako počne da gubi vazduh na tom ventilu plus što pištolj troši? Imam stari kompresor od 25 litara i taj kad naduva nigde ne pušta dok potrošač ne potroši.
 
Puče mi malopre u radu prsten za zatezanje burgija na glavi bušilice. Ovo mi se prvi put desilo u životu. :sta:Ako zna neko, da li mogu da promenim samo taj prsten ili moram celu glavu? U pitanju je mala bušilica Bosch GSB 13 RE Professional (navodno...) Kupio je u Uradi sam ili tako neka radnja
IMG-20230320-172848.jpg
 
Staviš te prstenove i navučeš košuljicu. Ako spada malo je pikuješ aparatom. Ako nemaš košuljicu navuci neku cjev umjesto nje.
U krajnjem slučaju postaviš prstenove i zavariš ih jedan za drugi. Ne izgleda lijepo ali radi radnju.
 
Valja li čemu hoby maska za varenje Jasic LYG - P500A? Za povremeno, varenje? Pritom sam baas početnik, za povremeno varenje.
 
Ja sam pre nje koristio obicnu naglavnu masku od 1500 din,ako je problem cena,ja bih to uzeo na tvom mestu.Te automatske za ispod 150-200 eur ne mozes ocekivati mnogo od njih,kvalitet senzora,tip senzora...One mogu biti dobre u pocetku ali ako vremenom opada brzina reakcije(broj flasova takodje spada u ovo,moze biti primetan,moze biti slab),ti to neces primetiti nikako dok ne bude kasno za oci,a delici sekunde su u pitanju.Tu je i kvalitet optike,ono sto vidis kroz masku kad varis,boje i slicno,je itekako u prednosti kod svih profi maski.
Na kraju pogledaj koliko profi varioca koristi obicne naglavne maske,nista posebno...
 
Kupio sam novi Metabo kompresor od 50 litara, uljni. Kad naduva bocu na 8 bara, motor se isključi i odmah počne da pušta vazduh na jednoj vertikalnoj cevčici kod prekidača i manometara koja ima rupicu. Nije mi jasno, da li tu nešto fali, da li su u fabrici nešto zeznuli, ali nema mi logike da odmah počne da ispušta.
Čekaj, tebi konstantno pušta vazduh tu ili posti na sekundu dve (ko što bi trebalo)?
 
Чуо сам малочас на радију да "Оков" за предстојећи викенд има некакав рођендански попуст од МИНИМУМ 15% (тако пише на банеру на њиховом сајту ) за сву робу, па ако сте у потрази за нечим, погледајте да ли можете да уштедите неки динар додатно.
 
Valja li čemu hoby maska za varenje Jasic LYG - P500A? Za povremeno, varenje? Pritom sam baas početnik, za povremeno varenje.
Ja imam slicnu jeftinu verziju Telwin . Funkcionise nema problema , bar mislim da nema . Nijednom nije bljesnulo . 30 i nesto evradi.
Nema nikakvog podesavanja .
Jedino po meni malo predugo ostane tamno nakon gasenja varnice mozda 2,3 sekunde i kad je suncano vani oce da zatamni .
 
Nazad
Vrh