Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Preduzimljiv prijatelj zaštitar,samo šta ćemo sa sukobom interesa :sta::ppozdrav:
 
Danas oparao jednu repu. Imam problem sa popancom mestimicno. Delimicno je otrovan ali ima i lepog zelenog. Mislio sam ledjom prskalicom to oprskati jer ima mozda za 10-15l vode posla. Koji preparat dobro suzbija popanac?:ppozdrav:
 
Ne smem. Vec sam isao sa 1.5-1.8l/ha Lontrela na toj njivi. Ako bih jos dodao ne bi bilo ni repe ni trave. :haha:
 
Danas sam dobio informaciju za materijal koji smo poslali prošle nedelje. Profesorica kaže bakterioza, pseudomonas.
Danas sam obišao svoju njivu, ima dosta pega. Stariji kolega iz instituta kaže xantomonas. Tretiranje za par dana, ukoliko se proširi na mlađe lišće ditanom. U svakom slučaju sutra ću postaviti par slika, jer mi je aparat ostao na poslu, i čekam šta će se desiti, jer bi visoke temperature trebale da zaustave širenje.
 
34o4ges.jpg
30nhzt2.jpg
arcas je u pitanju i kod mene ma tih fleka mada je kod mene bilo leda ali mislim da se ipak siri sacekacu do nedelje ako se i dalje siri ide amistar i slavol
 
Ako je u pitanju bakterioza mislim da DITHANE nece resiti tu stvar.Mora se ici nesto na bazi bakra, on je prava stvar za bakterioze.
 
Drugi I poslednji tretman za siroki list, betahem I target, jos spartanje pa sirak.
2014-05-22-livada-1-1.jpg
Na drugoj slici je njiva koja je prilicno bila pod sirkom I koja je uradjena jednom za siroki list I jednom za sirak, danas oprskano drugi put za siroki list I to joj je to, zatim spartanje pa sirak drugi put.
2014-05-22-livada-dalja-.jpg
 
I kod mene ima toga jako malo za sad.Verovatno idemo sferom za dva dana.
Danas je spartali.Merlosa je na slikama,malo je losija od Girafa i Originala
img201405231328341.jpg

img201405231326501.jpg

img201405231327331.jpg
 
Poslednja izmena:
Moja repa slikana pre par dana. Malo je došla sebi, posle izvesnog perioda stagniranja. Ispod je slika pega. Nisam je posle obilazio.
t9ve4i.jpg

2liy5nc.jpg
 
Mindjusar jesi radio neku zastitu?

- - - - - - - - - -

Calic68;867603]Danas sam obilazo sa Kosanicem njive kaze i ako je oprskamo i ako je ostavimo ostace takvi listovi nece im se nista poboljsati, koren ostaje zdrav to je dobro znaci da ce biti lisca :) prvi tretman od bolesti pre zetve :D[/QUOTE
Sa Markom iz bajera?
 
Nazad
Vrh