Štore

i to ce da traje nece se odlepiti ipak je to tocak..???
 
vladov@Jeli bila tačna dijagnoza?.Ja sam stavljao te stare ležajeve bez lepila i bilo je dosta bolje.Ovo sa lepilom je dobra ideja.Naj bo:ppozdrav:lje rešenje je kod pravog mastora kućišta piksnovati ali ni sam nisam to radio jer je teško naći ko će to precizno napraviti.
 
ja sam na ursusu sve ležaje morao da lijepim i evo već par mjeseci nikakvih problema a stalno sam prskao i vuko cisternu sa njim ,taj isti ležaj ide i kod mene 6313 i 6312.lijepio sam sa loctite ljepilom koje popunjava zazor do 2 mm a postoji i do 5 mm,a odmašćuješ prije lijepljenja acetonom
 
spasoje bila je tacna diagnoze xexxexex,ok poslusacu vas pa cu kupiti wirtov lepak pa da probamo.....
 
Kupis duplo skuplji lezaj i opet dobijes taj od 1500 din.U ponudi imas na trzistu kineske lezaje i za razliku od njih orginalne marke kineske proizvodnje:osmeh:Lepo das 1500 din i odmah se oprostis od para i sta ti bog da.
Slobodno lepak,ja sam neke lezaje lepio i pre 7-8 godina i dan danas drze kao beton.
 
naso sam svecki lezaj 6313 8700dinara a nas kosta 1800din xexexe

---------- Poruka napisana u 17:09 ---------- Prethodna poruka je at 17:09 ----------

a da uzmem onda wirthov lepak ili???
 
Ja sam ugrdjivo rumunske odlični su menjaj oba osovinu navari pa prestruži a kućišta sad zavisi koliko su razlokana malo izbombarduj sitno probojcem cena 6313 17 eura onaj manji sad se već nesećam broja oko 8 eura 063353778 Radenko
 
Zdravo ljudi! Imam problem, pukla mi je viljuska u menjacu po drugi put. Viljuska je od prve brzine i rikverca. Nasao sam je, treba da razdvojim traktor da je zamenim, medjutim brine me druga stvar. Zbog cega ona puca vec drugi put? Da li mozda neki drugi kvar u menjacu utice na to da ona puca opet. Ako imate neka slicna iskustva molim pomozite. I jos jedna stvar, u katalogu delova, na crtezu se ta viljuska uopste ne slaze sa mojom koja se nalazi u traktoru, moja izgleda drugacije, tako da ne razumem bas o cemu se radi. Evo prilazem vam i sliku da pogledate. Hvala.
tractor - 6031421503_0144.png
 
Pozdrav ja sam Dragan i bavim se uzgojem svinja. da li mi moze neko reci ponesto o storetu 402 planiram ga kupiti. vidim ovde nesto se prica da ima los menjac sta jos moze da predstavlja problam?
 
Jel mi može neko reći kako ide raspored kuglica na osovinice viljušaka menjača? Menjao sam gornji i donji snop zubčanika za treću brzinu-pojelo ga posle 26 godina rada. Dve su kuglice ispale i sada kako god da ih namestim nije dobro, tesko ide menjač a isao je sa dva prsta. Inače mogao bi samo da pohvalim menjač, do sad nisam imao nikakvih problema sa njim. Radim i generalku pa će biti slika ovih dana.
 
Ako ste u dilemi dali da koristite Wurth lepak necete pogresiti ako ga uzmete. Samo se potrudite da uzmete original. Koristio sam Wurth tecni metal, za brezone na kucistu manjaca koji nose cizme sa bocnim reduktorima. Unutarnje rupe su bile toliko lose da sam pri jacem zatezanju vadio brezone van. Prema uputstvu koje sam dobio odmastio sam unutrasnje rupe i dobro ih isprao, zatim na brezone naneo tecni metal i usrafio ih. Prema uputstvu treba sacekati 2 h od nanosenja mase dabi se sjedinila, pa onda ih opteretiti. Ova masa je tamno zelene boje i kolicina koju sam nanosio je minimalna, dakle jedna tuba ce vam puno trajati. I posle 3 meseca od kada sam radio mogu za ovo reci da imam samo reci hvale.
 
Pozdrav ja sam Dragan i bavim se uzgojem svinja. da li mi moze neko reci ponesto o storetu 402 planiram ga kupiti. vidim ovde nesto se prica da ima los menjac sta jos moze da predstavlja problam?
Moj je 1978 godiste.Dva puta je radjen motor , i jednom osvezavan, Dva puta menjana bos pumpa i jednom hidraulicna ,Vodena i ac pumpa vise komada,lamela, ali jedino menjac nikad nista.Inace u njega staje 9l. ulja i to ti je sve *menac hidraulik i difern*.pa je cesto ostajao bez ulja.E sad ti proceni sam.Mislim da ima preko 20000 rh.Los mu je prednji trap ,bar je kod mene sav ispucao ,los mu je plivajuci hod, lagan, ali je jako mali potrosac.I hoce da se razgule na cizmama.
 
Jel mi može neko reći kako ide raspored kuglica na osovinice viljušaka menjača? Menjao sam gornji i donji snop zubčanika za treću brzinu-pojelo ga posle 26 godina rada. Dve su kuglice ispale i sada kako god da ih namestim nije dobro, tesko ide menjač a isao je sa dva prsta. Inače mogao bi samo da pohvalim menjač, do sad nisam imao nikakvih problema sa njim. Radim i generalku pa će biti slika ovih dana.
kuglice ti nemaju sa tim veze jedino ako sama kuglica nije oštećena tj. da je izgubila loptast oblik pa da zaglavljuje i pravi otpor kuglica drži zabravljen stepen prenosa odnosno nedozvoljava pomeranje drugih osovinica tj. nosača viljuški imao sam takav problem kada sam menjao viljušku 2 i 3
problem sa čeličnim limovima na samom nosaču sihrona 2 i 3 brzine
 
Vlatko problem ti nije do kuglica,vec do delova ugradjenih,turski,drugih i nema.Ja sam doktorirao Storetov menjac i jos dosta toga.Kod mene ih u selu ima nekoliko i svi nemaju menjac,svaki je radjen po 5-6 puta.Burazer,kuca do mene ima Store 402 super,81 godiste kupio ga novog njegov matori.Menjac smo radili oko 6-7 puta.Glavni je problem zupcanik 2-3(kao od ficinog menjaca)mnogo su ga usitnili,ko japanci da su ga konstruisali ali je sa druge strane prost ko pasulj.Mi ga rastavljamo za sat vremena u detalj.Na vecini stora takodje odlazi i spojnicka,zeznu se nutovi.Uglavnom kome Stora ili traktor sluzi za vozikanje i sitne radove tome menjac nije crko,a ko je koristi ozbiljno u poljoprivredi taj menjaca nema i to potpisujem.
 
Dali si radio na smedjim ili narandzastim traktorima menjac.Moj je 1978 g.narandzasti i nije otvaran menjac.
 
Nazad
Vrh