Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Baliranje deteline uslužno i moje.Malo pre došli sa poslednjom turom bala.Imali smo i pomoć,olakšali nas za par desetina bala,ko vele imaćemo manje da tovarimo.
 
Nikada ne bih rekao da sremci rade tako nešto, Matiću. Dobro, ne bilo veće štete, što se ono kaže. A ja posle podne zalio i kupus i papriku, neka oproste Gospod i Sveta Petka. To i ne smatram nekim radom, više kao pomoć biljkama. A danas im je baš trebala.
 
doterao drva za sebe , posle prao traktor musteriji koji se prevrnuo u sumi kada je izvlacio trupce
 
Od podne sve do 7 opremali rodjinu presu pa kada smo opremii izbalirali 100 bala a na osamdeset nam se prebije kardan pa smo morali doc kuci da ga povarimo pa ponovo u njivu da see balira do kraja pa dosli kuci i rodjak otisao da balira dalje a mi u 9 sati krenulu da pokupimo bale sa mojim Goldonijem uzvukao sam prikolicu Tehnostroj jednosovinku 3 , 5 tona sa zamijenjenim kamionskim stranicama uz jedno brdo i 70 bala u njioj sav sam pretrnio dal cu uzic ako ne uzidjempogido zakon je duplak sadda da nije bio nzm sta bi bilo sa mene!!!
 
mitre jesil' ču nekada da i prokolice trebaju imati kočnicu na našim terenima :ppozdrav:

ja otišao do sela sa bagerom poderao neku među do puta da je mogu kositi i lakše održavati , izvadio sam jedan cerov panj u kojem ima oko 2t , jedva ga t40 odvukao na lancu
 
Pa trebaju znam ja to al mi se svi igramo zivotima danas je stvarno bilo opasno sav sam pretrnio!!! :ppozdrav: Napravicu ja cim se pokupe sljive na obe prikolice kocnicu koja nije na vazduh jer na Goldoniju nemam kompresor a kada se opruga na prikolici napuni blatom nece da koci a ovo c napraviti sa cilindrom!!
 
stavi onda hidraulični klip i kači ga na izvod za kipanje , tako ja radim jer i ja imam kompresor samo na rusu
jeste da nemaš regulaciju sile kočenja jer bi trebao veliki klip koji nije praktičan za postaviti ali našteluješ neku srednju silu kočenja koja mnogo može da ti pomogne
 
Ti si, brate @francuz, redak primer da neko južno od Save i Dunava, poliva kukuruz. Ovi kod mene su samo kukali i gledali u nebo. Dobro, nemaju ljudi opremu za to, ali imaju male motore Tomos ili DMB, pa i pored cevi u svakoj njivi, neće da zaliju makar stotinak struka pasulja za svoje potrebe. Tragično je koliko smo puni loših navika, a korišćenje vode koja je na tri metra dubine, je jedna od tih.
 
Samo da se javim... Evo sabor zvanicno poceo, radim od 6 ujutru dn 3-4 po ponoci, 2h imam da se naspavam i sredim, tek je pocelo a vec se plasim kako cu izdrzati narednih 7 dana.
 
Samo da se javim... Evo sabor zvanicno poceo, radim od 6 ujutru dn 3-4 po ponoci, 2h imam da se naspavam i sredim, tek je pocelo a vec se plasim kako cu izdrzati narednih 7 dana.
Neka su ti lake takve rane, junače Duka !

p.s. A ja danas pomagao pašu da zalije kupus. Radili ručno sa vatrogasnim šmrkom, jer rasprskivači loše rade. Večeras se napio, jer Slobodan Boćanin hteo da časti kad` su ga isterali s`posla. Na sabor u selu nisam bio u stanju da idem.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh