Šta ste radili danas?Deseti deo.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi treba mi pomoc! Ne znam da li sam potrefio temu ali vi se ovde svi verovatno razumet u poljoprivredu. Imam problem,hocu da pravim salas i vocnjak na njivi koja mi je ostala od dede ali pored te njive je opstina iskopala kanal za navodnjavanje (bar mislim da je za to) i usla u moju njivu a sa druge strane je komsija isto usao i jos stavio zicu i kapiju pa mi je sad po sred njive put ali dobro taj put se moze resiti. Mene zanima ako izvedem giometra da li ga ja placam ili taj komsija? I sta da radim sa tim kanalom sto su ovi prokopali:haha::haha::haha::haha:?? Inace ta zemlja se nije obradjivala 10god. pa su se zato svi oslobodili da gaze preko nje.
 
Vlado cestitke i od mene, danas ceo dan po dvoristu ,pravio koncentrat za one izjelice u svinjarima posto juce ceo dan nisam bio kuci isao kod rodjaka u Sid
 
Hvala ljudi! Da li treba da zovem tog komsiju da bude prisutan tu kad ovaj bude odmeravao sta je cije? I sta da radim sa opstinom sto su prokopali taj kanal?
 
Pošto je danas rođendan bivše nam zajedničke države evo jednog vica koji je onda kružio .Tadašnji predsednik vlade Božović krenuo u obilazak Bačkih polja i naiđe na Pištu kako kosi. Gleda on tako kako ovaj kosi i priđe i kaže .Pišta bači to nije dobro tako samo u jednu stranu mora da bude još jedna kosa da ne vraćaš u prazno.Posluša to Pišta pa sutradan stavi levu i tako levo desno padaju otkosi.Dođe Božović gleda i kaže .Nije to dobro .To mora odma i da se sakupi. Posluša Pišta pa zakači grablje i tako kosi levo desno i odma i sakuplja.Kad evo ti opet Božovića a Pišta bači bež u trk.Zaustavi njega policija posle jurnjave pa ga pita .Pa dobro Pišta zašto bežiš ,jel to nešto politički kad bežiš od premijera?Ma nema tu politike kaže Pišta ovaj kaki je lud još će da me natera da okačim fenjer na onu stvar pa i noću da kosim.:ppozdrav:Izvinjavam se moderatorima molim premestite ovaj post gde mu je mesto unapred hvala:ppozdrav:
 
Trovao miseve u psenici.Vidim stalno spominjete te naftase te gazili te platili te nisu platili...Kod nas su oni bili jos proletos odnosno od nas su krenuli,gazili su i kroz zita i kukuruzima i soji i niko nista nije platio.Navodno to rade za nacionalno dobro...
 
Pazi imaju još 25 dana do roka za plaćanje.Šta misliš da će opstati do februara ako se budu tako ponašali?I ovako je već bila policija angažovana zbog lovačke puške uperena ka njima.....
 
Danas sam bio kod jednog čoveka koji imam ARAN za sečenje drva, i desila se jedna komedija.Naime brat od tog čoveka je majstor.Neki stranci koji su prolazili kroz Irig ostali su u kvaru, puklo im je crevo za gorivo, pa ih je neko uputio kod tog majstora.Dok je majstor tražio crevo za taj auto, ovaj drugi je palio ARANa.Nešto ga je zezao pa nije hteo iz prve da upali, a pali ga tako što zaleće veliki zamajac ručno i kad počne da pali on brzo dođe do pumpe i dodaje gas dok ne sastavi.Ovim strancima je sve to bilo zanimljivo pa su čak i počeli da navijaju kako je motor zaletao i kad je upalio oduševljeno su tapšali.U jednom trenutku taj što je palio ARANa skontao je da ovi stranci nemaju pojima o čemu se radi, otišao je do česme nasuo vodu u kantu i došao do mašine.Ovi stranci su začuđeno gledali šta će da radi sa kantom.Počeo čovek da sipa vodu u ARANa(on nema klasičan hladnjak već je otvor za vodu odgore na mašini) a stranci povadiše telefone snimaju čude se kako to radi na vodu, jedan je trljao oči nije mogao da veruje da "radi na vodu".A gazda ARANa jednom rukom polako doliva vodu a drugom rukom turira, pa pusti da se motor skroz umiri pa je otišao po još vode i kad je dosuo tu vodu dodao pun gas.Ovi stranci počeše da se krste jedan me pita na engleskom kako to funkcioniše a je se pravim blesav pa mu kažem da ni meni nije jasno_Odoše stranci u silnom čudu začuđeni kako ARAN radi na vodu, a nas troica smo se valjali od smeha stomak me je boleo!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh