Žetva 2010

E evo i ja nesto da prilozim Renesansa 4kj- 10364kg , hektolitar 78 , 2% primesa nije lose moglo je da bude gore... sve u svemu super....
21470h2.jpg
1zgtfza.jpg
2qi0hsz.jpg
inace njiva nije prskana zbog kise... a sirka ima dao bog zadosta.... vro je moj cale sa nasim ZMAJ-em 161 View My Video Steta sto nisam ranije poceo da snimam snimak je veoma kratak
 
kod mene je 2050kg/kj=cisto sa odbicima,hektolitar=76.5,vlaga=13,seme je pobeda koja je skinuta 19.06.2009. znaci moje seme
 
Svaka čast.Kod mene na prste možeš izbrojati ljude koji imaju hektolitar od bednih 70.5 a svi ostali ispod.U Sredu počinjem svoje da radim pa ću da javim rezultate.
 
Pa kod nas prinos preko 30mj je redak a hektolitri su 70-76 a ima i manjih. Prosečni prinosi kod mene 2400, 2700, bila i njiva sa 3380. Izgleda u Hrvatskoj je bolje rodilo.
Nego Bećarina pusta kakvi su prinosi kod pšenice kod koje si primenio regulator rasta, ima li pozitive u prinosu?
 
Kish ti se družiš samo sa naprednim poljoprivrednicima? :haha:
Moje mušterije imaju najviše 2000 kg/kj (gledano po bunkeru i prikolici, nisam nikog pitao posle)
Samo jednu njivu sam pokosio sa 2950 kg/kj.
 
zorancile je napisao(la):
Kish ti se družiš samo sa naprednim poljoprivrednicima? :haha:
jel vidis...
evo ti nas farmer bob,taj kaze da presuje po 20din./bala i ja presujem za tu cenu....samo sto ja upresujem 1000~1500 bala nedeljno,a on verujem da upresuje za 1 dan....sta mislis jel istina da on presuje za 20 din.?
 
Ako smo ovde na forumu da bi lagali sebe i druge onda izes nas posao! :udri:

Kod mene i mojih dobrih je prinos potvrdjen-dovoljno je reci da je ISPOD 2t/kj sa hektolitarskom masom oko 70 i vlagom u JUS-u s' tim da primesa ima vise od 2% zbog korova koji su nikli usled obilnih kisa... :zli: :nono:
 
Alo breee,ljudi polako! :nono:
Prvo,ne uradim ja toliko(jest da cesto prodjem pored kuce Kish Roberta)ali ne uradim toliko za jedan dan.
Drugo,radim za 20 din po bali,.....jel treba da se kunem u decu ko'cigan??Bez veze....
Izvinjavam se za mali :off_topic:
Sto se tice zetve,danas uradili jos jednu njivu sorta PESMA,prinos 30mc/kj.Analiza dobra,daleko bolja od APACHE.
Mada,jedan je danas navro 38 mc/kj APACHA. :D
Post je spojen: [time]1278967880[/time]
_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
kiraj je napisao(la):
Verovo il ne isto ti je.Ko nepiše istinu laže samog sebe.
znam...evo,ovde u n.beceju,sa kime god da sam pricao,niko nije rekao da mu je manje rodilo od 30m/kj...
Imao sam ja 27mc/kj u Livade.Sorta PESMA....ZADOVOLJAN! ::svaka cast::
 
nakosio danas, sta sam nakosio.
otprilike 29m/kj, ali jus-a koliko ce biti nemam pojma.
hektolitar 67.5.
ako bude po tablicama ode 15%.
sorta ns-40.
pre 10 dana ista sorta je imala hektolitar 75.5.
ostade na 3 parcele, ukupno vise od pola jutra, koje sumnjam da cu i kositi.
 
Sad ako ja kazem da sam imao apacha 3780kg/kj (jus) sa 14% vlage; 2,5 necistoce i 76,05 hl nece mi niko verovati jel? A tek ako kazem da sam imao ove godine(moje najprijatnije iznenadjenje) NS40S 4420 kg/kj;da to je 7680 kg/ha sa 13%vlage;76,45hl i 4%primese :D :D.Prosek mi je za ovu godinu oko 3460 kg/kj(jos mi nije sve svedeno na jus) :D :D Jos da cena bude neka :udri:
 
neznam sta da vam kazem.... mi kome smo sve vrli niko nije imao preko 30 sve ipod(zasad)0 mozda je malo neko imao vise, al nisam siguran .... mada i to je bolje nego kao u LJTOVO I LIBE.....ziveli ljudi nek smo mi zivi zdravi :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:.... a ostalo ce sve doci.... ::svaka cast:: :D
 
Spajki je napisao(la):
Sad ako ja kazem da sam imao apacha 3780kg/kj (jus) sa 14% vlage; 2,5 necistoce i 76,05 hl nece mi niko verovati jel? A tek ako kazem da sam imao ove godine(moje najprijatnije iznenadjenje) NS40S 4420 kg/kj;da to je 7680 kg/ha sa 13%vlage;76,45hl i 4%primese :D :D.Prosek mi je za ovu godinu oko 3460 kg/kj(jos mi nije sve svedeno na jus) :D :D Jos da cena bude neka :udri:
Bato koliko ono beše Rapsodija i Renesansa a ni Evropa nije daleko?
 
Ajde za iduću sezonu Novobečejcima da namestim ovde posao baliranja...
Ovde baliraju 30 din po bali.
 
Svako ko je kosio kosio je za sebe,a ne za nas na forumu i nema razloga ni da mu verujemo ni da mu ne verujemo. Svako zna sta je radio i kako je radio i zna koliko se prinos krece u u svom selu.
Kod mene na nivou sela prosek oko 2500 kg mozda malo manje. Nas prosek oko 2600 kg/kj. Dosta lose naspram onog sta sam joj dao, 150 kg 8:24:16/kj i 150 uree/kj i sekator za korove. Prosto kod nas u selu je takva godina,a koliko cujem takva godina je i u Bacu,Obrovcu,Selenci,Despotovu,Gajdobri(mesta koja nas okruzuju). E sad mozda je na ovom podrucju bila neka druga klima nego negde drugde ili mi ne znamo da radimo,al jebes ga tako je.
 
@aca74: Čuj svo žito mi je bilo tretirano regulatorom rasta i nije poleglo, osim sorte Mihelca koja je nalegla no ona je rekorder što se tiče količine slame i visine, a što se tiče prinosa kod mene je na drugom mjestu. Od sada uvodim regulator rasta pod obavezno u proizvodnji žita.
 
Nazad
Vrh