Šljiva

Počeo sam sradnju sa ovima iz Agromarketa.
Preporuka za prvu zaštitu od monilije (beli baloni) Cormax.
E sad preporučuju i
Bioflex L i Humistart u ovom paketu.
Jel ih koristi neko?
 
Купио сам Карику, Галеникин препарат за шљивину осу. Чекам да опадну латице па ћу да третирам.
 
Meni ovi iz agromarketa preporučuju Grom u precvetavanju, po meni bolja Karika.
Capi, Pirus, Grom, aminoflex i magnical je preporučeni koktel.
 
имам 20 стабала чачанске родне хоћу да кажем да је јако осетљива шљива почела да цвета и би промена времена стаде са цветањеми оде сва у лист неће бити кила по дрвету
 
ali interesuje me da li je dobar program zaštite i prihrane od galenike?
Ја већ 12. годину, првенствено, користим њихове производе и задовољан сам. Обиђем 5-6 апотека па ако нема њиховог производа узимам заменски. Нисам приметио неке разлике. Обзиром да плаћам кешом прво испишем на картончету цене па се вратим код најјефинијег (а добијем и каса сконто).
 
Мислим око 230 динара 50 милилитара.
Имам десетак шљива и то ће ми трајати пар година.
 
Poslednja izmena:
Kako brzo se rascvetaju i precvetaju zbog ove vrucine... I bas se napravila razlika u sortama kod mene...
 
jedna čudna stvar koja mi se prvi put dešava, šljiva tj zametak čim ostane bez latičnih listića već ubodena od ose. Ranijih godina odnosno oduvek protiv ose špricam tek kad se zametak skoro skroz "oljušti" , ove godine prvi put mi se dešava da je u toj fazi već ubodena. Verovatno blaga zima pa se osica ranije namnožila... nemam pojma uglavnom šteta je već velika...


Malte ne da se moralo u cvetu ići insekticidom.
 
jedna čudna stvar koja mi se prvi put dešava, šljiva tj zametak čim ostane bez latičnih listića već ubodena od ose. Ranijih godina odnosno oduvek protiv ose špricam tek kad se zametak skoro skroz "oljušti" , ove godine prvi put mi se dešava da je u toj fazi već ubodena. Verovatno blaga zima pa se osica ranije namnožila... nemam pojma uglavnom šteta je već velika...


Malte ne da se moralo u cvetu ići insekticidom.
Изгледа да је и код нас исти случај. Лепо цветаше ранке шљиве, али слабо заметака, оштећени. Изгледа да се исто десило и са џенериком, што је за мене новост, јер џенерика нам како јој име каже увек роди добро, чак и кад шљива немамо ни за џем.
 
Третирао пре два дана са Кариком увече пред мрак. Отров, смрди као прави отров. Латице опале 99.5%. Има пар каснијих цветића.
Пропустио сам три шљиве које су у крај баште. Те че у органску производњу :) .
Стенлеј и Чачанска лепотица лепо понеле. Као и једно старо стабло које сам проценио да је Чачанска родна.
Остало су мање више млађа стабла која имају мало цветова/плодова па нисам хтео да их третирам.

Очекујем доста плодова и доста џема (нема довољно за веселу машину :) )ако не наиђе нека већа инвазија шњивиног смотавца.
 
Kod mene stenlej dobar, da ne kažem odličan a ostale sorte mislim da su podbacile.
I ja prskao juče.
Capi 3 l/ha
Afinex 0,4 kg/ha
Magni-Cal B 2l/ha
Aminoflex 1 l/ha
 
I kod mene ima poneka crnu tackicu ali kad otvorim nema nista. Oprskano karikom kada precvetale, nisam vidjao ose, samo jednu a tri puta po nekoliko sati sam bio u sljiviku u periodu cvetanje-precvetavanje. Za nedelju dana od početka cvetanja do potpunog precvetavanja... Zbog vrucine u cvetanju mislim da ce biti slabiji rod ali videcemo...Bas zbrzalo...
 
Poslednja izmena:
Po meni glavni problem je kratak period cvetanja, zbog vrućine. Kod mene maltene od belih balona do precvetavanja oko 5 dana.
 
Definitivno vrućina lose uticala... Prošle godine ih sneg pokri u cvetanju sad vrućina... 18 dana ranije u aprilu smo prskali u precvetavanju nego pretprošle godine i sada više precvetale...
 
Lepotica...
dae5c1446894214472f18d3f58f5a724.jpg
b8f9c4175869d3900722103245600400.jpg
e776f3cf18203cfbc8df761770ef5d34.jpg


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Uh al' ih je oprlio mraz... Svake godine nešto...
Kod mene ga nije bilo, npr. ovaj voćnjak je tik uz Nišavu i ništa, sva sreću...
 
Nazad
Vrh