АГРЕСИВНИ ОВНОВИ

Pozdrav svima, ja cu vam reci sta sam ja prosao sto se tice ovnova i udaranja.

Nikad ne ostavljajte ovna na ovce kojeg ste otpitali na flasicu, jer 90% njih ce ubiti kad tad takodje i ovnove koje ste odvajali i davali im iz ruke zito ili neke kofe. Ovan koji nije ovako naucen nikad vam nece ni prici a kamoli da vas udari ovo govorim za moju rasu koja je kao "divlja" postavljao sam linkove kako su moji ovnovi mirni pa da i ovde ne ponavljam....nadam se da ce moj savjet koristiti..
 
Pozdrav svima, ja cu vam reci sta sam ja prosao sto se tice ovnova i udaranja.

Nikad ne ostavljajte ovna na ovce kojeg ste otpitali na flasicu, jer 90% njih ce ubiti kad tad takodje i ovnove koje ste odvajali i davali im iz ruke zito ili neke kofe. Ovan koji nije ovako naucen nikad vam nece ni prici a kamoli da vas udari ovo govorim za moju rasu koja je kao "divlja" postavljao sam linkove kako su moji ovnovi mirni pa da i ovde ne ponavljam....nadam se da ce moj savjet koristiti..

Kolega nema to veze sa tim kako si ga odhranio i sta si mu radio dok je bio mali.U pocetku je svaki plasljiv i ne prilazi dok ne napuni godinu dana,a posle toga hoce da bije.E sad neki manje,neki vise.Ja govorim iz svog iskustva imao sam W,140kg strava i uzas,nisam mu prilazio bec celicne3 cevi fi 50 l=0.8m.Ja i nekako,ali majku je jurio do ulaza u kucu i cekao je ispred ulaznih vrata.Sada imam mesanca ile de france i sarole godinu i po,bije se ali ne toliko kao W.I jos nesto sve ovce plemenitijih rasa su vise privržene ljudima,tako da se generalno uopste ne plase ljudi,samo malo dok odrastu.Tako da ta prica o plasljivosti i to da su divlje u mom slucaju ne prolazi,a i kod mnogih drugih kolega koje sam vidjao.
pozzz
 
Prijatelju nisi me shvatio, kako ce biti plasljivo jagnje kom ti dajes iz flasice, pa ono trci za tobom kao za rodjenom majkom, i takodje nisi me shvatio ja sam lijepo napisao za rasu koju ja drzim, vlasicke ovce su skoro divlje to ko god drzi zna za druge rase ne znam i nebih komentarisao a hoces reci da tom ovnu W rase od 140 kg nikad nisi davao zito ili neki tvoj ukucanin iz ruke ili neke kofe naravno ako si ga ti odgojio ako nisi suvisno je ovo sve sto si napisao a ja kako znam W rasa je cesce u stalama i vise im se daje zita nego rasi koju ja drzim sto opravdava sve sto sam napisao.
 
Prijatelju nisi me shvatio, kako ce biti plasljivo jagnje kom ti dajes iz flasice, pa ono trci za tobom kao za rodjenom majkom, i takodje nisi me shvatio ja sam lijepo napisao za rasu koju ja drzim, vlasicke ovce su skoro divlje to ko god drzi zna za druge rase ne znam i nebih komentarisao a hoces reci da tom ovnu W rase od 140 kg nikad nisi davao zito ili neki tvoj ukucanin iz ruke ili neke kofe naravno ako si ga ti odgojio ako nisi suvisno je ovo sve sto si napisao a ja kako znam W rasa je cesce u stalama i vise im se daje zita nego rasi koju ja drzim sto opravdava sve sto sam napisao.

Pa tog w sam kupio kao jagnje starog 4 meseca i odmah sam ga sastavio sa odraslim ovcama,narednih pola godine bio je plasljiv i nije smeo da pridje ni meni a ni ukucanima,dok su ostale ovce prilazile bez problema.Inace ovce drzim kod kuce,nema tu njih puno komada.Imam ogradjen pasnjak 1ha,ovce preko dana pasu osim u zimu naravno,a kada hoce ulaze naravno u stalu.Kada je kisa ili suvise hladno ne pustam ih napolje vec dobijaju seno unutar.Svako jutro dobijaju zito i ovce i ovan bez izuzetka,jedu iz istih korita,jasala piju iz istih pojilica sve.Tacno je da se nismo razumeli,ti si pricao o svojoj a ja o svojoj rasi ovaca.Hocu da kazem sledece,ovnovi agresivnost nasledjuju genetski kao i neke druge stvari,mesnatost,obime,plodnost i kraj price,vi ga mozete maziti,hraniti tuci,muciti na sve nacine to nema rezultata.Pre ili kasnije htece da bije narocito kada se ovce pare,a posle 2god nema toga koji nece da se zaleti.
Ovan o kome sam vam pricao,dok nije napunio godinu dana nije smeo da pridje da jede zito dok se ja ne sklonim.Cim je napunio godinu i malo vise,krenulo je,a sa dve godine vec je bilo nepodnosljivo i morao sam ga prodati nekim ljudima.Skoro sam saznao da je njegov otac,coveku od koga sam kupio jagnje polomio saku dok je popravljao jasle u stali!
Pozzz.
 
Ja kad udjem u tor meni ovan pridje onjusi me i odalji se oko 2 m i namesta glavu kao da ce da me udari al mi onda opet pridje polako i odalji se i stalno tako jos se nije zaleteo da me bas udari, al ja to necu cekati nego ce cim omrka ove ovce i kad stigne novi zavrsiti u zamrzivacu..
 
Samo da počnu ovce da se mrču udariće te samo tako. Sad se samo zaigrava al kad bude stao na ludi kamen onda bije.
 
Ja kad god udjem unutra da zamenim vodu il ubacim slame il da odradim nesto prati me, okrenem se ne obracam paznju on iza mene stoji i mlati glavom i samo cekam da se zatrci .. A npr kad stojim sa spoljne strane tora on pridje i ja ga ceskam ispod vrata on uziva ko pravi..
 
zdravo momci! Zbog prirode mog posla i sezone nemam bas vremena da pisem, ali evo sad sam malo uskocio na forum. kakav ce biti ovaj ovan sto sam ga prije neki dan kupio sto se tice agresivnosti ne znam. Za sad je miran. Ali znam ako ne daj Boze bude "djavo" da ce biti ludnica jer je ogroman. A od dosta ljudi sam cuo da su mnogo vise agresivniji ovnovi koji su odhranjeni na flasicu.
 
Samo da počnu ovce da se mrču udariće te samo tako. Sad se samo zaigrava al kad bude stao na ludi kamen onda bije.


Kolega niste upravu 100%,nego 1000%.To je pocetna faza,tako je i moj,to mu u pocetku dodje kao sparingovanje,ali kada pocne parenje cuvajte se!A ledja nikada ne okrecite,to zapamtite ako necete da poginete ili ostanete invalidi!Mog komsiju je w udario u donji deo ledja,kada je nosio slamu u satorskom krilu,odleteo je 10m i udario glavom u sljivu.Prosao je sa blazim potresom mozga.U narednih nekoliko dana je prodao stado od 45 komada i vise se ne bavi ovcarstvom!!!!
 
prvo jagnje nikad ne mazite,zito nikad iz ruke,ignorisite ga kad ste sa stadom,ako krene ka vama bilo kada ili prut ili vodom po glavi ga polijte(ovce mrze vodu i efikasna je fora).4 ovna su u stadu trenutno i nikakvih problema nema(jedan rogonja i 2 rom koji su vrlo agresivni po svojoj prirodi).svi su odgajeni kod mene
u vreme parenja ne smetajte:),tj sto manje se motajte oko ovnova ako nema potrebe
mazenje muskih jagnjadi je zabranjeno svima,bez razlike...poucen losim iskustvima da su prave maze postale prave ubice koje se nisu plasile ni palica ni drzalica od alatki...
 
Moj romanov kada juri ovcu (radi parenja),pulinka koja je vezana 10-15m dalje od tora,digne takvu "galamu" da ovan ostavi ovcu,preskoci 1.5m ogradu i nasrne na pulinku.Bogami da nije direka, iza koga ona eskivira nalete,bilo bi "posledica",doduse kada je odresim situacija se promeni u korist pulinke i ovna dotera u rikverc do ograde gde on ceka da se pulinka "smiri" kako bi iskoristio priliku da uskoci nazad.
 
Sika svaciji ovan sad odmara i lezi jedini si koji govori kako jest, ljudi pustite price da ovan hoce ubiti samo kad se ganjaju ovce on ako hoce ubit nebitno je koje je bilo to vrijeme mrkanja ili zima polaganja sijena ovcama jer ne stoji ona izreka djaba :"Vuk dlaku mijenja ali cud nikada". Isto tako ako ovan jednom pokaze da hoce ubiti on ce takav biti dok mu ne presudite nozem, zato treba ovna znati odgojiti imao sam svakakvih ovnova ali nikada u zivotu nije ni jedan ni blizu poletio da me udari iz razloga sto nisam ostavljo pitancad niti im puno tepao kad se sijeno polaze a vrlo cesto ljudi prave gresku pa ko god im dodje u posjetu hvataju ovna da vidi kako je dobar, debel i slicno to sve dovodi da ovan postaje pristrasniji covjeku i kasnije bilo to iz igre ili prave namjere pocne da udara.
 
netreba mu u sezoni parenja okretati ledja iz 2 razloga
1. udarice covjeka i nanijeti ozbiljne povrede
2. uvijek treba biti na oprezu
 
Vojvodo,pa bolje da imate naziv HIGIJENICARI FORUMA,nego moderatori,brisete,li brisete kao Tetkice u skoli,temeljno nema nista da zaostane,samo pazite da ta agresivna sredstwa ne ostete vitalne elemente!!
 
Vojvodo,pa bolje da imate naziv HIGIJENICARI FORUMA,nego moderatori,brisete,li brisete kao Tetkice u skoli,temeljno nema nista da zaostane,samo pazite da ta agresivna sredstwa ne ostete vitalne elemente!!

Ovo što je obrisano je bilo smešno i za Chat.Skidanje ovnova sa ovaca(ovnovi od 130-140 kg), vezivanje kanapa od 20 metara oko vrata i vodanje ovnova po pašnjaku...
Dajte da se malo uozbiljimo ili da otvorimo temu "Verovali ili ne".
 
Aj sto izbrisa moj post,nego sto ne procitah ove ostale,te sa kanapom:haha:,a tema kao sto rekoh ribolovacka,"verovali ili ne"imam jednu dobru pricu iz lova malo je bezobrazna al spakovacemo je u chat ili ispricati na sajmu:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh