Šljiva

zavisi koju povrsinu planiras,nikad nije dobro da se oslonis na jednu sortu,isto tako ne mozes da imas i po nekolko sorti po par komada,moja preporuka bi bila:CACANSKE (rana,rodna,lepotica),STENLEY
 
Svako se opredelio za neku sortu (ili više njih) jer smatra da sa njima ima najbolju računicu. Savetujem ti da detaljnije pročitaš temu Šljiva i neke srodne teme(o uskoj ili klasičnoj sadnji i sl.), videćeš koje su to industrijske sorte, koje su stone pa ćeš sebi donekle stvoriti predstavu šta je to što tebi najviše odgovara.
 
Hocu, pročitaću obavezno, samo sam hteo iz vaših iskustava da čujem savete budućeg kolege. Radi se o oko 600 sadnica na površini ca. 1 hektar.
Prevashodno me interesuje, da li je kod otkupa lakše prodati veću količini jedne sorte ili nije problem ako imate manju količinu više sorata...možda još neka iskustva....

Ne bih uzimao sorte za rakiju, možda malu količinu za sušenje....Možda ranu jer prva sazreva i ima najbolju cenu i stenlej koja je kasnija sorta a pogodna je i za sušenje?

Inače planiram sadnju krajem marta, zemlja i rupe su već pripremljene, dvoumim se još oko sorata...pa bi mi vaša iskukstva bila dragocena!
 
Idi na sajt Galenika fitofarmacije i tamo imas brošuru na kojoj je sve lepo objašnjeno,a izbor preparata je tvoj.Mozes koristiti njihove,ili neke druge.Pozeljno je ne raditi vise od dva prskanja za redom istim preparatom.
 
a šta se radi pre prskanje ili orezivanje?

- - - - - - - - - -

evo sada gledam u program prskanja i imam pitanje.
piše Bakarni oksihlorid 50 0,75% + plavo ulje 3% pa me interesuje da li se to sve meša zajedno?!
puno hvala
 
pa neces valjda da prskas pa da orezujes ?

ja za ovo prskanje koristim crveno ulje... ma sve je to na isti fazon. Kad odes u apoteku pitas i koji je jeftiniji uzmes. Supstance su iste za ovo prskanje
 
Hvala.Kada razmislim sada deluje logično.Što bi prskao nešto što ću odbaciti?!:haha:
Ali kad se čovek ne razume,pita.Jer ko pita...ne skita.:osmeh:
Hvala ljudi.
 
@mirkem
plavo ulje je preparat koji u sebi vec sadrzi bakar i naravno ulje tako da nema potrebe za mesanjem.
"piše Bakarni oksihlorid 50 0,75% + plavo ulje 3% pa me interesuje da li se to sve meša zajedno"
odgovor ne mesa se. postoje razni proizvodjaci to ne mora da bude plavo ulje ili crveno ulje , mozete i sami da pomesate neko ulje npr ogriol ili letol ili neko trece sa bakarnim oksihloridom i dobicete vise bakra sami tim i efikasnijiu a jevtiniju varijantu od plavog ulja.
 
Bili mi neko pomogao kako bi trebao orezati imo sam na faksu vocarstvo ali nismo ucili nista o orezivanju nako gledao sam po internetu. evo slika
255t89l.jpg
 
FruitBoy, teško će od vretena napraviti vazu za kraće vreme a i razmak je gust.
 
Vaza se neće ni praviti, bar tako je planirano. Stabla nisu održavana baš najbolje do pre 2 godine. Otad pokušavam da isčupam maksimalno iz istog.
 
Nazad
Vrh