Šta ste radili danas?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ovaj je najbolji kanap CLAAS ORIGINA
img1182.jpg

Post je spojen: [time]1247750864[/time]
_________________________________________________
img1181.jpg

Post je spojen: [time]1247751167[/time]
_________________________________________________
img1172.jpg
 
gde kupujes kanap i posto? inace ja sam danas balirao detelinu na 1KJ 250 bala strasno bar za nase uslove mi kad imamo od 150 -180 to nam je super
 
danas sam selektirao zeleni graska a sutra ujutru opet selektiramo 45 meteri stocnog graska...ala bice prasine sutra dok to uradimo a posle imam jos da kombajniramo 3 jutra graska junior pa onda tanjiranje a mozda i oranje ako stignem.. :ppozdrav:
 
Danas zavrsili cupanje,seckanje trave,po repi tolko sam se umorio da ne mogu ni da veceram.Ali je cista ko suza.Sutra kuvam kotlic.... :ppozdrav:
 
sad sam dosao kuci inace radim od 5 ujutru i to prvo smo 45meteri graska selektirali,pa onda u podne sam isao da kombajniram drugu turu graska,pa onda tanjirao 1 lanac i na kraju orao naravno sa kejsom i trobrazdnim plugom vogel,i mogu reci da je islo dosta tesko i plug mi se tesko zarivao ali za 2 sata sam nekako uzorao 1 lanac i case 95 je potrosio oko 20 lit nafte za ta 2 sata ali tezeg oranja jer se njiva posle graska ore dosta teze nego posle zita ili soje...ali isao sam i polako da traktoru nebude tesko i za oko 2 sata sam nekako uzorao taj lanac i sutra ujutru idem jos 2 hektara sa uzorem da se dobro zgrudva oranje i da sav divlji sirak izgori na suncu! :cool:
 
danas sam bio da orem 1 hektar i to od 5 ujutru do 8 sati,sa putom do kuce jer imam jednu parcelu udaljenu 12 km od kuce i treba mi skoro pola sata da tamo odem i pola da se vratim,ali sam se namucio sa oranjem graskovista :zli: :udri: ::samo bes:: ,jer je to tvdro i suvo kao repiste,bar tako izgleda kad se ore ali plug se nije hteo zarivati u zemlju tako da sam vise od pola sata izgubio na stelovanje pluga jer se skoro na svakom kraju nije hteo zarivati pa sam morao suzavati i produzavati topling i to mi je oduzimalo mnogo vremena i orao sam oko 2 i po sata hektar ali polako da se nebi traktor preopteretio jer je ipak jos nov i potrosio sam oko 20 lit evro dizela za 3 sata rada ali da je oranje normalno napr,ugar ili sojiste ucinak bi bio mnogo veci nego sad
evo kako izgleda oranje graskovista
2hhi2ki.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh