Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Kad je blato pa se polepi, u redu je da bude malko vise zemlje, samim tim i necistoce. Bilo je godina kada je repa potpuno bez primesa, pa necistoca 20%. Videcemo kako cemo proci, ali repa kao EKSTREMNO zahtevna kultura, mora da ima profit bar 1.5-2x kukuruza da bi se ja opredelio da je sejem.:cvetic:

Cerkosporu na jednoj njivi, imam ali jaaaaako je tesko naci. Treba se bas izcimati pa neci tackicu. Resio sam da sacekam jos malo. Da sam danas prskao, svesno bih isao na 5 prskanja sto je jos jedan trosak::novac::
 
Ja sam juce prskao protiv sirka sa Roninom 1,6 lit po ha I prihranu Amalgerol. Cerkosporu cu od sredine nedelje da pocnem, prva tura ide Balear I Fluoko, druga Sphere. Razmisljam da uz sirak radim I cerkosporu istovremenO, da li se sme ?
2014-06-20-4.jpg
2014-06-20-27.jpg
 
Mi cemo posle padavina poceti, a zatim mirno uci u zetvu. Da nelupamo glave.

Calic68 imali smo mi svakakvih situacija na terenu. Ove godine ima je puno, a vec u napred znam da ce se forsirati backa u pecince, jer vrbas nemoze sve da primi. Moj kraj vazi za dosta dobar, tj deponije su nam ok, i na dosta mesta se mozelageroati uz tvrd put. Kombajni ce bas stajati ove godine. A lepo smo dogovorili i isplanirali sebi lepog posla usluzno. Da se upotpine kapaciteti. Ali to sve ce izgleda biti u blatu i 24 casa na dan.
 
Pregledao danas monokulturu na šančevima nije bilo pega. Potom sam obišao sortni ogled koji radimo za Ministarstvo i tamo je bilo pega na nekim sortama. Posle ove kiše najverovatnije sledi prvi tretman zaštite od cerkospore.
 
Kod nas u ataru se rasirila vilina kosica. Ima je uglavnom uz puteve,u njivama.ne puno
Radnici rezervisani po 7 dana,nemozes nikog da nadjes da kopa.ja ujutru idem da pocistim imam dva mala kruga viline kosice I to uz put.
 
@calic
Vec su se pojavili, ali jaaaako slabo. Zastitu zasnavam na prevenciji. Ne rizikujem zbog jednog tremana koje kosta 2k dinara po jutru.:osmeh:

@slavko
Pricali smo vec oko viline kosice. Zar ti nije lakse uzeti Kerb i flekovati tamo gde je ima, nego skidati rukama ako ima puno?
 
Imam dva kruga precnika po 2metra. To je do dorucka gotovo..a ionako nemam druga posla..taman cu sutra da ponesem serpe I lonce da umedjuvremenu prizivam kisu :osmeh:. Rupe u njivama ruka moze da prodje koliko je suvo.
 
Koliko ste puta špartali vašu repu. Ja sam moje tri puta upravo iz tog razloga da mi zemljište bude rastresito i da se nebi pojavile pukotine.
 
Nazad
Vrh