Šljiva

Koja sorta šljive prva procveta?
Pretpostavljam Rutgetšteter.
 
Poslednja izmena:
Znam da obično kasne sorte cvetaju ranije. Neke šljive su već počele da otvaraju prve cvetove.
 
Kakvo je stanje u šlivicima, kod mene Lepotica iscvetala 80% i od toga 70% izmrzlo. Stenlej udaljen od nje oko 3km u dolji između dva brda još nije cvetao tako da se nadam da će on preživeti.
 
Za sledeći vikend će šljiva verovatno precvetati. Čime tretirati protiv šljivine ose. Koji sistemik preporučujete?
Dimetoat se može koristiti ove i sledeće godine. Čime posle toga?
 
Poz
Imam lepoticu pocela cvati pomalo, stenlej nije jos... Da li je kasno za orezivanje, nisam stigao prije

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Situacija u sljiviku, dobro cvetala i puna pcela. Nadam se samo da vise nece biti mraza.
616e4717ee01eaeaf04cba3b060edacb.jpg


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Sto se tice cvetanja sljive i oprasivanja bice ovo godina bogom, dana za sljivu.Ponece sljivari nenormalni rod a posto moze vrlo lako da se desi da bude izuzetno susna godina a sve naznake idu u tom smeru I DA SE SLJIVARI NE BI PREVISE OPTERECIVALI RODOM A OPTERETICE SE SIGURNO TREBALI BI POJEDINCI DA ZAOBIDJU BOR U SIROKOM LUKU DA NE BI NAPRAVILI KONTRA EFEKAT.Treba pustiti prirodi da odradi svoje i bice sve vrhunski.Sto se tice tretmana protiv monilije oni su potpuno nepotrebni i ne cackati nista i ne trovati sve oko sebe.Godina je bogom dana pucace grane od roda ali predpostavljam da ce cena BITI OCAJNA jer to tako biva kad je sve kako treba.Bice rakije u potocima a sto se tice rutave bube NE DIRATI JE jer nije lose MALO DA PROREDI a i prirodna ravnoteza mora da bude uspostavljena.Trebalo bi dokupiti jos poneko bure jer ako ne proradi kvantas i pijac bice veselo
 
Земљаче нема много ни рутаве бубе. Шљива меди ових дана па је пчеле много посећују. Биће добра оплодња. Само да падне киша.... другарски поздрав
 
Jeste pogotovo ako je podloga divlja kruska jer kasnije krece sa vegetacijom + sorte kasnijeg cvetanja kao npr boskova
Nego video post tvoj pa da te pitam - stvarno mislis saditi badem?
 
Онда је ипак мраз јер су скроз црни плодићи и остали су мали. Код осе ми се чини ипак нешто порасту. Како крушкама ништа није било?
Jeste nekim sortama, zavisi od sorte ali generalno mnogo bolje podnosi niske temperature
 
Mislim da je rano da zbog ose opadaju plodovi bas kao sto je na slici. Opadaju kada je plod kao pasulj.
Kod mene u backoj lepoticu mraz odneo, bas kao sto si napisao a rodna je ponela osrednje.
Kajsije je isto mraz odneo a visnje su ostale.
U okolini Uzica ne znam kakvo je stanje.
Tamo imam ranku I otac je oprskao nesto kasnije, kaze nema uopste cveta , jedno dva dana ranije cvet potpuno opao. Ali zbog policijskog casa za uskrs nije smeo da ide u selo.
 
Nazad
Vrh