Šljiva

Za te pare timac horti sa 37% sumpora je debelo bolji izbor
Za yaru ista stvar biljke mnogo bolje napreduju nego sto sipas taj qrac od elixira bez obzira na % koji stoje napisani - razlike u napretku su velike

Jebiga, trebao si mi recii ranije, ja sam ranije pitao sta je za voce jabuke i sljive dobro, ali niko nije pisao.
Istina u apoteci nista drugo nije ni bilo od ovog zismkog.

Ajde sad mi reci za krompir i luk sta je dobro. Predprosle jeseni 2020 sam bacio dosta stajnjaka i sada ga nisam bacao pa mislim da bacima na jedno 3 do 4 ara da bacim 25 kg vestaka pre freziranja zemlja.

Koji vestak da koristim , a povrce je samo za domacu upotrebu.
 
Зна ли неко како да орежем шљиву чачанку лепотицу? Прошле године сам је засадио у пролеће, дакле сасекао на око 120 цм висине и засадио, она је пустила се примила и пустила гране тако да поједине имају и по метар дугачке гране. Е сад изгледа сам закаснио јер се она скресује у новембру или половином фебруара али ја тад нисам био код куће. Гледам на јутубу али налазим само за старије шљиве...
 
Našao sam na youtube. Evo link
Znači rane se režu tako da ostane dve trećine a jedna trećina se odbacuje ako su dobre grane. Ako su grane zakržljale reže se na polovinu. Radi se o rezidbi u prvoj godini
 
Granu skracujes gde zelis da dobijes novo grananje, donji sprat grana se reze jer imas mesta da siris krosnju, gore kad budes formirao za dve godine bas ostavljas te zakrzljale jer one nece pravit senku ovim donjim, i ne skracujes ih bas iz razloga da ne isprovociras jaci rast.
 
Ova zima u aprilu se poklopila sa cvetanjem šljive, sneg je padao pre dva dana bez zadržavanja na zemlji ali duže od dva sata. Cvetovi su bili tek se počeli otvarati, danas ih je otvoreno pola.

Ne znam kako je na višljim terenima, ali ovo mi se nimalo ne sviđa. Videćemo šta će se deseti kasnije tokom godine.
 
Koji razmak je potreban za čačanku rodnu pri sadnji,znaci,zanima me razmak u redu i izmedu redova?
 
Koji razmak je potreban za čačanku rodnu pri sadnji,znaci,zanima me razmak u redu i izmedu redova?
Zavisi od mnogo faktora, ako želiš baš da se posvetiš šljivi i imaš nekog stručnog na raspolaganju makar u prvih 4-5 godina onda ide i na 4X2 a ako sadiš šljivu kao i većina sa osnovnim znanjem i ne želiš ili ne možeš previše vremena da joj posvetiš onda klasika 5X4 i nema greške.
 
Gusta je sadnja u pitanju 4x1,5. Uzgojni oblik ce biti vitko vreteno. Skracene su na visinu od 1,50m. Ostavljao sam grancice na 2-3 pupoljka. Mrezica je izostala odmah sa pocetka iz finansijskih razloga. Zec je vec obavio sta je imao, ali od 460 sadnica, 1 se nije primila.
 
stenly
prerodio
morace da se razredi jer nije jos stasao za ovakav rod
https://postimg.cc/4Hn8LGVN]
20220429-124704.jpg
[/URL][/url]
 
Nazad
Vrh