Парадајз

Sadio sam ga prošle godine, nisam zadovoljan jeste da lepo izgleda dosta radja ali bele zilice ima koliko hoces a pustao sam dva puta nedeljno 42% kalijum (ksc)
 
Ovih dana treba da se odlucim koje seme i sortu da kupim RANOG Paradajza za plastenik pa ako ima raspolozenih da mi pomognu neka predloze ili da kupim Big Beff Holandeze njega sam imaop prosle godine i zadovoljan sam bio a i cena kesice u kojoj ima oko 500 semena je prihvatljiva ovde u Kg-u.. Predlozite neki rani hibrid za plastenik Pozzz....
 
Milose posto je S&G izbacila neke hibride koji su bili fantasticni jedino sto mi ostaje kao predlog ako zelis krupniji paradajz 200-250 gr koji je vrlo rani preporuka MAGNUS f1
a ako zelis standardan paradajz u 150gr to je svakako PLATUS f1 oba navedena hibrida su firme DE RUITER SEEDS oba su poludeterminantna vrlo laka za vodjenje i jedni su ako sagledam kvalitet ploda i prinos najbolji i isplativiji za proizvodnju
 
Milose posto je S&G izbacila neke hibride koji su bili fantasticni jedino sto mi ostaje kao predlog ako zelis krupniji paradajz 200-250 gr koji je vrlo rani preporuka MAGNUS f1
a ako zelis standardan paradajz u 150gr to je svakako PLATUS f1 oba navedena hibrida su firme DE RUITER SEEDS oba su poludeterminantna vrlo laka za vodjenje i jedni su ako sagledam kvalitet ploda i prinos najbolji i isplativiji za proizvodnju

Ja jednom probao magnus na otvorenom, na dvije grane je imao preko 50 komada plodova, ali nekako nisam bio zadovoljan kvalitetom. Moguće bi u plasteniku bio bolji!
 
Купила сам расад ( мој покушај расада је премали ) пре 15 дана, направила смесу земље и компоста и стајског ђубрива и посадила, фино је напредовало и пре 2 дана приметим да ми се листови увијају.

Помислим напале га уши, проверим нема ништа, сад ми пада на памет да није можда од хладноће.

Ако неко има неку идеју била бих му захвална ако би је поделио са мном

paradajzzz.jpg


paradajz.jpg


paradajzz.jpg

I mi smo imali na jednom broju biljaka ovaj problem. Na internetu sam pronašla da je u pitanju virus. Plodovi na ovim biljkama su imali po neku sitnu, žutu tačkicu. Ti uvrnuti listovi do kraja vegetacije su se osušili, ali komplet biljka nije.
 
Gde se nalazi taj posejani paradajz malo daj vise podataka

Налазио се код куће у башти. Расад смо произвели сами. Од истог семена, тј. расада смо имали парадајз и на њиви. Тамо је било све уреду. Овај код куће је прскан антраколом и наводњаван је.
 
Pa cekaj malo ako ja dobro racunam to je bilo oko nove godine kako u basti valjda je bio pokriven necim ,cak i da je bio pokriven bez grejanja naravno da se smrzao
 
Pa cekaj malo ako ja dobro racunam to je bilo oko nove godine kako u basti valjda je bio pokriven necim ,cak i da je bio pokriven bez grejanja naravno da se smrzao

To je bilo u leto 2012. na otvorenom. Problem smo imali od juna, pa otprilike do kraja avgusta, nesećam se baš tačno u dan.
 
Poslednja izmena:
Do prosle godine sam sadio holandsko seme monro i bio sam prezadovoljan sa njim ,sad sam morao da uzmem neki drugi zato sto je monro izbacen iz proizvodnje pa sam uzeo 2 hiljade semenki mondiala , da li je neko sadio mondial ??
 
Nazad
Vrh