Štore

Pozdrav ljudi, ja imam Store 402, odlican traktor 82 god. 3800 sati, radi lepo ali fali mu poneki deo, neke sitnice. Da li znate da li ima delova bilo gde u Srbiji, ja sam trazio pre par godina viljusku za menjac i nisam je nasao, morao sam je zavariti. Molio bih vas da mi pomognete ako poznajete bilo koga ko ima delova za Store. Hvala unapred
 
U Bijeljini sam u jednoj radnji vidio farove i još neke sitnice za razne Fiat traktore, koliko znam Štore je rumunska licenca Fiata i jako su slični i po limariji. Radi se o radnji koja je na ulazu u Agrotržni centar na desnoj strani.
 
kriivo znas utb (universal tractorul brasov) ili kod nas samo univerzal jer rumunjski a štore se radio u sloveniji tvornica jos uvijek postoji ali samo kao ljevaonica sto su i bili prije nego su poceli proizvoditi traktore , proizvodnja je trajala samo 10 godina 1976 - 1986. proizveli su dva modela svaki u dvije varijante 402 i 502 s pogonom na samo zadnje kotace i 404 i 504 ( s 4x4 pogonom i rumunjskim prednjim mostom) . 40x model s fiat motorom a kasnije s rumunjskim, 50x s imr motorom (s istim postavkama kao i na imt 549) ,
 
kriivo znas utb (universal tractorul brasov) ili kod nas samo univerzal ,
Samo mala ispravka UTB se cita kao Uzina Traktorul Brasov,odnosno fabrika traktora Brasov...a sto se tice delova za Store motor nije problem pasuju od Univerzal 445 samo je menjac dugaciji koliko sam ja upoznat mada cini mi se i tu jedan deo njih pase bez problema.
 
UTB - Universal tractorul Brasov - ime koje su koristili za izvoz, pa tako i za trziste ex YU i zbog toga sam to napisao a UTB - Uzina tractorul Brasov - ime koje je pravo ali su koristili samo na domacem trzistu, i jos jedno UTOS - Uzina tractorul orasul Stallin (1950 - 60) jer u to vrijeme brasov se zvao orasul stalin sto bi u prijevodu znacilo staljingrad.
 
Poslednja izmena od urednika:
kriivo znas utb (universal tractorul brasov) ili kod nas samo univerzal jer rumunjski a štore se radio u sloveniji tvornica jos uvijek postoji ali samo kao ljevaonica sto su i bili prije nego su poceli proizvoditi traktore , proizvodnja je trajala samo 10 godina 1976 - 1986. proizveli su dva modela svaki u dvije varijante 402 i 502 s pogonom na samo zadnje kotace i 404 i 504 ( s 4x4 pogonom i rumunjskim prednjim mostom) . 40x model s fiat motorom a kasnije s rumunjskim, 50x s imr motorom (s istim postavkama kao i na imt 549) ,

Hvala na ispravci Branko, pomiješao sam Štore i Unverzal :)
 
slika000.jpg
[/IMG]
slika001.jpg
[/IMG]
Malo da temu obnovimo.
Evo malo slika mog bivseg traktora. Sluzio je besprekorno preko 25 godina.
 
pa ovak sto sam ja vozio pali i na minusu i kad je toplo napolju ali samo kad je traktor hladan.... ako traktor radi 15 min...i ugasis ga,onda mora ma gurku...to je sigurno pumpa

nisu mozda ventili? ako im puno "razmaka"=zazora na ventilima, pa se motor ugreje, pa nema kompresiju vise - zbog toplote se "rassteluju" ventili, i postaje jos veci zazor, pa zbog toga nema kompresiju... ((ali onda ne razumem zasto bi krenuo na gurku... :S )) (?)

---------- Poruka napisana u 01:07 ---------- Prethodna poruka je at 01:00 ----------

moj rodjak ima 402. radio je deda sa tom trakotorm od plejstocena, pa su jednom pravili generalku, i unuk jos uvek ga koristi. on ima fiatov motor od 3 cilindra, ali i ide ko zver - mislim da je i menjac dosta "brz", a vidim, i citam ovde, da je i slab. za to neznam, mislim, da taj moj rodjak nikad nije dirao menjac.
jedina mana - po meni - je sto je lak pozadi, pa i nema tegove (pricam o 402 bez prednje vuce, zato mu je bas lose, sto je nazad lak). za setvu i povirsinske radove je super, znaci npr. kao 2. traktor, a cini mi se da mu fali nekih 200 kg sa zadnjih tockova, pa bi mogao da odvuce pola sveta.
 
Ovako moj deda ima fiat universal 45ks 3 brzine,bez prednje vuce,i jako se klimaju zadnji tockovi pa ako je neko imao slicnih iskustava neka napise,sve me je strah da ce ispasti i to traje vec jedno 2 godina unazad....
 
Ovako moj deda ima fiat universal 45ks 3 brzine,bez prednje vuce,i jako se klimaju zadnji tockovi pa ako je neko imao slicnih iskustava neka napise,sve me je strah da ce ispasti i to traje vec jedno 2 godina unazad....

a nije mozda samo sravovi? ne mislim izmedju "zvezde" i "glavcine", vec izmedju "zvezde" i "felne" (felna je u ovom slucaju na sta nalazi guma, znaci mislim na ta 6 srafa okolo, a ne ta 6 koji si na "sredini" tocka). ((meni se jedanput desio na zetoru, ali kad sam primetio - posle menjanja gume - odma posle otpr. 1-2 km sam stigao kuci i pregledao te srafove i to je bio uzrok. treba posle predjenih par km stezati srafove, jer "iz prve" ne moze se toliko stezati, koliko bi trebalo. a iskreno ne znam: cini mi se da 2 god. ne bi mogao ici tako, ako su ti srafovi labavi, ali pogledaj. ako nije, onda moguce lezaj itd. 100 uzroka moze to imati i to vec nisu banalni stvari onda))
 
mozda ni ne trabas skinuti tocak, samo proveriti srafove - ako je to sto sam napisao. ako ne, onda ne samo tocak treba skinuti... :S
 
Ležajevi se rasklimali u kućištima reduktora ili se osovina koja nosi točak kreće levo desno.Pozdrav..
 
Evo sad pregledao slike pa da postavim i slike traktora.
U pitanju je Store 502, motor IMR od 50 ks, godiste 1984, drugi vlasnik. Koristi se za lake radove, teze radi 558. Imao sam Store 402 bio prvi vlasnik i koristio ga skoro 30 godina. U odnosu na 402, ovaj nije tako startan, ali radi posao. Uzeo sam jaci prevashodno zbog 4. rednog spartaca, koji je bio malko poveci za 402. Za sada sam zadovoljan, kod mene je 4 godine.
1.jpg
 
Rastavio sam reduktor ili kako vec da nazovem ono iza tocka,oba kuglicasta lezaja imaju lufta malo,a treci valjkasti je ko nov,veci kuglicasti lezaj sa oznakom 6313 ima lufta i u lezistu sa rukom sam ga izvadio nije bilo potrebno izbijanje,sta da radim kada kupim nov lezaj dali to moze da se navari pa da se na strugu sredi ili nesto slicno???oznaka traktora je fiat universal 445....i jos nesto naso sam lezaj pod oznakom 6313 na internetu kosata 1500din, dali je to malo para za taj lezaj,t.j. dali je to mala privreda koju ja nebi bas da stavljam u tocak radije cu dati duplo para pa da imam kvalitetan lezaj da nemoram da mislim...
 
Nemoraš da navaruješ, nego kupi onaj wirtov lepak za lepljenje ležajeva i zalepi, ali prvo moraš to sve lepo da odmastiš da bi lepak imao funkciju.
 
Nazad
Vrh