Šta ste radili danas?Deveti deo

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Избалирао 100 бала луцерке и исто толико сламе и све то дотерао кући. После ми стигао угаљ. пошто сам са пољопривредним радовима за ову годину завршио што се мене тиче може да падне и снег (да се расхладе ови што им је врућина).

A kukuruz ? Setva psenice ?
 
Danas radno, jutros spremio vodu na bazenu, dolazili iz javnog zdravlja, posle otrcao da iszucem prikolicu drva sto je ostalo u sumi, i onda se vratio na bazen isprao ventile i dozere....
 
Ja nekako polio 25 ari lucerke, bavio se oko 6 sati, imao šest premeštanja, a River radio u mestu po sat vremena. Za ovaj posao sa mojim DMB-om sam potrošio oko 4 litra benzina. A dan takav da voda pada kao na vrelu plotnu od šporeta.
 
Danas rasklopili tri traktora sa jednog Ursusa C-355 od prijatelja skinuli lamele karadnsku i pogonsku korpu druk lezaj semering mjenjaca i odnijeli kod majstora da poravna korpa a ostalo klupili novo sa jednog Steyra 8060 skinuli kocione cilindre i zamjenili i jednog Ursusa C-360 od kuma njemu smo isto skidali lamele i korpu pa odnijeli na ravnjanje a njih dva su ostali rasklopljeni jer sutra ce biti gotove korpe a Steyra smo sklopili,nakon toga procijedili ulje iz Ursusa i ja otisao da dovucem rodjaku sljive jer je njegov traktor izvlacio drva!!!
 
Otisli po korpe za trafktore i kada su donesene sklopili 355!! Kada smo krenuli da sklapamo 360 pri zamjeni semeringa na spojnickoj vidimo da je otissao iglicasti lezaj u mjenjacu i jos jedan lezaj pa smo se mucii dok smo skinuli lezajeve a kada smo skinuli rodjak otisao u grad po lezajeve i silikon a ja otisao da zgrnem djetelinu koju sam skoro pokosio i oprao grabuljar jer je bio sav kaljav i prasnjav i sada odmor dok n dodje rodjak sa dijelovima i nakon sklapanja idemo da pobaliramo sijeno i i dovucemo pa odo usluzno da izvucem neke sljive!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh