Šljiva

Dok nenad ne uslika njegove da ja uletim za moje. Imam ovakve cetiri i dokupio bih jos ali ne znam koje. Malo su sareni listovi kao da ima sarku ali zadovoljavajuce rodi i krupna je. Jako lepa za jelo, ja volim dok je malo cvrsca i nakisela. Slike su od prosle godine sa starog telefona (imaju datum), ako treba i ja cu ponovo slikati sa boljim.
2ade3d424132812b849e6d963de4abca.jpg
587d10c405b08ea0776c7f7010d86c1e.jpg
81555b4f112e5967533a9bc5f7fad364.jpg
7291391a664074e004388fdc3433bde3.jpg
e2448c43287b4716472539e880c6db9e.jpg
dd1747034ce5d479f9926021a0d2ac46.jpg

Sam orezujem, ucim se i polako kapiram. Pre neki dan poceo da secem vodopije i ne stizem da zavrsim.

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Sad vidim da ne prikazuje datum na forumu, telefon kaze 22.07.2014

Послато са GT-S7582 уз помоћ Тапатока
 
Crvena ranka nije, bar ne liči na moje :) Valjevka nije pošto ona stiže krajem avgusta mada liči po obliku ploda. Nemam ideju koja bi sorta mogla biti. C .lepotica najbolja rodna i rana stanlej nije.
 
Lici mi na Čačansku Rodnu...

- - - - - - - - - -

Ovih dana sam (kanapom za baliranje) povijao grane na mladim sljivama (Cacanska Lepotica), htedoh da vas pitam koliko vremenski vi ostavljate tako nategnute grane?
 
Kolega vuxsd ...

Ovu šljivu bi trebalo "ozbiljnije" orezivati, jer ode u oblake i na sve druge strane, a od roda gotovo ništa.
Druga stvar, koliko ja vidim sa slike nažalost ni ovo malo plodova neće ostati.
:ppozdrav:
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolega Gorski ...

Ako si napravio željeni ugao, ostavi slobodno dok ima smisla odnosno traje puna vegetacija, recimo do pred kraj avgusta. Ako si povijanjem ponegde "morao napraviti "lukove" što nije dobro, onda njih kontroliši i oslobodi ranije.
:ppozdrav:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Poslednja izmena:
Kolega @vuxsd Cacanska rodna sazreva pre Stenleja, po tome mozes prepoznati sortu tj razliku. Imam Cacansku Rodnu i plod je slican ovome, kao i grane koje odlaze u vis. Cak je u istoj fazi sazrevanja kao i ova sa slike. Ne mora da znaci da sam 100% u pravu slicnost je velika :ppozdrav:


Kolega @đađo74 uglovi su odlicno ispali, cak sta vise nisam se nadao da ce tako ispasti. Kanape skidam polovinom avgusta (mislim da nece trebati duze) tada cu prestati i sa folijarnom prihranom koju redovno radim na svakih 7 dana...


U upisu 4474 pitao sam vas, za ovu sortu sljive (koja je) sacekao sam da bolje sazri mozda ce te je prepoznati?

photo0244.jpg
 
Ljudi, kakva su iskustva sa prodajom lepotice ove godine, pre svega mislim na krupnoću a i na cenu. Kod mene pritisla suša, dosta sitna, doduše neće još 2 nedelje da se bere, ali ako ne bude neke obilnije kiše neće ni narasti, a onda će jako teško proći za konzum.
 
Nazad
Vrh