Самоходне косачице

Danas sam razgovarao sa čovekom, verovatno u sredu ovo stiže kod nas, šta mislite ?
Koji je ovo model i kolika bi realna cena bila za ovo ? Motor je 14 KS, benzinac, u dobrom stanju...



 
PIse na sakupljacu na donjoj slici BCS vrednost sa benzinskim motorom oko 400 E sa dizel motorom par stotina evra vise sve zavisi u kakvom su stanju.
 
BCS je proizvodjac, to znam, model me zanima i to sam pitao. :ppozdrav: Dizel motor bih ubacio na kosacicu tako da bi mogli da radim sa obe masine, bez prebacivanja motora.
 
Nastavljam sa terorisanjem tema vezanim za kosacicu. :sjasi:

Da li nožić može da se ukombinuje sa podnožićem bez duplog prsta ? Evo i slika jednog i drugog, formirao sam reznu letvu sa novim noževima, sada je problem podnožić jer ne odgovara, ovo je jedina ponuda trenutno, ali dolazi u kombinaciji sa duplim prstima, ako kupim i njih mogu da kupim dve nove kose u Rumi.



 
imam istu kuci kao ta na slici i to je motor koji pali na benzin a radi na petrolej.. tako mi je deda rekao on je radio sa njom.. zaribao motor dao bih je za 200e..
 
nabavio sam goldoni 610 d sa frezom,ali mi treba i kosa za nu,pa me interesuje da li ima neko na prodaju istu,ili da zna ko se bavi prodajom kosacica.
 
Pozdrav svima. Imam samohodnu kosacicu Agria 400 E i problem je sto nece da upali...Prosle godine je radila kao doxa ali eto sad ni da cvokne...Ulje i gorivo ima,svecia baca varnicu ali ne pali...Skinuo sam svecicu i ubrizgao malo gorivo i kosacica radi dok ima tog goriva... Hvala unapred.
 
Kum iam kosilicu BCS 20001 benzinku. Iz nepoznatog razloga se ugasi u radu i onda tesko pali. Vuce ko zna kokiko puta ali nece.Javi se ali ne sastavi.Ja mu savjetujem da zamjeni svjecicu ali on kaze nije do svjecice. Inace kompresija je dobra. Sta bi mogao biti uzrok gasenja odnosno teskog paljenja.?
 
Kako znas da je dobra kompresija, kada motor ima automatski dekompresor na bregastoj?
Vec sam vise puta opisivao simptome gasenja tih motora..
 
Pozdrav ekipa, jedno pitanje. Skoro sam nabavio kosacicu Laverda, sa Acme motorom 14KS. Nikad nisam radio s njom, i kad smo probali kositi, cini mi se da ide prebrzo cak i u prvoj brzini. Ovdje sam procitao da neke kosacice imaju i sporohodne brzine,pa ne znam jel to i ovdje slucaj, a i ako je ne znam kako se ukljucuju :) Iznad rucice mjenjaca ima poluga kojom se ukljucuje kosa, i ona se moze postaviti u dodatna tri polozaja, koliko sam shvatio, jedan je blokada diferencijala(spera), jedna iskljucuje skroz pogon na kotace(ne znam zasto je to. Postavim sliku mjenjaca kasnije
image_e8d84a4ae364a54363e99d9ddd4f18e5f92110c83a.jpg
[/url][/IMG]
 
Pozdrav ekipa, jedno pitanje. Skoro sam nabavio kosacicu Laverda, sa Acme motorom 14KS. Nikad nisam radio s njom, i kad smo probali kositi, cini mi se da ide prebrzo cak i u prvoj brzini. Ovdje sam procitao da neke kosacice imaju i sporohodne brzine,pa ne znam jel to i ovdje slucaj, a i ako je ne znam kako se ukljucuju :) Iznad rucice mjenjaca ima poluga kojom se ukljucuje kosa, i ona se moze postaviti u dodatna tri polozaja, koliko sam shvatio, jedan je blokada diferencijala(spera), jedna iskljucuje skroz pogon na kotace(ne znam zasto je to. Postavim sliku mjenjaca kasnije
image_e8d84a4ae364a54363e99d9ddd4f18e5f92110c83a.jpg
[/URL][/IMG]
ta spera,je blokada deferencijala I koristi se u kosenju,bez nje jedan tocak slajfuje I stoji u mestu,a ima rikverc,1 I 2 brzohodnu,koja se mena levo desno,tu istu rucicu pritisni na dole,ili gore znaci celu rucicu tu su sporohodne r 1 I 2

- - - - - - - - - -

POZDRAV SVIM CLANOVIMA DALI NEKO KOJIM SLUCAJEM ZNA GDE BI MOGAO DA NABAVIM ILI POPRAVIM HIDRAULICNU PUMPU OD SAMOHODNE KOSACICE LAMBARDINI,ITALIJANSKA SASIJA FERARI NA 4 TOCKA ,PUMPA IDE NA REMENICU KAISA I SLUZI ZA PODIZANJE KOSE:sta:
 
"tu istu rucicu pritisni na dole,ili gore znaci celu rucicu tu su sporohodne r 1 I 2"
Hvala punooooooo :ppozdrav: sad jedva cekam da probam, ne bi mi nikad palo na pamet :osmeh:
 
"tu istu rucicu pritisni na dole,ili gore znaci celu rucicu tu su sporohodne r 1 I 2"
Ipak ovo me funkcionise, nece rucica od brzina gore dole.
Nema tu mogucnost. Ovaj polozaj F je ler, R je rikverc, al ne znam sta mu dodje ono M iznad rikverca i sta znaci.
 
Zdravo svima,isao sam jutros da gledam jednu figaro kosacicu sa dizel lombardini motorom,sve je u odlicnom stanju ali me zabrinjava to sto je kuciste menjaca vareno ali se vidi da je veoma profesionalano zavareno,sta raditi dali je uzimati,inace ide u sve brzine i koliko sam zapazio nista nekrci niti bruji.
 
Nazad
Vrh