Šljiva

Kod mene su listovi poceli zutjeti, uzeo sam KAN i bacio čašom od 100ml oko nje.....za 20-25dana su listovi dobili lijepu zelenu boju.....
 
Zasad šljive jojo i top taste nakon zelene rezidbe.
https://fotkica.com/slike.php?slika=1_63817125_20220717_122422.jpg]
1_tmb_63817125_20220717_122410.jpg
[/URL]
1_tmb_63817125_20220717_122354.jpg
[/URL]
1_tmb_63817125_20220717_122320.jpg
[/URL]
1_tmb_63817125_20220717_122329.jpg
[/URL]
1_tmb_63817125_20220717_122128.jpg
[/URL][/url]
 
A sto zelena na ove mlade sadnice?
Smisao vocnjaka je da prvo popuni prostor, pa onda ako i dalje buja ide zelena.
Radi formiranja uzgojnog oblika. Pošto je gusta sadnja 4x1.5, primenjujem vitko vreteno kao uzgojni oblik. Podloga je dzanarika pa mora oštrija rezidba i da bi se pravilno formirali spratovi.
 
bora93 gde si nabavio sadnice ove dve sorte? I jel dali bas te sto si trazio? Vidim ima roda al nece da mi uveca sliku sve da vidim...
 
Ako može neko da mi odgovori. Kako je moguće da mi je Čačanska lepotica stigla pre stare crvene ranke.? Ona će da mi stigne malo pre Madžarke (ili ako je neko krsti kao Požegača).
I jedno bitno pitanje. Zbog čega mi je dosta otpadalo plodova u početku dok su bili mali, pa se nastavilo i kako su rasli? Naime kad je sve precvetalo i pojavili se plodovi to je bilo rodilo i msl sam ovo neće moći da izdrži ni jedno drvo da sve ostane na granama. U pitanju su ove tri sorte. Gledao sam uvek da li je crvljiva ali nije. Zdrava i zelena. Posle i kad počne da menja boju plod i onda je opadala ali i tada je bila zdrava. OK bilo je i crvljivih ali neznatno. Prskao sam ih insekticidima par puta.
Hvala vam na odgovorima i savetima.
 
Ta Peera prvo veliko zalivanje je bilo u junu i tada sam prihranjivao sa vodotopivim djubrivima sa povećanim sadržajem K. U zimu sam išao sa mešanim 8:16:24 i u rano proleće sam išao sa KAN-om. Generalno to kad zalivam idu baš ogromne količine vode tipa crevo od 2" puno i tako po 5-10min za stablo. Inače su to starije šljive od pokojnog strica pa ih sada ja održavam. Pogrešio sam što je nisam bolje orezao. Jer bilo bi manje grana i jačih pa ne bi ovoliko rodila da sada mora otac da podupire sa raznim motkama. Na jesen će ići dobro orezivanje pa ću videti kako će biti sledeće godine.
 
@MIRBAN kod Lepotice je sortna osobina da ima dosta opadanja, deluje to zabrinjavajuće ali ostane tu dosta šljive. A redosled zrenja je baš taj koji si naveo... Lepoticu sam završio pre dve nedelje, Ranka (nju nemam) ali vidim po grupama da je ovih dana skupljaju a Požegača stiže krajem avgusta i početkom septembra
 
Teško će ti on pomoći. Skoro da je beskorisatan.
Precizniji su ti ova dva načina:
1. Umočiš prst u kominu i oližeš. Ako i malo osetiš da sladunja, još nije gotovo. Ne znaš koliko ima šećera još, al bar znaš da ga ima.
2. Refraktometar ti jedini može tačno odrediti koliko šećara ima u komini.
 
bas sam hteo pitati za cenu po krajevima?
kod mene sumadija oko 40 tak din. u drvene stenley
tesko da se sljivari ili bilo koji proizv. kosticavog i kad skupe.
 
Nazad
Vrh