Žetva 2010

evo konačnog obračuna.
11% mi je ukupno skinuto.
nikakav + na hektolitar i vlagu nisam dobio (a trebalo je.bajagi samo viktorija obračunava pozitivnu bonifikaciju a "moji" zadrugari ne znaju još kome će predati)
JUS-a 25.5m/kj
ostade još 0.5-0.75 jutra da se vrši u dva parčeta.ko zna dal' ću to i skidati...
samo nek je gotovo...zmije po stomaku su mi krenule..
 
Danas smo išli da ispustimo vodu iz pšenice.Kopali smo oko 40-50 cm dubine jedno 10 m u pravcu gde je bio razor do kanala zua odvodnjavanje.Voda dobro izlazi iz parcele pa ako nebude padavina za jedno 5-6 dana možda i kosimo.Pšenica izgleda normalno ,nigde nije polegla zrno je dosta lepo jedino se osipa.Primetio sam da su parcele koje nemaju usev skoro isušene .
 
Danas sam zavrsio jednu parcelu Apaca i mogu vam reci da sam prezadovoljan.Bilo je nesto malo preko 3500 kg po jutru sa vlagom 12% hektolitrom 72,5 i primesama 2%.NS sorte su sa istom agrotehnikom davale 3000 kg po jutru sa nesto jacim hektolitrom od 1 do 2%.
 
Svaka cast momci. :D
Kod nas 4 t/ha, ko ima je odlicno.
Ima parcela gde je i 2 t/ha.

Slabo se pise o tome. :cao:
 
a u kako ovde kradu na vagi to nije normalno puna prikolica(prosle god 4t) namerili 2700kg(ja kuci ostavio 300kg znaci ukupno 3t) coveku kojem su pre mene vrsili kombajn iz 2 kruga punio bunker a meni 1 krug i on ima prosek 2,5t/kj a ja 3t al ajde idemo dalje vlaga mi je 10,3 kaze ne moze u kompjuter da se pise manje od 11,5 kao smanjice mi primese dosla zena do 6% i to upise a ja pitam za smanjenje ona mi pokazuje da je mogla nabirati jos zrna i da je to dovoljno ajde preguram i to onda stize hektolitar 69% odbili mi 3,5% znaci jus je 72,5% a dan pre sam imao 72 i odbili mi 2% znaci jus je 74% odem ja ujutru kod kancelariskih pacova da pitam koliki HT treba da bude da ne odbijaju ona kaze 76% al kaze da idem na vagu da vidim tamo ma ko ovde koga da izvinete zajebava izgleda da uzimaju ko kako hoce a kod onog komsije kojeg sam spominjao na papirima sa vage HT 70 i odbili mu 1%(doduse na drugom otkupnom mestu)
da sumiram zetvu kuci ostavio 300 kg
na vagi neto 2740 kg
HT69
vlaga 11,5%
primese 6% poleglo pa je stvarno bilo svega i zemlje i crnog semena
jus 2575kg/kj
sorta ns 40s
korisceno:dap 18:46:0 -50 kg
urea 135kg
an 100kg
 
Na 1 % hektolitra koji je ispod 76 se skida 0.5%.Isto je i u slučaju pozitivne bonifikacije stim što za 1% veći hektolitar od 76 se dodaje 0.5% na kvalitet.Druge matematike ne bi smelo biti ali avaj ovo je Srbija....

onda stize hektolitar 69% odbili mi 3,5% -Ova matematika je dobra i po pravilu.
 
Ja cekam kombajn i nadam se da cu danas zavrsiti zetvu.Oduzilo se nekako,bas mi dosadilo.Do sada smo pokosili 38,5 kj ostalo jos 9,5.Za sada prosecan prinos je oko 27 mc/kj tj oko 4500 kg/ha.Kakva je godina i nije lose i nadam se da ce se i zadrzati taj prosek do kraja :ppozdrav:
 
Bećarina pusta je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Bećarino, koji regulator rasta koristiš, kad i koliko?

Moddus od Syngente, puna doza (0,4 l/ha) u vrijeme između formiranog prvog koljenca i pojave drugog koljenca.
Jesi taj regulator koristio u kombinaciji sa herbicidom i fungicidom ili posebno?
 
diklofen je napisao(la):
Na 1 % hektolitra koji je ispod 76 se skida 0.5%.Isto je i u slučaju pozitivne bonifikacije stim što za 1% veći hektolitar od 76 se dodaje 0.5% na kvalitet.Druge matematike ne bi smelo biti ali avaj ovo je Srbija....

onda stize hektolitar 69% odbili mi 3,5% -Ova matematika je dobra i po pravilu.
e pa tako vec moze da se uklopi matematika i u moje odbitke nisam znao da odbijaju po 0,5
ja to odmah zaokruzio na 1%
 
Spajki je napisao(la):
Bećarina pusta je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Bećarino, koji regulator rasta koristiš, kad i koliko?

Moddus od Syngente, puna doza (0,4 l/ha) u vrijeme između formiranog prvog koljenca i pojave drugog koljenca.
Jesi taj regulator koristio u kombinaciji sa herbicidom i fungicidom ili posebno?

I sa jednim i sa drugim, a i sa folijarnim gnojivom.
 
Juče je kod mene završena žetva. Ako je ostala negde još neka manja parcela i to je to. Nikad manje žita posejano i nikad manje nisam požnjeo. Prosek prinosa odokativan na 3,5 tone po hektaru sa lošim kvalitetom.
 
zetva je zavrsena, bilo je potrebno i prednje vuce, ekstremni uslovi
kehvma.jpg
 
Nazad
Vrh