Alati i radionice

Čekaj, tebi konstantno pušta vazduh tu ili posti na sekundu dve (ko što bi trebalo)?
Naduva na 8 bara, i onda ispusti do 5,7 bara, i odmah ga opet uključuje. I tako u krug. Ispuštanje traje oko 37 sekundi uz zaglušujuće pištanje da se ne može stajati pored kompresora.
 
Vjerovatno je problem na nepovratnom ventilu.
Vazduh iz glava ide instalacijom kroz nepovratni ventil u bocu. Kad sklopka isključi motor otvori se taj odušak da smanji pritisak u instalaciji ali ako pušta nepovratni ventil onda u instalaciju stalno dolazi vazduh iz boce i zato ispusti.
 
Imao sam Metabov diht za drvo DH330 i prodao ga. Baš sam se razočarao u kvalitet.
Mnogobolji kvalitet bio dok su još bili Elektra Beckum.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
@BOKIBOLE
Rasteretni ventil ti je neispravan. To je onaj ventilčić na sklopci na koji ide ono tanko crevce koje vodi sa napovratnog ventila.
Malo je pipavo, ali može da se popravi.
Ako nemaš živaca za to, sklopka je 10-tak evara..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ako je rasteretni ventil neispravan onda na njega duva i dok kompresor radi ali kad prestane rad onda vazduh može izlaziti samo iz boce a to može samo kroz nepovratni ventil ako je neispravan.
 
@mirosti, kompresor je nov, ima garanciju. Zvaću servis i reklamirati. Videću sutra šta kažu. Koliko inače taj rasteretni ventil treba da odradi? Sekundu, dve?
 
Kod mene ispusta mozda 10-20s(nisam merio), ali nema padanja pritska koliko nadruka tu ostaje.
Da li je i kod mene neispravan?
Ne bi trebalo toliko dugo. On na tom ventilu samo ispusti vazduh iz cevi koja ide od glave do boce radi lakšeg ponovnog pokretanja motora.
Nema u toj cevi toliko vazduha za 10 s. Jedino ako ti nije zapušen taj otvor pa da je protok jako loš.
 
Debela cev spaja glavu kompresora i nepovratni ventil na ulazu u bocu.
U glavi je izduvni ventil koji je takođe nepovratan.
Debela cev spaja ta dva nepovratna ventila. Tanka cev koja ide na rastetetni ventil je u vezi sa debelom cevi a neposredno pre ulaza u nepovratni ventil boce.
Dakle, kao što Dule kaže, rastetetni ventil ispušta vazduh koji se nalazi između glave i nepovratnog ventila na ulazu u bocu.
Rastetetni ventil nemože da se zameni jer je deo sklopke. Ako može da se popravi, ako ne menja se sklopka.
Na ventilu ode gumica i glavi vreteno igle..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Mislio sam da se sačekam da Bokibole javi šta je uzrok tom ispuštanju ali kad je Mirosti objasnijo kako to funkcioniše a i sam znam da tako funkcioniše, nikako mi nije jasno kako može vazduh iz boce da izlazi kroz rasteretni ventil na sklopki ako nije prošao, vraća se nazad iz boce, kroz nepovratni ventil?
 
Da bi kuglica u nepovratnom ventilu sela na sic i zatvorila vazduh iz boce mora da bude rasterećena strana između tog ventila i glave motora. To radi rasteretni ventil preko tanke cevčice.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Dobro. To je jasno. Kad se aktivira rasteretni ventil i smanji pritisak u cijevi nepovratni ventil se zatvara. U nepovratnom ventilu postoji opruga i dovoljno je da se stvori određena razlika pritiska u boci i cjevi prije nepovratnog ventila dabi se on aktivirao. Ako vazduh i dalje izlazi iz boce onda nepovratni ventil iz nekog razloga nije zatvoren.
 
Pa iz razloga što rasteretni ventil blokira i pusta vazduh na svoj izlaz..
Mora i on da zatvori kada rastereti.
Tanka cevčica rasteretnog ventila je priključena tačno na nepovratnom ventilu.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Ni meni nije jasno, ako rasteretni ventil pušta onda u toj cevčici nema pritiska pa nepovratni ventil boce može zatvori i onda nema dalje šta da izlazi?
 
Više od jednom sam sređivao taj kvar i uvek je bio problem taj rasteretni.
Većina menja sklopku radi tog kvara.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh