Šta ste radili danas?Dvanaesti deo.

Bas kao sto je receno, da izvuku što više meda. Što za prodaju što za pčele da ostave. Mada svako zazali posle suncokretove paše. Društva se prepolove.
Zašto onda opet dolaze ,mislim da tu nešto ne štima .Ako se ne isplati ili ima uginuća ili šta .......
Dolaze iz Užica ,Požege ,Smedereva ,Bogatića ....Nije to mali trošak a da se ne isplati .
 
Suncokretov med nije los med ,kad dobro zamedi daje dobar prinos ,mnogi grese i ostavljaju ga za uzimljavanje i onda imaju gubitke na pcelama jer brzo kristalise zbog velikog procenta polena u njemu.
Po sastavu i nutritivnim svojstvima najsiromasniji je bagremov ali je omiljen zbog blagog ukusa i univerzalnosti u primeni zbog neutralnog ukusa i mirisa.
 
Ne bih ja rekao da je najlošiji nego je jednostavno najnepopularaniji među konzumentima.Mislim da je to predrasuda. Ali garantujem da 97%ne zna da prepozna med.
Lepo se uzime pčele na suncokretu, repica puno brže kristališe.
 
Neko je pitao za faceliju, sejali smo je jesne g i izvukli nešto meda od nje. Ima malo jači ukus i tamniju boju(bar je ovaj naš imao) jedino smo malo promašili vreme setve pa bi pre rekao da je mešan nego da je čista facelija. Sve u svemu kao što sam rekao nema lošeg meda ako je pravi med.
 
Zasto se stavljaju ove da kazem obicne gume na Rusa napred, vidjao sam i ravne..?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Moji majstori
014299dd4474e9737a374def8e2d0006.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh