Alati i radionice

Ja to kupujem u Metro-u. Uzimam dimenziju 90x45x180. Nosivost po polici je 265 kg.
Do sada uzeo 5-6 komada.
Cena je oko 5000 din, ali sam uzimao kada je akcija po 4000.
 
Pretpotstavio sam da je tako po oznakama... A taj diodni most ::sramota:: , koliko je komplikovano - $ , da se odradi? treba mi jednosmerna struja da probam aluminijum elektrodama da varim, neke sitnice.

Jel meni ovako nesto treba https://www.kucazavarivanja.com/diodni-most-sa-4-ploce-200a-1f/proizvod/421/ , imama rade koncar od 175A.... nadam se da ne lupam previse :osmeh: ....
Ne lupas. Nije komplikovano da to odradis ali realno, to je kao da stavis sportski auspuh na punta keca. Opet imas stari aparat a varenje jednosmernom strujom ce ti tad trebati i ko zna kada. Moj predlog je da pazaris mali invertor (moze i kinez) odradis to sto imas i posle toga imas zgodni mali aparatic za prenosne potrebe. Cena mu dodje kao i cena za ubacivanje dioda.
Jesu li elektrode hermeticki zatvorene? Uglavnom su te za Al celulozne elektrode i to kada se otvori, trosi se odmah. Nema ostavljanja. Ne trpe vlagu.
Treca opcija je da se raspitas ko ima u okolini Ac tig aparat pa da ti to odradi sta vec zelis i to bi ti bila najsigurnija i najjeftinija varijanta.
 
Ne lupas. Nije komplikovano da to odradis ali realno, to je kao da stavis sportski auspuh na punta keca. Opet imas stari aparat a varenje jednosmernom strujom ce ti tad trebati i ko zna kada. Moj predlog je da pazaris mali invertor (moze i kinez) odradis to sto imas i posle toga imas zgodni mali aparatic za prenosne potrebe. Cena mu dodje kao i cena za ubacivanje dioda.
Jesu li elektrode hermeticki zatvorene? Uglavnom su te za Al celulozne elektrode i to kada se otvori, trosi se odmah. Nema ostavljanja. Ne trpe vlagu.
Treca opcija je da se raspitas ko ima u okolini Ac tig aparat pa da ti to odradi sta vec zelis i to bi ti bila najsigurnija i najjeftinija varijanta.
Zašto bi ubacivanje dioda bilo toliko skupo? Zar ne bi četiri diode vezane u grec rešile stvar ili treba još nešto? Hladjenje?
 
Bi ali taj grec zahteva i hladjenje. Sad da li ce se zezati pa sa trafoa napajanje izvlaciti ili kako ce resiti napajanje hladjenja i to mu je dodatni trosak. Prepravak kucista. Dodaj na to trosak od 5-6k za diode. Dodjes na neku cifru od 70-80e. Za te pare dodas jos koji dinar i ne zezas se i kupis invertor. Cak sad ima i polovnih kineza za 50e (tipa stromo i kojekakve marke). Kupili ljudi, izvarili sebi kapiju pa prodaju. Mozes komotno kad zavrsis sa njim da ga zamotas kablovima i bacis u smece ako ti ne treba vise ili ga poklonis nekome (ako ti bas bas ne treba)😁
 
Ja to kupujem u Metro-u. Uzimam dimenziju 90x45x180. Nosivost po polici je 265 kg.
Do sada uzeo 5-6 komada.
Cena je oko 5000 din, ali sam uzimao kada je akcija po 4000.
Znaci mogu da posluze,rade posao. To sam i ja gledao bas danas po oglasima. Bolje tako uzeti nego gubiti vreme praviti,i materijal vise nije jeftin
 
Danasnji pazar sa vasara...
c3cb3998dd886b3bd6f4f17e0a3af4e9.jpg
8e8aba16794d700a5729ce6915bb642b.jpg
0e5523bbf3b44088915638edbacad694.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Ne lupas. Nije komplikovano da to odradis ali realno, to je kao da stavis sportski auspuh na punta keca. Opet imas stari aparat a varenje jednosmernom strujom ce ti tad trebati i ko zna kada. Moj predlog je da pazaris mali invertor (moze i kinez) odradis to sto imas i posle toga imas zgodni mali aparatic za prenosne potrebe. Cena mu dodje kao i cena za ubacivanje dioda.
Jesu li elektrode hermeticki zatvorene? Uglavnom su te za Al celulozne elektrode i to kada se otvori, trosi se odmah. Nema ostavljanja. Ne trpe vlagu.
Treca opcija je da se raspitas ko ima u okolini Ac tig aparat pa da ti to odradi sta vec zelis i to bi ti bila najsigurnija i najjeftinija varijanta.
I ja to mislim, jos od pre, jos jedan aparat, u planu je od pre neki 3u1 aparat, ali treba da se ulaze i sve to, a ja to najvise koristim samo za svoje potrebe... verovatno cu ovo da odnesem negde da mi zavare, a za kasnije videcemo nesto...inace uzeo par nekih 2.5 elektroda za al, gde to im stoji u gvozdjari par godina, probao danas bzvz , naravno ne moze itd....
 
Neznam bas da li je tema za ovde,ali da pitam. Dali je neko kupovao montazne police,od ovih iz Nisa vec dugo godina su na oglasima, interesuje me da li na njih moze da se redja alat, konstrukcija metal,nivoi od medijapana ili metala. Ako jeste kako su se pokazale za garazu i radionicu?

Ja sam kupio ugaonu za garazu i ok se pokazala. Na njoj drzim motornu testeru,duvac za lisce itd. A verovatno cu imati na prodaju 4-5 polica sto smo koristili u kuci ali sad presli na neke druge pa ovo ide napolje.. iste tekve ali nisu ugaone


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre mozda 2 meseca naletim na slican komplet nareznica/ureznica i prodavac trazio 5000 dinara. Cena prihvatljiva, ali nisam smeo da kupim jer bukvalno nikakav natpis nisu imale po kome bi zakljucio cija je proizvodnja i da li je kvalitetno i ne kupim.
 
Dali je neko kupovao montazne police,od ovih iz Nisa vec dugo godina su na oglasima
Сајт типа "металнеполице.рс", где продају само њих? Ја сам летос купио две за шпајз, неке чешке, типа склапање без алата и шрафова, само да легне на своје место, а "спратови" од медијапана. Пар њих су ме коштале око десет 'иљада и за шпајз, да се ставе кућни апарати, којекаве кутије или намирнице - за то је ОК. Али ти конкретни модели који коштају по око пет 'иљада, не чине ми се као идеално решење за веркштет - сувише ми је то слабо да можеш да комотно послажеш којешта из веркштета, а да не размишљаш да ли да неку ствар ставиш на полицу са још нечим.

А што се тиче полица из "Метроа", или боље да кажем, онакву какву сам ја тамо некада купио, оних код којих се конструкција скала на шрафиће М6, скроз плекана, "фластипицирана" - ја бих ти топло препоручио да их избегаваш. За ту који сам купио, правио сам прво двадесет косника, ојачавао летвама вертикале, као и сваку од "спратова" и додатно на сваки "спрат" додавао ограду од некаквих сецканих ламперија које су ми стајале у неком буџаку. Зез'о сам се невиђено да је доведем у "радно стање".
 
Pre mozda 2 meseca naletim na slican komplet nareznica/ureznica i prodavac trazio 5000 dinara. Cena prihvatljiva, ali nisam smeo da kupim jer bukvalno nikakav natpis nisu imale po kome bi zakljucio cija je proizvodnja i da li je kvalitetno i ne kupim.

Ovo je komplet FRA Cacak. Na kutiji kad se zatvori to pise a i na svakoj ureznici/nareznici. Kutija je ogromna. Mislim oko 80cm siroka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kvalitet je kvalitet...od 3 nusa sto naleteo kod mene da otisli,2 su no-name sto se pojeli unutra a treci kineski sto na 2-3 mesta okolo napukao a nov,izgleda kao da skoro nista nije radio:).
 
Nazad
Vrh