Самоходне косачице

Mozda jesi upravu sto se tice kosenja mlade trave. I ja sam to u pocetku praktikovao, a sad ne toliko.
 
Nisam mislio na mladu travu već na mladu lucerku koja ima osetljivu"gidžu"dok se ne formira.U jednoj njivi sam eksperimentisao pre par godina.Deo pokošen"žiletarom"se mnogo bolje održao od rot.kosačice.
 
U svakom slucaju nije lose da se sve sto je prvo kosi sa takvom kosacicom, a po gotovu lucerka.
 
bezi od figare koliko te noge nose BCS je bolja sto puta od figare i samo dizel jer ta nezna da se umori.
 
Za brdo koristim nesto slicno kao ovu svajcarku RAPID,tj kosacica na motokultivatoru IMT 509 nema gde je nisam nagonio,raspon 160 cm,kosa je tvrda i odrzava ravnotezu iako su uski tockovi,3h teske straen za dan opusteno s odmorima se kosi a trosi kao upaljac D2
BCS ja za nijansu bolja kad polegne trava
rotaciona je zakon naravno ako moze da se natera u neko brdo
 
miladinovic je napisao(la):
Za brdo koristim nesto slicno kao ovu svajcarku RAPID,tj kosacica na motokultivatoru IMT 509 nema gde je nisam nagonio,raspon 160 cm,kosa je tvrda i odrzava ravnotezu iako su uski tockovi,3h teske straen za dan opusteno s odmorima se kosi a trosi kao upaljac D2
BCS ja za nijansu bolja kad polegne trava
rotaciona je zakon naravno ako moze da se natera u neko brdo

http://www.termometal-ada.com/proiz...elova-poljoprivredne-mehanizacije/rotkos-100#
 
Lepo su ovo izmislili: rotaciona sosacica ispred moto-kultivatora. Samo nevidim nikakvu sigurnosnu zastitu ako se otkaci neki noz. :zli:
 
Nož nebi smeo da se otkači . Naravno pod uslovom da nije istrošen ni nož ni nosač noža. Pri nailasku na prepreku nož se zakreće i ulazi u bubanj . :cao: Jedino može da bude problem kamenje... mada postoji zavesa na tim kosačicama .
 
Meni se desilo jednom da je zakacina kamen. Pa mi kamen probusio dva stakla na 539. Zamisli da me je pogodio u glavu.
 
I ja sam ove godine tako prošao ,ali nemam zaštitnu zavesu . Da sam je imao mislim da nebi do toga došlo . E sad možda je malo drugačije kad su tu i noge iza motokultivatora .
 
Video sam jednog Automehanicara koji ugradjuie na traktore zastitu od metalno sito ili resetke na svim prozorima sa strane kosacice i na zadnje staklo. To se postavlja samo za vreme kosenja, a posle ga skida. Jako se dobro setio, i dosta je to korisno.
 
Poljostroj kosacicu teramo 18 godina slazem se sa vama da je BCS laksi za voznju od moje jer sam probao moj brat od tetke je uzeo pre dve godine pa sam je probao ali mogu vam reci da je laksa za voznju i sa manjoj brzini mozes da kosis dobro alin od moje ne kosi nista bolje samo sto moju moram da je teram brze prvom brzom ili drugom sporom pa onda da vidis kako ona kosi .
Osim za svoje potrebe ja kosim i dosta usluzno kod mene ima dosta u zadnje vreme traktorske ali usluzno ima manje posla sa trektorskim vise rade samohodne zbog malog gazenja deteline u prvom kosenju .
Ona mi se je otplatila u prvoj sezoni u usluznom kosenju i tako je svake godine za redom zaradjivala samu sebe svih 18 godina .
Svake sezone ja pocinjem sa novom kosom (ostri nozevi bolje i lakse kosenje) redovno podmazivanje i menjanje ulja uvek garazirana i samo gas . :ppozdrav:
Kod mene je bio dnevni rekord u trcem kosenju od 4ha u tri parcele i dva vozaca bli ja i otac potrosila je manje od 5l D2 terali je sve u prvoj brzoj i samo gas . ::novac::
Evo nekoliko slika o njoj
kcdtnt.jpg

vo0rqq.jpg

vsns60.jpg

2u6iwi1.jpg
 
Nenade sve je tacno ovo sto ti pricas. I moj otac je jedne godine zaradio pare za novog 539, pa sam ja isto puno vozio. Ali jednom kada smo kupili rotacionu mi vise ne sedamo na nju, sem u redkim situacijama. Ja imam 1 problem i trazim pomoc od svi koji imaju figaru. Dok kosim meni se zagreje gumica izmedju kose i cigancice. Toliko se zagreje da iscupa metalni deo na koji ima navoj i nitovan je na kosu. -a vas ja pitam zasto se ovo desava?
 
Ja sam to menjao nekoliko puta stavljao neoriginalne gume od male privrede koje se nisu dobro pokazale (cepale i ispadale) sve dotle dok nisam promenio prenosnu polugu.
U tome imam veliko iskustvo kod tebe je problem u prenosnu (stelujucu) polugu od cigancice do kose ona ti je najverovatnije razbila (ima veliki luft) i sad kad ti stavis novu gumu usled velikog lufta dolazi naj pre do grejanja a kasnije i do kidanja .
NAPOMENA
Pod uslovom da kosa ide lagano (da je mozes rukom pomerati levo idesno)
BICE SVE UREDU :ppozdrav: I SAMO PO GASU MAJSTORE :veseljak::
 
Imao sam problem sa stelujucu polugu jer sam je kupio od male privrede, pa je bilo lufta, posle sam kupio orginal pa od tada imam mnogo manje tih problema. Po tvojoj prici ja gumicu bi trebao sa velikom mukom da je ubacim u svoje leziste(da bude pasent), a ne da ulazi sa lakocu. Ja sam se cak mislio da stavim onaj sistem sto se zove BCS pa sam odustao od toga. Samo da ti kazem jednu srvar ako ikada menjas polugu obavezno stegni kontra maticu. jer ja je jednom nisam stego i od siline vibracija navoj na polugu je otiso skroz. Sreca sto je otiso samo na polugu pa me je kostalo manje menjati samo polugu, a ne i drugi deo.Ma idem prvom brzom i gas do daske. :ppozdrav:
 
Зашто је БЦС толико лакши за кошење? Јел му је мања тежина или боље конструктивно решење? :ppozdrav:
 
Ja sam cuo za BCS ali nikada je nisam video. Da li neko ima neku sliku. Hvala.
 
Колико се сећам нова БЦС је коштала око 6500евра на претпрошлом Новосадском сајму.
 
Samo BCS !
Dizel ekonomicniji ali više trese u startu skuplji.
Petrojel-benzin (petroleja nema) dakle benzin 1ha oko 4l.
Sprava prosta kao pasulj i neunistiva!
RAPID sam odavno video na netu sigurno sjajna univerzalna masina sa gomilom prikljucaka.
Ali gledaj ako je moguce da to nekako zavrsavas sedeci.
:cao:
 
Nazad
Vrh