Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas obišao njive i uzimao uzorke za analizu zemljišta,
 
Ja se naradio samo tako. Jutros ustao u 5, poredao sijeno u sjenik. Posle premještao neke mašine (elevator, sječku sa silažu, traktore, prikolicu...) pa natovario prikolicu silaže koje mi je ostala od prošle godine i odvezao je na njivu, Nakon toga obišao kukuruz, sredio sječku, podmazao traktore i presu, montirao sječku, dovezao nešto kukuruza i samljeo to te dao junadima. Od 5 do 8 nisam sjeo.
 
Pola dana prespavao,onda obilazio njive i kad je zvezda zasla otisao pa zavrsio kosenje sljivika.
Veceras nigde ne izlazim zbog nekih sto mi idu na .... prodali bi veru za veceru.
 
pokosio oko 2.5ha nekog korova - uzeo sam njivu pa da malo rascistim da vidim sta sam uzeo :haha:
posle prevrnuo oko 3ha koje je pokislo, da ga odlepim od zemlje
 
U rano jutro otisao do radinoce metalom u radu da mi naprave stift za kardan na velikoj frezi pa kada sam dosao moni+tirao nasuo gorivo i otisao da pogrezam 1 ha nakon toga kada sam dosao popeglao kapak na frezi i ujacao ga na mjestu gdjeje lanac jer se tu izdiszai od oskakivanja jer je lak pa se sreda izvukla zavariob i ujacoi to paotakicio ferzu i uspremio sav alat i kasnije i dolsa tetka i Njemacke pa malo sjedili i posle namirivao i okupo se i sada komp!
 
U rano jutro otisao do radinoce metalom u radu da mi naprave stift za kardan na velikoj frezi pa kada sam dosao moni+tirao nasuo gorivo i otisao da pogrezam 1 ha nakon toga kada sam dosao popeglao kapak na frezi i ujacao ga na mjestu gdjeje lanac jer se tu izdiszai od oskakivanja jer je lak pa se sreda izvukla zavariob i ujacoi to paotakicio ferzu i uspremio sav alat i kasnije i dolsa tetka i Njemacke pa malo sjedili i posle namirivao i okupo se i sada komp!

Jesu to ukrstene reci ili dnevnik rada ?
 
mitre,sve jasno ko dan:osmeh:

Danas se ubio od posla,ludnica.Svega je tu bilo,a najvise budala koji su me spopali od ranog jutra.
 
kako ono matić kaže , ''jedan od onih dana'' :sjasi:
sjekao drva i nagrabusio , i sve ostalo što sam radio sam nagrabusio , bolje da vam ne pričam da ne izmalerišem nekoga i od vas
 
Jutros sastavilli satru onda i sao u Tavnik za meso, zatim sastavio stolove, pri stavili kupus, veceras uzivo muzikad napili se totalno, sad spavanje pa u 5 ustajanje ponavo kuvanje kupusa ako se rastreznim.... Ovde sabor pocinje, ludnica na nivou...
 
Pre podne bio na džipijadi a posle podne išao u tazbinu na preslavu( prasetina vruća, sok 'ladan, torta slatka a šurnjava ko med).
Slike sa džipijade:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh