Šljiva

Ubedjen sam da toptaste neces vaditi
Sto se tice zrenja Nemacka je severno i tamo kasni vegetacija, racunaj ovde 2-3 nedelje ranije.
 
Raport za sortu Top end: kruuupna, leeepa al' u životu nisam okusio goru šljivu. U ogledu je bilo 10 stabala i čekana je 4. godina da se pusti rod. Plodovi su retki ali krupniji od jajeta i lepog oblika i boje. Jedno stablo se izmetnulo i bilo je puno kao grozd al' su plodovi bili (razumljivo) sitniji, oko 40 gr. Kod nas je stigla mesec dana pre deklerisanog roka. I gde nađoh Nemcu da verujem!? Sad im sleduje lanac za čupanje.
Ostaje mi za sledeću godinu da vidim kakav je Top taste. Trebalo bi da je dobra za rakiju al' sve mi se čini da i njih čeka lanac.

Немам разлога да ти не верујем али имам сасвим другачији утисак за топтејст. Ипак ове године је било десетак плодова са изузетно лепим и слатким плодовима. Да оставимо још неко време још пар плодоношења. Ипак имам само једно дрво (ако је та сорта а немам разлога да не верујем да није) па ћемо пратити и писати утиске.
 
Imam eksperimentalnih 5 sadnica TOP TASTE prvi rod stize 2021 ali kakva god da je sorta NEMA VADJENJA Ljudi u Srbiji cesto reaguju ishitreno i vade ili prekalemljuju a licno sam svedok da su ljudi masu puta prolazili mnogo bolje sa PREZIDENTOM ili CACANSKOM NAJBOLJOM nego ja sa STELNEJOM i CACANSKOM RODNOM tako da pravilo je da ne postoji pravilo a uvek sam skuplje prodavao RUT ili KALIFORNIJSKU PLAVU nego CACANSKU RODNU tako da sve to pije vodu i sve zavrsava posao a najveci gubitak je bez sumnje VADJENJE I CEKANJE
 
Ovih dana trebam krenuti sa gustom sadnjom Cacanske Lepotice, zemlja je orana na nekih 50cm pre oko mesec dana, jame za sadnju cemo raditi burgijom, na neki 60-70cm dubine..
E mene zanima koliko Mapa ubaciti u jamice , uz naravno par vila stajnjaka...
 
Kakva je šljiva sorte crvena ranka po pitanju poznih prolećnih mrazeva? Primetio sam na primer da je stenlej dosta osetljiviji od čačanske rodne bez obzira što rodna cveta koji dan ranije.
 
Eksplicitno da ti kazem ne mogu.
Ali evo sta mogu, na nadmorskoj visini malo ispod 400 metara kod Uzica I na jedno 300 do 400 metara od reke Djetinje, od 1977 godine do sada je bila samo jedna godina da nismo pekli ni jedan kazan. I to je bilo nedavno pre 5 ili 6 godina.
 
Ako hoces za rakiju za tebe, nema bolje I moje misljenje nemoj se kolebati za ranku.

Imao sam sljivac isto rakidzijska stara, a imam po jedno ili dva stabla lepotice, najbolje I rodne.
Imam I dve nemacke sorte koje su jestive , stizu malo pre lepotice a lepsa je od svih cacanki.
U principu meni se pokazali kada rode, sve sorte rode, a kada je slab rod onda mozda samo jedna sorta bude osrednja.
Pa sad pogodi kada ce mraz.
Posto vidim da si iz Uzica imas odlicnu Poljoprivrednu stanicu u centru, preko puta Foto Mijuskovica ili one elektroprodavnice Jadran pa mozes se konsultovati jer ljudi pored znanja imaju iskustva I poznaju teren I mikro uslive.
Ako hoces za prodaji ja tu neznam sta treba, ovde ima mnogo i kompetetnijih I ranije su pisali o tome.
 
Ako hoces za rakiju za tebe, nema bolje I moje misljenje nemoj se kolebati za ranku.

Imao sam sljivac isto rakidzijska stara, a imam po jedno ili dva stabla lepotice, najbolje I rodne.
Imam I dve nemacke sorte koje su jestive , stizu malo pre lepotice a lepsa je od svih cacanki.
U principu meni se pokazali kada rode, sve sorte rode, a kada je slab rod onda mozda samo jedna sorta bude osrednja.
Pa sad pogodi kada ce mraz.
Posto vidim da si iz Uzica imas odlicnu Poljoprivrednu stanicu u centru, preko puta Foto Mijuskovica ili one elektroprodavnice Jadran pa mozes se konsultovati jer ljudi pored znanja imaju iskustva I poznaju teren I mikro uslive.
Ako hoces za prodaji ja tu neznam sta treba, ovde ima mnogo i kompetetnijih I ranije su pisali o tome.
Zahvaljujem na odgovoru.
 
Pop Step
Moje iskustvo I koliko sam citao od Cacanki
su najbolje cacanska lepotica I cacanska rodna. Meni u backoj obe radjaju lepo.
Ako nadjes ringlove I oni su dobri I za dzem I za rakiju.
Inace ja sam zasadio I jednu zlatku ali jos mi nije radjala.
 
Ubijanje zimske dosade, a i polako da se pocne sa rezidbom.
c9f80880618583ad7109e95a98d3ddde.jpg
024bc84e21357e484ea006792ed56604.jpg


Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh