Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Kazem ti vetra nije bilo iako tako liči na slici i da je bio vetar videlo bi se na par redova a ne na 20i vise.sve je to sumnjivo bilo a cime je prskao taj repu ko ga zna mozda safarijem, a repa mu je bila jako slaba pa joj zaskodilo
 
Ja sam video njivu gde je prejaka doza hemije sjebala repu, ali cudom, sano jedan, manji deo njive, ostallih 75% je ok, nije mi jasno kako, mozda je ta repa bila manja, mozda je bilo neujednaceno nicanje, pa je hemija unistila tu malu repu
 
Ja sam video njivu gde je prejaka doza hemije sjebala repu, ali cudom, sano jedan, manji deo njive, ostallih 75% je ok, nije mi jasno kako, mozda je ta repa bila manja, mozda je bilo neujednaceno nicanje, pa je hemija unistila tu malu repu
ili je mozda zaboravio da upali mesač?
 
Kazem ti vetra nije bilo iako tako liči na slici i da je bio vetar videlo bi se na par redova a ne na 20i vise.sve je to sumnjivo bilo a cime je prskao taj repu ko ga zna mozda safarijem, a repa mu je bila jako slaba pa joj zaskodilo

Safari ne utice na repu koliko god da ga stavis, sve zavisi od druge hemije ili je pak tvoja greska, repa je osetljiva dovoljna je i jedna cestica i nesto ce se desiti.
 
Dovoljan je miris!!! Ako je soja prskana standardnim diznama,pa još manjim od 4ke,skoro pa sam siguran da je šteta nastala zanošenjem hemije iz soje!
A što se repa izvukla,tj tera lišće,ali tu prinosa nema! Da je to moja repa,išla bi na ispitivanje odavno,da se ustanoviti čega je dobila,a posle nema "nisam ja" ili "nisam znao" ! Nebi da branim,ni kudim nikoga,ali da je to moja repa,ja bi tako :ppozdrav:
 
Ljudi ovo je steta nastala vetrom. Vide se talasi kako je vetar nosio. To sto se repa na oko oporavila neznaci da ce tu biti prinosa. Neka lepo nas clan ode i iscupa 4-5 repa poprskanih, i 4-5 koje nisu, pa cemo nastaviti diskusiju...
Inace on i ja smo se culi pre mesecdana na fejsu, tamo sam rekao da je njegova greska, i ovde to ponavljam.
 
Bez ljutnje i uvrede ali steta na repi je definitino nastala od herbicida kojim je prskana soja. Da je vlasnik repe prskao sa prejakom dozom onda bi tacno 20 ili 24 redi stradalo a ne ovako da je ponegde vise a na drugom mestu manje. Moze se napraviti steta i kada ne duva vetar a da se samo "pomera vazduh".

Verovali ili ne kada duva vetar moze da se sprzi komsijska kultura i na 150-200 metara. U nasem selu se to desilo pre nekoliko godina.
 
Bez ljutnje i uvrede ali steta na repi je definitino nastala od herbicida kojim je prskana soja. Da je vlasnik repe prskao sa prejakom dozom onda bi tacno 20 ili 24 redi stradalo a ne ovako da je ponegde vise a na drugom mestu manje. Moze se napraviti steta i kada ne duva vetar a da se samo "pomera vazduh".

Verovali ili ne kada duva vetar moze da se sprzi komsijska kultura i na 150-200 metara. U nasem selu se to desilo pre nekoliko godina.
Caffini je čudo,nedao Bog nikom,ni trećinu toga nebi želeo ni neprijatelju
 
Ma ljudi podcene vetar. A pola njih ni nevidi onu finu maglu, a bas ona najdalje dogura. I eto vanzemaljci dosli i napravili stetu.
 
Milanches,ova repe mi liči na jednu parcelu Hrćan Janka iz Bačkog petrovca,a tvoj stav me potseća na bivšeg člana foruma baš iz tog mesta,jel se to ptičurina vratila :sta:
 
Ima komšija repu do mene i dogovor je bio kad se moja soja prska da se jedan red smaknem i ostavim ne oprskan, on će zvati ekipu da okopaju i mislim da je to pošteno s njegove strane ,a ujedno smo izbegli ovakve mogućnosti oštećennja od hemije i dodatne neprijatnosti...
 
Ja ostavljam od međe 70cm,kad je repa u pitanju,i pošteni komšija ostavi 25-35cm,ostrvo ja sređujem posle komšijskog špartanja,na međi mi je prag tolerancije u ovakvim slučajevima,nekoliko repa da dobije mirisa,dok je to nekoliko metara,opominjem,a da je nekoliko redi,čekao bi mesec dana da dođe sam na "dogovor",u suprotnom bi tužio bez opomene
 
Pre otprilike mesec i nesto dana prskao sam soju bentamarkom+dinox u normalnoj dozi,i pored soje je bila komsijina repa, i posle dve nedelje od prskanja soje,komsija mene nazove i pocne napadati da sam mu oprskao 20 redi repe :sta: ,ja kazem da nije to moguce,jer nisam prskao repu vec soju ,ali on opet pocne po svom i optuzuje me da sam prskao po vetru,al znam da kad sam radio soju da je bilo mirno vreme i bez vetra,i tako on je poludeo zvao je i poljare pravio zapisnik hteo je da mu platim stetu koju je kako on kaze ja naneo,pa cak je reko da ce da me sudi, za nesto sto nisam pocinio, jer to je verovatno njegova greska al nije hteo da to prizna,il nije dobro oprao prskalicu il je dao prejaku dozu za svoju repu
i evo kako je izlgedala repa
28wik2w.jpg
Jasno kao dan da je steta nastala od prskanja soje.Isto sam i ja jednom uradio na komsijinoj repi,i isto bilo bez vetra,jedino sto sam ja ostetio 5-6 vrsta,koje su se kasnije oporavile ali bio je prinos znatno slabiji.Od tad kad mi je repa u komsiluku prskam samo kad vetar duva kontra od repe.Ako je bez vetra parcelu obilazim.
 
Zanosenje definitivno.Ja takve stvari vracam sa prskalicom i pravim se kao da nista nije bilo.Prosle godine jedan iz sela mi oprska uvratine repe.Ja mu kazem,a on meni "dacu ti korpu repe"Prodje bez svadje kada sam prskao sirak u repi ja mu oprskam kukuruze fuzilajdom jos sire nego on meni i fino cutim i cekam da mi kaze,a ja bi njemu rekao"dacu ti korpu kukuruza":haha:Medjunim nije nista rekao,a meni super nisam morao sklapati krila na prskalici na uvratini kada sam prskao cirkosporu.
 
a dizne protiv "vetra" su jako skupe i neisplate se :sta:

Dizne za vetar su dobre samo kod malih useva svih biljaka. Meni se desilo da su cale i brat prskali parcelu na kojoj je repa u fazi 4-5 listova vec povelika ali fali joj dosta za sklapanje redova, a prskali smo sirokolisne i sa vetar diznama samo koliko je bacilo kapi odgore, a korovi ispod repinog lisca nisu dobili uopste hemije i nastavile da rastu posle im spartac nije mogao nista, i morali smo opet da oprskamo, samo zbog toga vetar dizne nisu dobre :D
103855058049418261965884.jpg

104018998049418128632566.jpg
 
da razjasnimo jos ovo dizne sam imao 4ke, a krajnja je bila ona za vetar,,i par jutara pre te repe sam isto prskao soju ,i repa je bila pored, i tu se vidi samo na krajnjem redu da je dobila malo, al se posle 2 nedelje potpuno oporavila,a razlika izmedju prskanja one male sto je kao oduvalo 20 redi i ove je bila 10min
aykcnm.jpg


a ovo je ta repa gle me vlasnik optuzio daj e duvao vetar na nju ali iz drugog ugla, tacno se videlo da je 19 redi prskano necim a posle toga je repa bila zdrava, evo kako to izlgedalo
abtrt3.jpg

evo slike iz grugog ugla, ovo nije moguce da je bilo od zanosenja jer ni jedna repa u tih 19 20redova repe nije bila zelena, ako bi bilo do herbicida od soje videli bi se talasi a ovde je tacno 19 20 redi samo sprzeno,a + zemlja je bila parlog par godina i trpana je kojekakvom hemijom, pa se to odrazilo na repu...
v2tq93.jpg

a negde se vidi da je vlasnik repe prskao necim pa je i soja dobila malo, jasno se vidi na slici
2ym8sns.jpg
 
Nazad
Vrh