Šta ste radili danas?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Završio valjanje graška i pripremio zemlju za setvu repe.
 
Tanjirao u banatu! Sutra sejemo jecam i posle cemo da igramo da dozivamo kisu!
 
jucee sam isao kod prijatelja po valjak i u povratku mi otpadne auspuh na rusu :udri: :udri: ! popizdeo sam odma nazvao prodavnicu rezervnih delova narucio koleno auspuha i dihtung i uzeo kais alternatora do veceri mi je stiglo City expresom u medju vremenu sam ocistio izduvnu granu i auspuh i ofarbao ih srebrom za kaljeve peci...i namontirao auspuh!

Danas sam krenuo da valjam i dodje komsija i da mi njegov ferguson (2006 god ) da sa njim valjam... povaljao 15 jutara psenice a posle prihranio sa 100 kg AN-a i 100 KG ureje 2 jutra deteline . zamenio kais alternatora i uso u kucu mrtav umoran :D :ppozdrav:
 
@Dragan18 Jesi siguran da se to baca za detelinu :nono:?Ja dok sam imao stručnjaci su mi predlagali samo NPK 3*15
Inače danas završio razbacivanje Uree za kukuruz i počeo da setvospremiram.
 
bacao sam sad da krene vegetacija jer sam u toj njivi radio analizu i fali azota najvise ! a posle ako bude ::novac:: bice npk 3* 15 :ppozdrav:
 
Prihranjivanje ureom skracujes vreme eksploatacije lucerke! Kod nas se ne baca ni NPK, eventualno 0 20 30 ali nitrogen ni slucajno!
 
3-ca joj je godina kod nas lucerka traje oko 5 godina ! :ppozdrav:

Moja greska zrenjaninac prosle godine smo bacali 3 *15ke :ppozdrav:

Ma bice to dobro ne brinem se ja ! ::namigivanje:: ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
moram i ja da se nadovezem za bacanje vestaka na lucerku(detelinu) ja kolko znam na nju se baca 3x15 a zadnje godine mozes i AN ,Ureu nesmes je baca ti dok je nemislis orati jer izvuce sve iz nje i sledece godine nemas nista, bar ja tako znam. I ajd da zavrsimo ovo da ne bude :off_topic:
 
dragansavin je napisao(la):
moram i ja da se nadovezem za bacanje vestaka na lucerku(detelinu) ja kolko znam na nju se baca 3x15 a zadnje godine mozes i AN ,Ureu nesmes je baca ti dok je nemislis orati jer izvuce sve iz nje i sledece godine nemas nista, bar ja tako znam. I ajd da zavrsimo ovo da ne bude :off_topic:
ja sam pre 2 nedelje bacio po 100kg 3 *15 i znam iz iskustva da je posle toga detelina super!
 
Proputovao pola vojvodine jureci udaljenije vlasnike zemlje zbog overe ugovora!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh