Парадајз

Dzionik pitam zato sto hocu pulpu da iskoristim za ketchup i paradajz sok a sto se tice semena nije macka u dzaku radim i vadim seme
ali konkretno sam mislio ako curi kao jabucar netreba mi
 
Ne sećam se, nije mi se svidoeo i to ti je sve što mogu da ti kažem:) apsolutno subjektivno....
Tvrda kora i malo ukusa a da li je pulpa gusta ili retka....loše uspomene se ne pamte, tako ti je to.
 
Profesionalci,molim za pomoc.U temi Proizvodnja rasada u plastenicima sam postavio slike,ali nije mi tesko ni ovde.Sta se desava sa ovim mojim rasadom,nesto mi je poceo uvrtati list,neki donji odbacuje,donji listovi imaju bledju boju...Da li je od promene temperature kao stres,posto je izbacen iz toplog pre 15-ak dana i sad je u zatvorenom,osvetljenom ali nema grejanje ili nesto drugo.Evo slika
28lteea.jpg
2jfeipl.jpg
1se6nm.jpg
U pitanju je Amati paradajz,ni sa cim ga nisam prskao do sada!
 
Zim muje a i kolko se moza videti posteno si ga zalio pase gusi od vode posto je ladno on neraste i nemoza potrositi tu kolicinu vode jasam prosle god isto jedan deo tako zalio posteno pa dosla 3-4dana oblacna i evo problema poceo da pada i vene
 
Ista dijagnoza :) i na drugoj temi na kojoj si postavio pitanje. Ovo vreme je baš nezgodno za paradajz, malo svetla=malo disanja=mala potrošnja vode. Ja imam problem sa temperaturom preko 15C pa krenuo da se izdužuje, valjda će najzad malo da otopli pa da počnem da ga kalim napolju.
 
Pa zalio sam ga posle 10-ak dana,pa sam odmah slikao,vidim da ne curi dole casa,znaci nisam preterao ali jbg...Ovo je ludo vreme,nema toplote da to raste,vec sve stoji u mestu!Ovaj paradajz je posejan u krajem februara i trebalo bi da je barem duplo veci da je normalna godina!Znaci od hladnoce je...Rekli su od srede 20 stepeni,valjda ce se oporaviti
 
ovo vreme je cudo taj tvoj vec ima kakav takav korencic i najbolje tije kad vidis da klone list samo tad pocni sa zalivanjem nema potrebe da se zemlja u casi uvek crni tj.da bude blatnjava nekje vlaga malo nize a gore zemlja suvlja bar ja tako radim godinama i uvek je bilo dobro al kazem nekad se i zeznem al tako se uci zanat svake godine je drukcije
 
Moji paradajzi su redovno napolju ali nije jos na "otvorenom" :osmeh: Video sam da ima onih sto su vec posejali u baste, ja jos nisam ima jos vremena sa tim necu zakasniti. I moj je odprilike te velicine, ima vecih koji su sadjeni ranije a ovi kasniji su odprilike te visine ali malo "nabijeniji".::super::
 
Jutarnja možda ne prelazi 12C al kod mene danju ima oko 25-27 i najavljuju 30C ovih dana. Ja sam pre 2 nedelje sadio napolju, jako sporo napreduju, možda od razlike noćne i dnevne temperature.
grpn_a8d_ucl67.jpg
 
Kolege,

Molim za pomoć. Rasada paradajza ima svetlo zelenu boju, neki zaostaju u razvoju, a i pojavljuju se i neke bele fleke; da li mi možete pomoći i reći o čemu se radi i kako da rešim problem? Hvala
img00037j.jpg
img00039fu.jpg
 
Drugari da li neko zna da mi kaze,koji je ovo hibrid paradajza...Kazu neki Amerikanac,ali to mi nista ne znaci.Ima list najslicniji je krompirovom listu,evo slika...
4l3577.jpg
2zomdg1.jpg
Ovo znam sta je Amati,imacu jedno 50-ak rasada njega od 100 pobodenih,ne iskustvo i ozebao rasad su krivci polovnicnog uspeha
fcuq6r.jpg
 
Neka od "crnih sorti" paradajza. Videces kad sazri ali ga odvoj ako nezelis mesanje sa drugim sortama jer je dosta zeznut sto se tice oplodnje, veoma lako oprasi ostale druge sorte i napravi karambol ako ostavljas sopstveno seme za reprodukciju. Dobices tu sortu sto sejes samo pomesano sa genima tog "crnca":osmeh:
 
Kako mislis "crnih sorti" :))))Kakav mu je plod i koliko rodi?!Jel i to kao u crnca,mislim na plod,ako je golemo onda cu samo to da sejem,xaxax:haha::ppozdrav:
 
Drugari da li neko zna da mi kaze,koji je ovo hibrid paradajza...Kazu neki Amerikanac,ali to mi nista ne znaci.Ima list najslicniji je krompirovom listu,evo slik..
4l3577.jpg
2zomdg1.jpg




To se nekad zvao Amerikanac danas se zove krumpiraš. Sorta paradajza koja je ukusna za jelo nepravilnog oblika veoma krupan i nije tvrd odličan za kuhanje. Nije od crnih sorti njaobičnije crvene boje.
 
Nazad
Vrh