Alati i radionice

Je l' zna neko kako se skida kvačilo na električnoj testeri? Problem mi je rotor i da bih ga skinuo moram rastaviti testeru, a ne mogu da razdvojim dve polovine kućišta dok ne skinem kvačilo. Pretpostavljam da je ono zavrnuto na osovinu, levi navoj, pa sam probao da ga odvrnem, ali ne ide. Pokušao sam da čekićem preko izbijača (koga uprem u jednu od dve rupe na kvačilu) pokrenem, ali bez uspeha. Možda ima kakva caka, ali ja se prvi put susrećem sa testerama (i električnim i motornim)...

IMG-20220620-201617.jpg
 
Onda mora da ide, samo na udar mora da popusti, probaj u ove dve rupe dali moze da dodje kljuc za maticu na brusilici ako ne napravi neki slican po meri
 
Probao sam nešto provizorno, gurnuo sam u rupe dve burgije (to mi je bilo prvo na dohvat ruke) i onda provukao neku polugicu između njih, ali jok...
 
Moraš malo jače da udariš :D u smeru kazaljke na satu.

Ako imaš aparat za varenje možeš da napraviš alat za 10min.Ja sam sam pravio.Jedna matica,jedna podloška i žrtvovao dva pipka sa nekog ključa brusilice.Ključ 17 i ide kao pesma.
 
Ova testera je kao trka sa preponama, taman preskočiš jednu a tu je već nova prepreka. :haha:
Rešio sam kako da skinem kvačilo, i dočekaše me malecki segeri u koje ne mogu da uglavim ni jedna moja klešta. Ajd' što su vrhovi debeli za ove rupice (njih bih obrusio), već što ne mogu ni da se dovoljno približe jedan drugom za jedan seger. Kontam da postoje manja seger klešta za ovakve preciznije stvari, alata nikad dosta...

IMG-20220621-154005.jpg


IMG-20220621-160805.jpg
 
Da li neko zna jel isto 1/4 i 3/16, tacnije pise "1/4” oli 3/16". Malo me buni ovo oli sto pise
 
Hocu da nabavim manometre za punjenje klime, ali posto je kod mene stari sistem crijeva sa manometra se srafe. Crijeva sa manometara koja se srafe su 1/4, dok ovde u ovoj knjizi pise ti 1/4 i 3/16. Negdje nadjem da su obe spojnice 1/4 dok negdje pise da je jedna od njih 6/16 ili tako nesto, i to dosta buni. Pogotovo kineski sajtovi koji roknu brdo brojeva. Evo slika iz knjige:
 
Nazad
Vrh