Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
zato što sam nezaposlen u 53 godine, pa nemogu da ra
čunam da že me bilo ko primiti na posao. Ovo što radim je na crno, i kad ima posla bude neka crkavica, koliko da se kupi za ručak. a kad nema onda ne ručamo. Yato bi da napabirčim zemlje, pa da se registrujem, pa da dodam još zemlje i da rintam ko i do sad, ali bar da znam zašto. A oni što su pored plate uzimali bolovanje baš kad je setva ili žetva, od tih nisam, mada su mnogi takvio još uvek zaposleni tamo gde sam ja bio tehnološki višak. Toliko o plati i subvencijama.
 
Danas opet u putnoj sekciji,više mi se smučilo ono rastinje pored puta ali štaćeš i to se mora raditi, posle podne skinuo dizne sa 533 i odneo kod bošiste u Užice, jedna zaštekala.
 
Prvo sam bio kod tate na groblje...steglo mi se srce....pa sam obilazio atar,pa sam posle drugaru tanjirao i oprskao jednu moju njivu.
 
Isao po novu saobracajnu i vozacku , luda kucaNa tehnickom pogresili tezinu vozila a u supu nisu primetili ja nisam hteo da uzmem saobracajnu sa netacnim podacima . Oni meni kao nisi isao na tehnicki oni su duzni da izmere masu vozila (kao oni imaju vagu na tehnickom) zvace inspekciju ovo ono.. Ja skoknuo po kamion konsultujem se na tehnickom sa osobljem i kamionom pravo u sup registracioni list nemogu da vrate jer su nalepili na njega nalepnicu sa nekum zigom , oni vec zvali inspekciju (al ja neznam ishod) dok sam cekao da me nacelnik policije primi pojavi se gospodja kao zvala inspektora imali su srece al oni su duzni da mi izdaju tehnicki o njihovom trosku i licno ih nazvala da to urade a saobracajna ce biti o trosku supa jer su i oni pogresili , odem uradim opet tehnicki i dodjem u sup ......... snjima nikako nemozes izaci na kraj jedva sam izvuko potvrdu da mogu da vozim dalje dok ne dobijem novu saobracajnu, zamalo da mi otmu 7 000 ovako su oteli samo onom jadniku na tehnickom 4 500 jer neko mora da plati tehnicki.
I doneo jos jednu turu sa morave i naplatio::novac::
 
Sve i svasta, i gledam da me ne ubije grom usput, posto grmi kao nenormalno.....
 
kosio voćnjak dok me dvije stvari odjednom nisu otjerale , kiša i to što mi je zaribao motokultivator :haha:
 
Ceo da raznosio pilice kilase.Utovaraj,pa na zeljenu adresu,meri,istovaraj.Gajbu po gajbu ceo dan.
 
Sad stigao sa puta išao za Kuršumliju, a ovde bilo nevreme u plm, a taman sam pre neki dan ispraznio i oprao bazen, sutra mora sve iznova...::lose::::lose::::lose::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh