Žetva 2010

20.5 kj ovrseno jucer, sorta srpanjka prosjek je 30 metara po kj vlaga 12.7
hektolitar 78.9 primjesa 4.5 posto, meni dosta jos da cijena bude makar 1.20kuna ja sam super zadovoljan a ako bude i veca cijena kako se prognozira onda je to plus jos veci...
 
Pa...gde ja živim... :sta: vi će te svi zaraditi na žitu ::novac:: prinosi kao u najbolju godinu.....a kukali ste svi redom pre žetve i samo merili gde ja palo više kiše :kisa: inače šuška se da će žito biti oko 15 din :D :ppozdrav:
 
Jučer smo ovršili žito i prosjek 5 sorti je bio 38.8 m/kj ili 67,9 m/ha, hektolitar 77, vlaga malo preko 11 %. Uglavnom sam vrlo zadovoljan. Točan prosjek po sortama vam nemogu reći, unatoč tom što samo vagali svaku sortu, jer su prinosi na prijenosnoj vagi bili malo "napumpani", jel. :) Uglavnom nekakav redosljed po sortama (što se tiče prinosa) bio bi: Tina, Mihelca, Prima, Srpanjka, Antea. Primjesu još neznam, no bit će dvoznamenkasti iznos.

Jedna iz kolone dok smo čekali istovar. Mališa se dobro upeo. :D



Uploaded with ImageShack.us
 
2czzmnb.jpg
35165ia.jpg
kombajner nije hteo da ceka drugu prikolicu i kaze ma stace to kod tebe :haha: i stalo je stim sto su posle radile kante :cool:
 
ja sam danas ovršio 3kj apača j..o ga otac kome natera da ga sejem na 3kj 7500kg što je prosek 25po kj ali je hektolitar extra samo 68 umalo nisam u nesvest pao kad sam video a koliko je apač samo hvaljen kod mene je on završio
 
todore ovde kod jednog apac dao 4000 kg/kj
ja vrsio danas 1ha ns-40 s prinos 5240kg
vlaga 12%
ht 72
primese 4,6
jus za naplatu 5o51 kg inace pola sam gusce sejao a pola redje, da je sve bilo gusce bilo bi oko 6t
sutra imam za vrsidbu 1kj ali je poleglo skroz nadam se da ce uspeti nesto da navrsim
i da dodam za ovaj prinos sam ukupno upotrebio
179 kg azota
94 kg fosfora
32 kg kalijuma
 
kod nas u okolini : platicevo ,nikinci ,grabovci ,htkovci prinos od 1500 kg do oko 2700 kg po jutru
mi smo imali velike kise i poplave i grad tako da je prinos taj,sto se tice vlage zadovoljavajuca a hekotlitri malo fali za jus.sve u svemu blaga katastrofa pozdrav svima :ppozdrav: :cao:
 
rekreativac je napisao(la):
todore ovde kod jednog apac dao 4000 kg/kj
ja vrsio danas 1ha ns-40 s prinos 5240kg
vlaga 12%
ht 72
primese 4,6
jus za naplatu 5o51 kg inace pola sam gusce sejao a pola redje, da je sve bilo gusce bilo bi oko 6t
sutra imam za vrsidbu 1kj ali je poleglo skroz nadam se da ce uspeti nesto da navrsim
i da dodam za ovaj prinos sam ukupno upotrebio
179 kg azota
94 kg fosfora
32 kg kalijuma
neznam kod mene u selu je bilo i 62hektolitar jer sam čuo da je apač jedno od najgorih žita skoro isto kao tritikale
 
Ljudi, kod vas su prinosi extra u odnosu na nase! Sudeci po danas pokosenoj psenici koja nije sva predata, ne verujem da ce biti prinos veci od 2t/kj sveden na JUS. Kod nas je mnogo kise palo i jednostavno ispralo zrno, svima je ocajna hektolitarska masa kojoj je prosek oko 70...
 
kod mene je bila sve evropa 90 :udri:
prinos oko 4t/h u jus-u 3,6t/h
inače kod nas neki prosečan prinos je 3-3.5t
ima koji su malo solili pa im je prinos 5-5.5t
ili koji su računali po bunkerima pa im je exstra prinos
 
pa bogami prinos je poporilicno ocajan na 25 kj prosek 2400kg po kj
i to parcele koje su naj bolje izgledale naj manje su dale i obrnuto valjda zbog pologa
 
na 70ak ari 53 dzaka, lepo zrno nisam ga terao u mlin, tako da neznam precizno nego kuci da imam za svinje..

na ledja dzak pa uz stepenice u magazu, stepenice strme, a uske bez rukohvata, a dzakovi punjeni do vrha ::lose::
 
i ja sam zavrsio zetvu prinos 4t po hektaru vlaga 12,5-14,9 hektolitar 71-74 primese 2,5-3,6%
kako je zetva odmicala vlaga je padala a hektolitar rastao.
 
leka je napisao(la):
dulegagic je napisao(la):
Meni je ostalo jos 6kj,sutra ako da Bog zavrsavam. A danas sam imao i pomoc
:D :bravo: :D
ako i treba ::namigivanje:: pomocnika nikad nije dosta..... a i treba na vreme poceti s obukom.... :D :haha: ::svaka cast:: neka samo nek je on jak i velik... a traktora ce mu biti i preko glave kad mu dodje vreme :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh