Šta ste radili danas?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
KishRobert je napisao(la):
@mytoo
bilo oblacno?
:haha:
nemoj zezati to je slika od juce,
pa danas se videla vikendica na fruskoj gori,koliko je bilo vedro.
Jeste slike su od juce, a i danas su prikolice isto toliko bile natovarene :cao:
 
danas sam bio da ovrsim grasak na povrsini od 2 hektara i posle toga sam bio sve to da tanjiram a za nekoliko dana cu to da uzorem jer ima dosta divljeg sirka i korova :udri: :udri: :udri: :zli:
 
DJOKAN je napisao(la):
uh,mi smo imali problem sa polegotinom na nekim mestima inace kombajn zmaj 133 a nismo stavili podizace,moras vitlo skroz dol pa na kvacilo pa nemoz smanjiti varijator jos manje nego sto moze,pa kosa zapne pa ovo pa ono ::lose:: .najbolja stvar su podizaci a njih cemo sad staviti kad budemo radili graoricu...
e pa vidis ide moje ovo brzo puna kosa 3.20 cm bubanj 110cm druga brzina sa malo varijatora!!
 
mityoo je napisao(la):
Evo sta smo danas radili... 750 bala upresovao, natovarili i slozili u kamaru!

Ovo je slama sa 10 jutara..

Jel to slama iz Banata jer vidim da je tu parcela sa mentom , a i u Bačkoj slabo imate ledine .
 
kiraj je napisao(la):
Kombajner spusti malo to vitlo a ako ti gura ti ga ubrzaj.
ajde probacu i to ali zar nebi zeznuli stvar da posle kida klasove?? danas cu snimiti opet ali sa NOKIOM malo boljeg kvaliteta stvarno izvinite snimak je ocajan!! a i brat je snimao sacuvaj boze kako!!
Post je spojen: [time]1247649023[/time]
_________________________________________________
Danas sam sa ocem ovo radio sad idemo u zetvu svoje!! [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=y03QJNxbhFQ[/youtube]
 
Nije to Kiki iz banata! To nije ledina nego je to stari segedinski put, koji je dosta sirok a malo se koristi pa ti lici na ledinu, a ta njiva nije menta nego je bio grasak, pa izrastao korov nakon kombajniranja... To je uglavnom pepeljuga...
 
Nista pametno.Rastavio reduktor tarupa i uvideo da je crko lezaj i semering.UPOMOC!Ko ima tehnicki katalog tarupa "poljostroj odjaci"
 
I ja sam hteo da baliram ali presa nije... Nisam uspeo da dokucim sta joj fali ali sa vezacima je sve uredu, jednostavno mi otkine kanap na 4-5cm od cvora... :udri: :udri: :udri: :udri: Rastavljao sam je jedno 10 puta danas i nisam ustanovio koji joj je andrak...
 
Lifam! I da fora bude veca presovao sam i juce i prekjuce po 800-900 bala bez problema i jutros odem da zavrsim jos oko 500 bala i nisam vezao ni 20
 
ja sam imao isti problem na velgerici i ispod petljaca ima neki flah na dva mesta po kojem manila klizi i vremenom se manila usekla i to neda da manila sidje kad petljac zaveze i kad zaveze bala kako krene napolje ono zapne za taj anzec i odkine manilu,samo sam navario i brusilicom obradio i sad ide ko luda
 
Za neverovati , ali je najčešće do kanapa tj. loš kvalitet kanapa ... I meni se to dešavalo dok izađe i kanala kad primi puno opterećenje on jednostavno pukne . I čuvajte se Odžačkog nije ni za k... , sreća pa nisam kupio više . ::lose::
 
Jel imas plav kanap (najgori koji sam video) hitno mi treba pomoc a neznam u koju temu da stavim idem da izbaliram i sakupim detelinu u prikolice za prikolicom(splav ) sam zakacio i kiperku pa dali neko zna kako ce se ponasati dali ce mi mnogo bezati iza prve prikolice? ? ? ? ? :bravo: :bravo: :bravo: :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh