Министар по нашој мери

ako ostalih 90% bude mućkalo što je sigurno izvodljivo,baš me interesuje da li bi ministar Dragin smeo da izađe i kaže kolike bi onda bile subvencije (ako bi ih uopšte i bilo)-možda i ja to uradim iz inata pa kad propadamo da propadamo zajedno
 
to sam ja i dao predlog vise nema postenog u ovoj zemlji . tako cemo i nase clanstvo poduciti pa da vidimo kada izadje nova oredba,, nema subvencija u stvari tako treba samo smo mi budale..
 
@provac možeš molim te da objasniš to oko registracije zemlje, nije mi baš najjasnije... ::namigivanje::
 
lepo muzmes babu strinu brata sestru ili bilo koga ko placa pio poljoprivredno i sa njim napravis ugovor u opstini ili sudu da si njemu dao zemlju na obradjivanje i lepo dobijes subvencije kao ovi sto se raduju draginu pa da vidimo kada svi to uradimo ko ce sta dobiti ustvari ova drzava te tera da budes lopov prevarant ili najkrace receno van zakona ,,kriminalac,,jer ako si posten propadas i jos ti se drugi smeju ...
 
svaki narod ima onakvu vlast kakvu zasluzuje - rece neko mnogo pametan, a vi mi recite ko i jel to stvarno tako ?
 
Tačno rečeno-mudra glava je to izrekla.Kada dozvoljavamo da rade sa nama šta hoće.takvi nam i vladaju
 
ako je vest tacna da dragin ostaje onda je jasno da je vlast resila da predje u opoziciju na njemu sigurno nece dobiti glasove licno cu glasati za bilo kuju stranku samo da nije na vlasti sada ,iako sam clan ds ,nezamerite sto sam skreno u politiku ali nazalost kad je kod nas sve vezano za to,naznam kako vi ostali ali ja sam poceo da ovu drzavu i vlast dozivljavam ko okupatorsku odjednom se trazi da se reg.traktori prikolice rotacija ma nije problem ija sam za red i zakon ali ljudi odakle te pare pa to treba sve zaraditi i isplacati kao da na selu cveta ,med i mleko ,ide milicija po selu i vata ko nema rotaciju i naplacuje 3000 din kaznu,ej po selu ne na javnom drumu neznam kako vi izdrzavate sve ove namete ali ne vidim skoro nikakvog bunta aa ovi postali gori od partizana uzese sve
 
bravo za sandbrasta slazem se isto mislim i isto cu postupiti neka dodje nemac da vodi zemlju i za njega cu glasati ali znam da je vodi tudjin a ovi su gori od tudjina ,jos za neki dan pa ce nam ugradjivati u grla vazduhomer da se vidi koliko dises da i to naplacuju jer nema vise sta sve su prodali jos i zene i decu da nam prodaju
 
Kamo srece da je 41' zavladao Nemac.
Do sada il' nas ne bih bilo, il' bih nesto bili.
Ako se ovako nastavi, necemo daleko dogurati. ::lose::
 
A u drugoj političkoj temi ste kukali kako ćemo postati Nemački robovi, a sad kažete da je to bolje? :sta:
 
33u7a6r.jpg

:haha: :haha: :haha:
 
ti bre cile sve shvatas kao da je neko od nas stvarno mislio na nemca ja sam mogao da napisem i ciganin onda bi se javili romi i ljutili sto nisam napisao romi,, ja sam to stavio primera radi a ti svaku rac analiziras ja mislim satima ali je poenta da nam treba VODJA i kraj price .bio on BUGARIN *buduci ministar* ili francuz rus ili marsovac daj da nam jednom krene
 
zorancile je napisao(la):
A u drugoj političkoj temi ste kukali kako ćemo postati Nemački robovi, a sad kažete da je to bolje? :sta:
Ako mislis na temu o EU, da kukali smo.
Svako iole normalan vidi sta se radi.
I u kom se pravcu ide.
Bolje je onda, da smo postali, nego sada da nas porobljavaju. ::lose::
 
Poruka

Ako bi se ministar ponašao kao srpski seljak onda bi bio po meri. Domaćin čovek nikad ne doručkuje dok ne nahrani stoku. Znači ministar i njegova administracija ne prima platu dok se ne isplate obaveze prema seljaku. Dobar domaćin prvo gradi štalu pa onda kuću. Dobar domaćin prvo kupi traktor pa onda ako ostane za neki skroman auto. Ako bi se ministar rukovodio ovim načinom razmišljanja pa ma kako se zvao bilo bi dobro i seljaku i državi. Ali kod nas je sve obrnuto. Znači j..i magare dok je u blatu nemože da se rita. Posle poplava skupog repromaterijala i još svakojakih jada i čuda daj još. Dokle više? Najopasnije je kad neko vata na bezobrazluk pa se sam sebi divi kako je pametan. Nekome sve sad i odmah a seljak nek se muči i radi za drugog.
 
juce smo imali mali sasatanak druzenje u selu nista obavezno onako uz pivce i rakijicu, ljudi ako vam kazem da nam se covek domacin sa dva dobra traktora i svim prikljucnim masinama zali da nema pare da poseje 7h jesenas uzorane zemlje i da nece ni sejati eto ti pa sad vidi dokle je dosao seljak, a verujem da nije jedini ne samo u mom selu nego u srbiji uopste
 
provac je napisao(la):
ali je poenta da nam treba VODJA i kraj price .bio on BUGARIN *buduci ministar* ili francuz rus ili marsovac daj da nam jednom krene
Provac, ovog puta se slažem sa tobom. :D
Ja ne navijam ni za koga lično, trudim da budem realan.
Realnost je da je život sve skuplji, i da svake godine treba sve više raditi da bi bio na istom nivou kao prethodne. Za to nije kriv samo jedan ministar, ima ih više (+ razni tajkuni, biznismeni, lopovi).
Ko će da plati kradju iz na primer Kolubare, železnice, Jat-a, i ko zna još kojih preduzeća koja nisu još obelodanjena? Ko će da plati sve poslanike, zamenike, službenike i ostale ne proizvodne radnike?
Mislim da za sve ovo nije kriv samo jedan čovek, niti jedan čovek može sve ovo da ispravi.
 
Poruka

Provac trebalo bi da imaš pouzdane informacije. Znamo ko je ministar. E sad pitanje dali će Slaviša Purić biti savetnik Petroviću? Ako budeš u prilici da sretneš ministra predloži mu ovo. Ovaj se razume u poljoprivredu kupio je PIK UB i još mnoge kombinate.
 
Nazad
Vrh