Министар по нашој мери

pa znamo mi da hoče da radi ali za koga :haha: :haha: :haha: ne znamo samo za koga navija za lava ili za nas :haha:
[/quote]al ajde da vidimo koje mere ce doneti pa da onda polemisemo . a sto se tice nebeskog naroda to stoji valjda nijednog naroda nema vise na nebu nego srba ,koliko srba je otislo na nebo od postojanja srbstva do danas da nije tako danas bi nas bilo barem ko japanaca
 
gde nadje jadne japance vidis da ce ih nestati sa planete.ajde ,da vidimo kakve to carobne strucnjake ima ova vlada sto ce za pola godine srediti sto su ovi prethodni sj...li za 3 ,,pa to je strasno pa kad su znali da imaju tako pametne strucnjake sto ih na startu ne stavise nego sada ,,DOVELI STE KUCU DO PROPASTI,,
 
Upravo sam cuo izjavu novog ministra. Cilj je stabilizacija trzista i povecanje izvoza kao i stimulacija velikih proizvodjaca radi povecanja izvoza

Ko razume shvatice. Nije mi Dragin bio previse simptican, ali kako mi se cini, trazicemo mi njega nazad...
 
KishRobert je napisao(la):
Nije vam dobro,lose vam je?
Pa sto cutite onda?
A ti tebi je dobro?Ima dosta poljoprivrednika kojim je dobro jer su u nekim strankama i naravno dobro im ide znam za dosta takvih,imao sam priliku i ja licno da budem clan dss=a dolazili su kod mene kuci zbog toga samo sam ih isterao napolje.Daj boze da se paori udruze ali bez politicke pozadine ja cu biti prvi clan!Koliga Kis nista licno samo iznosim svoj stav :cao:
 
grunt je napisao(la):
A ti tebi je dobro?Ima dosta poljoprivrednika kojim je dobro jer su u nekim strankama i naravno dobro im ide znam za dosta takvih,imao sam priliku i ja licno da budem clan dss=a dolazili su kod mene kuci zbog toga samo sam ih isterao napolje.Daj boze da se paori udruze ali bez politicke pozadine ja cu biti prvi clan!Koliga Kis nista licno samo iznosim svoj stav :cao:
Lose vam je?
Izadjite napolje,namestite blokade,nemojte cekati stalno za nekim!
 
Hvatace se oni MINISTARSKI FOTELJA sve dok mi cutimo. Strasno a decu nam zaduzuju, koliko im nije dosta prokletinje jedne.
 
gde nadje jadne japance vidis da ce ih nestati sa planete.ajde ,da vidimo kakve to carobne strucnjake ima ova vlada sto ce za pola godine srediti sto su ovi prethodni sj...li za 3 ,,pa to je strasno pa kad su znali da imaju tako pametne strucnjake sto ih na startu ne stavise nego sada ,,DOVELI STE KUCU DO PROPASTI,,

Koji prethodni, pa to je ista vlast!
 
Citao sam davno( dok sam deran bio) jednu vrlo poucnu pricu .

Citao sam je iz pozutele knjige na tavanu kod moje babe.
Price sam se ovih dana sasvim slucajno setio dok sam mokar od znoja cekao u kilometarskoj koloni na paklenoj vrucini da prodjem jednu u nizu traktorskih blokada na neverovatnom putesestviju od Sapca do Zrejanina...
Ta prica je stara ko zna koliko i bog zna kad je napisana ali je ko porucena mi dosla na pamet za ove kod nas sto su sad na vlasti, a bogami i za one sto su bili pre njih.
Ne zamerite ako je ne ispricam bas u originalu ali dacu sve od sebe da se setim onog najvaznijeg.

Prica vam dragi moji citaoci govori o najglupljem siledziji na svetu, mislim da se bas tako i zove.
Dakle najgluplji siledzija na svetu.


Bio jednom davno kako kaze ta prica neki siledžija u selu.
On je kao najjaci u selu trebao da brani i cuva te seljake, od svakojake hajducije koje bese u tom vremenu podosta a posto nista drugo sem snage nije imao seljaci mu ponudise da tu snagu korisno upotrebi na opstu dobrobit.
Njega su seljaci sami jednoglasno izabrali da on kao najsnazniji i najveci od svih njih bude glavni i da ih bas on cuva i brani......mada je bilo glasina da i nije bilo bas sve tako.
Kazu da je pre nego sto je izabran na tu funkciju bio sasvim drugaciji bio je siledzija, onako becarski al nije bio ovakav....iz pocetka kazu da uopste nije bio takav al se kako kazu te glasine vrlo brzo bas zdravo mnogo iskvario.
Sve je on u tom selu odmah cim se funkcije dohvatio izazivao i provocirao sa svakojakim nametima kojih je iz dan u dan bilo sve vise i vise a seljaci ga trpese zbog te zastite koju je trebao da im pruzi i cinjenice da su ga oni sami na to mesto izabrali.
Bio je bas bezobrazan i drzak, imo je vrlo brzo dosta novaca koji zapravo nisu ni bili njegovi neg su to zapravo bili novci od tih seljaka koje je on na silu uzimo kao neki porez a zauzvrat im nije davao nista.
Pljackao je seljake vise neg hajduci kojih bese sve manje i manje.
Kad nestade i poseldnjeg hajduka i nevolja on ne htede otcii iz sela niti sa funkcije neg nastavi seljake jos vise da tlaci i globi.Ozgadio se.
On se na sve strane zaduzivao a seljaci su njegove dugove morali vracati.
Obecavo im je iz dana u dan da ce uskoro otici i da ce prestati sa nametima al ta obecanja nikad ispunio nije.
Lago je na metere i na hvate , reci su mu bile slatke i obecanja al od toga nikad ne bese nicega korisnog a kamoli istinitog.
Volo je da prostite na izrazu ,da zajebava ljude i kad mu nista nisu bili krivi ni duzni i kad su se ti isti od njega klonili i izbegavali ga.
Volo je da otima i da ucenjuje cak i one koji su mu sve njegove namete platili i preplatili.
Bio je neradnik i raspikuca, trosio je tudje, zaduzivo se a dugove vraco nije.

Dojadio je sto kazu i bogu i narodu.
I na kraju kad je dara prevrsila meru sakupe se seljaci , uhvate ga ispod ruku i privezu ga uz neki direk na sred sela i postave mu ultimatum:

Braso mlogo si nas zajebavo i novaca nam se naotimo za kojesta i sad nam te je dosta bilo, jesi jak i jesi silan al od nas svih jaci nisi.
Mi te placamo i finansiramo a od tebe nikakve koristi neg samo stete.
Braso ubiti te necemo, al kazniti te moramo, a ti ces kaznu sam izabrati.

Braso dacemo ti tri kazne a ti sam izaberi sta ti je po volji.

1. Da dobijes 100 udaraca batinom;
2. Da izjedes 100 glavica crnog luka;
3. Da nam platis svakom po 100 dukata.

I on siledzija a u stvari obicna kukavica , šta će, pristane na 100 batina ko veli to ce najlakse podneti.

I seljani ga izbiju do 50 batina po golom dupetu, a on plače, veli da ga to njegovo debelo **greška silno boli i da pristaje da izjede 100 glavica crnog luka.
Trazi da mu se kazna zameni onom drugom.

Veli luk ce da izjede sam neka batine prestanu.

Donesose oni pred njega punu korpu otrebljenog luka u kojoj bese tacno sto glavica.

Navali siledzija da krka luk, jede luk a suze ko orasi padaju mu niz lice.

I izjede ga al samo do pola,pojeo pedeset glavica a oci mu se iskolacile suze ko kruske liju na oči i požali se da ne može više ni jedne glavice pojesti, te pristane da im plati 100 dukata.

I na kraju im zasita svakom plati tih 100 dukata i osta go ko pistolj bez igde icega.

Pobego je onda u neko drugo selo onako poluslep od suza za krvavim dupetom da se tu od ljutih rana izleci kod nekih drugih ljudi koji ga iz sazaljenja primise na konak ne znajuci koja je to baraba.

Dok se lecio u tom selu shvatio je da se uzalud terao sa svojim seljanima, da je uzalud dobio 50 batina i uzalud izjeo 50 glavica crnog luka kad im je na kraju svima dao po 100 dukata.

I bogami vrati se u pamet dok god mu je smrdeo luk iz usta i bolele ga one batine koje su bas tesko prolazile.
Trljo je i ceso ono modro **greška i sa vodom zalivao spaljenu gusu od ljutoga luka.
Jaukao je tako skoro ceo mesec.

U tom selu gde se lecio nije mogao vise ostati jer ga nisu hteli vise drzati kod sebe jer nije imo novaca da plati sve sto je kod njih pozderao a poceo je i njih da nervira sa galamom jer shvatise da im je na konaku lenstina i siledzija.

Najurise ga oni lepo iz tog sela a on poce gorke suze liti jer ne znade naci puta prema njegovome selu.

Molio je boga da ga u ono njegovo selo uputi.

Bog se sazali kad ga vide tako uplakanog i uputi pravim putem nasilnika pokajnika u ono njegovo selo.

Nasilnik se silno obradova sto pronadje puta za svoje selo.
Siledzija sav veseo krenu putem prema selu.

Boga je hvalio ali sam sebi nije mogao obećati da će prestati da teroriše seljane kad ga sve prođe i kad se ponovo bude vratio u selo......



E zasto sam vam sve ovo ispripovedao.

Tako dragi moji forumasi radi i ova naša vlast. Nateže se sa svima, daje obecanja koja ne ispuni ,inati se ,preti i ucenjuje a kad joj prevareni zube pokazu i kad joj drumove blokiraju sa traktorima onda pristaje na sve pa cak i na vise , jer je i ona ko onaj .....najgluplji siledžija na svetu.
 
Poslednja izmena:
e ovo je pravi post ....Samo se pitam kad ce se nasi seljaci sloziti pa da isprebijaju siledziju!!
 
Siledzija ce prvo da dobije batine, a onda da pojede luk a na kraju ce da na plati svima, nasa drzava je bas takva .
Non stop svima teraju inat nedosledni su i neprincipijalni i zato nam jeste tako kako nam je.Narod ispasta njihove nedoslednosti ,a sve cega su se dohvatili upropastili su.Nedoslednost je u svemu osnovna karakterna crta drzavne politike.Svaki put kad je nasa drzava zauzela "cvrst stav" da nesto nece , posle nekog vremena kad je dobila batine, i pojela poprilicno ljutog luka , platila je to debelo i plus je pristala da hoce cak i na ono sto u prvoj soluciji nije ni pominjano.
 
Sad procitah ovu pricu, a pre neki dan sam cuo istu samo kracu koju je ispricao M.Vasic. Dosta puta cujem iste stvari od razlicitih ljudi. Izgleda da ce morati voda da se izbistri.
 
Kažu u jednom mom susednom selu, da im ne trebaju subvencije od poljoprivrede samo da im se ispuni jedna želja a to da im se DUŠAN silni i MM prošetaju noću kroz selo (dalje pustite mašti na volju šta bi se desilo ) rešili ljudi da zadovolje svoju dušu i eto kakve mi imamo rukovodeće organe u našem ministarstvu i šta im narod misli.
 
Cenim da bolje ne bi prosli i ostali iz vladajuce garniture.Zaista je sramota sta se desava u nasoj drzavi.Sistematski se unistava poljoprivreda iako je to poslednja zdrava struktura nase privrede i jedina slamka spasa koja moze ovo drustvo da izvuce iz totalne katastrofe.
 
Videste li ovo, subvencije za javna skladista tj skladistenje, robne rezerve se javljaju kao prvi kupac (valjda ce cena biti realna), najavljuje se ozbiljan rad inspekcijskih sluzbi pri otkupu ?? Izgleda da ovi citaju i prate na sta se zalimo. Ako ovo bude ovako kako je napisano, to je nesto sto treba pohvaliti.
 
Nazad
Vrh