Akumulatori

U metrou ima madjarski akumulatori pod njihovom robnom markom super jeftini isto 25 meseci. Vrede li oni? Ili su to sve kineski pa ko u veze taj i proizvodi i lepi nalepnicu.
 
Meni se nisu ucinili mnogo jeftini, a nisam siguran kako je resena servisna podrska.
Nebih rekao da su kineski, ali ne mora da znaci da su madjarski mnogo bolji.
 
Akumulatori biloxxi iz metroa su nekada bili bugarski Monbat a sada su madjarski Jasz plasztik....godinama ih koristim i meni si se extra pokazali....npr.na dva imt 539 se nalaze biloxxi od 74ah i odradjuju posao super. Od mene preporuka za biloxxi akumulatore!
 
Imam takav, čekam od Nikoljdana da krepa. :osmeh:
Ono, šteta mi da ga mijenjam jer inače pali dobro, ali kad je hladno prvo paljenje kilavo vrti. Istina, nije bilo hladno ove godine nikako da pali grijače i kontam da može izgurati još, ali sam spreman da ubacim drugi kad zatreba.
Ovaj daje do 440A čini mi se (bar tako kaže test nakon kraće vožnje od desetak km), da ga je probati ujutro prije paljenja sigurno bi bilo bar 50 manje.
 
Takav akumulator odnesite nekome ko ima kontrolisani punjač, da ga osveži na 14,8 V sa ispod 1A, i da ga ostavi 48 časova, poslužiće još neko vreme, ali mu je kraj već blizu.
 
Takvim punjenjem ne dobija nista :osmeh: Treba da proveris koliko kapaciteta ima trenutno, ako je manje od 75% onda izgurace do prvog veceg mraza, ako nemas neke velike potrosace.

Prvo na DHC da se proveri kapacitet onda na gaus da ga optereti pa nakon toga samo ce da se kaze vredi li puniti ili ne.

I da svi proizvodjaci pri kapacitetu manjem od 75% akumulator smatraju za "mrtav' i nema svrhe puniti ga jer je kapacitet nenadoknadljiva stavka.Nikad ni jedan postojeci punjac nece vratiti kapacitet.
 
Punjen je nekim superzajebanim bosch punjačem i nakon dva dana isto stanje. Kao što rekoh, na minusu kilavi po 5-6 sekundi, ali uvijek sastavi pa mi glupo još mijenjati kad tako radi već treći mjesec (ovih par dana kad je jutarnja bila iznad 10 sastavi u sekundi).

Nađoh sliku testa, kaže da je za zamjenu. Viljuška isto kaže mijenjaj, a Čeh se neda.

d0b38d17ea5be3ccbeacca4d106f23f1.jpg


Oni naši BH su bar crkavali skroz pa sam znao na čemu sam. Ostavim auto ljeti na parkingu i poslije pola sata ni da se javi. Ubacuj novi i vozi dalje. :osmeh:
 
Da to je to ... gotov je!
Možda da se dopuni (kao što je neko naveo) jako malom strujom i malo višim naponom (možda i 15,5V, najbolje inteligentnim sa "equalizing" modom) pa da se koristi do jeseni (ili dok prvi put ne zakaže ...), ali ni do zime nije.
Lutrija je koliko će biti pouzdan do prvih mrazova, jer je onih 74% taman na granici (70-75%) upotrebljivosti, trebalo bi da može ali ako se ne koristi često (i slabo dopunjava na vozilu) onda je samo smaranje (morao bi i da se redovno, na par nedelja, dopunjava ispravljačem).
Dakle, ili odmah novi (najsigurnije) ili ... (ako išta znači još pola godine (7 meseci zapravo, do početka oktobra).
 
Punjen je nekim superzajebanim bosch punjačem i nakon dva dana isto stanje. Kao što rekoh, na minusu kilavi po 5-6 sekundi, ali uvijek sastavi pa mi glupo još mijenjati kad tako radi već treći mjesec (ovih par dana kad je jutarnja bila iznad 10 sastavi u sekundi).

Nađoh sliku testa, kaže da je za zamjenu. Viljuška isto kaže mijenjaj, a Čeh se neda.

d0b38d17ea5be3ccbeacca4d106f23f1.jpg


Oni naši BH su bar crkavali skroz pa sam znao na čemu sam. Ostavim auto ljeti na parkingu i poslije pola sata ni da se javi. Ubacuj novi i vozi dalje. :osmeh:

Ovo kad opteretis dusu ispusti :osmeh: Ali garantovano ima da izgura do sledece zime, ako nemas neke velike potrosace :ppozdrav: Ne znam na cemu ti je ovaj akumulator, ali ovo je sto serviseri kazu "taxi sindrom" ima strujue nema kapacitet, kratke relacije i cesta gašenja, evo na sluzbenom Duracell vec 5 godina i u punoj snazi, ali posle paljenja predjem 100km do sledeceg gasenja, alternator odradi svoje.
 
Koji punjac za akumulator preporucujete da moze da lepo.dopuni i vece kumulatore, do 140a?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
da moze da lepo.dopuni i vece kumulatore, do 140a?

Pa svaki punjac pa i najmanji dopuni i veliki akumulator samo mu je potrebno vise vremena. E sad maximalna struja kojom se puni aku. je 20% od snage aku. tako da ne treba preterivati sa jacinom punjaca jer se moze ostetiti.
Po meni ovi novi elektronski su sasvim OK, ima ih od 4/8/10 A i sami se iskljuce kad napune i predju u rezim za odrzavanje na kom mogu biti prikljuceni beskonacno dugo, ja licno imam par takvih i preko zime su aku. od motora i traktora uvek na punjacu, tako da ne dolazi do samopraznjenja aku.
 
Saglasan sam sa tim da su novi elektronski (makar ličili na igračke) sasvim o.k. Veoma isplativa roba.
Ima ih i boljih i skupljih (već pričano u temi) kao npr. CTEK ali nije baš obavezno (vredi ali su skupi).
Lep odgovor (gore) ali ipak gledajte da maksimalna struja bude bar 7 A, to je neki minimum (5%, 1/20) za 140 Ah.
Idealno 10 do 14 A.
 
Bilo je ovde reci o tome da nov akumulator treba napuniti pre upotrebe. Ja kupio nov 56Ah, nakacio ga na moj ctek 7 punjac, i ladno mu je trebalo 3,5h da se napuni. Po ovom primeru iz prakse, definitivno je korisno staviti ga prvo na punjac iako je nov.
 
Nazad
Vrh